SFD - po prostu najlepsze ceny! RABATY DO 90%
SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne Forum

Wiszenie na drążku.

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 6685

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 7057 Napisanych postów 63258 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 787429
Problemy kręgosłupa to najczęściej przykurcze mięśni a innych wiotkość, więc jedne rozciągasz inne wzmacniasz, ale które to zależy juz od konkretnej wady.
Jednak z tego co pamiętam to skolioza jest bocznym skrzywieniem kręgosłupa i dobrze by było porozmawiać z jakims rehabilitantem.
Jeśli chodzi o Twój wiek to cięzko bedzie skorygowac wadę najwyżej mozesz zapobiegać jej pogłębieniu.

Ps f***master dobrze radzi ale mam pytanie to napewno skolioza jeśli
garb to bardziej moze okrągłe plecy , ale mozliwe. Cięzko Ci pomóc przez neta ,coś doradzić.

pozdr
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 412 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 7427
Właśnie problem w tym, iż lekarze twierdzą, że nie da się skorygować wady jeśli się już nie rośnie, a ja już nie rosnę dobre 5 lat jeśli nie więcej. Z drugiej strony czytałem artykuł Mawashiego o prostowaniu pleców i on napisał, że raczej można skorygować wady w dowolnym wieku, polecał bardzo długie wiszenie na drążku.
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 11205 Napisanych postów 52113 Wiek 33 lat Na forum 26 lat Przeczytanych tematów 57816
To wisz na drążku. Z czasem będziesz wytrzymywał co raz dłużej.
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 412 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 7427
Ja jednak wolałbym korzystać z tych pasków, bo nie zależy mi zbytnio na wzmacnianiu przedramion, a na swobodnym zwisie na drażku. Tylko dalej nie wiem gdzie mozna coś takiego dostać.
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 308 Napisanych postów 3172 Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 21170
Może to i lepiej że Ci te przedramiona siadają, bo akurat bierny zwis okrągłym plecom (garb?) nie służy...
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 412 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 7427
A co służy?
...
Napisał(a)
Fuckmaster ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 203 Napisanych postów 31902 Wiek 39 lat Na forum 23 lat Przeczytanych tematów 94099
no mowilem to co kradam

w tym wieku naprawde ciezko o jakakolwiek poprawe - to fakt nie jestes juz dzieciaszkiem w wieku przedszkolnym ktorego kosci sa bardziej z plasteliny ktora mozna w jakis sposob uformowac.
...
Napisał(a)
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 7057 Napisanych postów 63258 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 787429
Kradam , f***master mam pytanie

Mianowicie czytałem gdzieś ze plecy okrągłe są wynikiem przykurczy obręczy barkowej i mięsni piersiowych,zębatych przednich i osłabionych mięsni pleców (m.in. czworobocznego i równoległobocznego) a czy swobodny zwis na drązku ich nie niweluje(przykurczy)????

Czy na korektę wady ( zapobieganie pogłębieniu) nie byłyby wskazane np swobodny zwis + wzmocnienie mięśni czworobocznego i równoległobocznego???

Czy coś pomyliłem

pozdro



Zmieniony przez - rion10 w dniu 2008-01-08 17:00:52
...
Napisał(a)
Fuckmaster ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 203 Napisanych postów 31902 Wiek 39 lat Na forum 23 lat Przeczytanych tematów 94099
nie m.in. tych miesni ale powiedzialbym ze głównie ich, bo to one głownie odpowiadają za utrzymanie prostej postawy tzn sćiągnietych lopatek [dlatego tez cwiczymy czworoboczne -ich srodkową część- sciągając lopatki podczas choćby wioslowania]

przez przykurcze klatki etc miesni ? - owzsem one w koncu są rotatorami wewnętrznymi ramion i ich skurcz spowodowac moze to odkształcenie.

co do zwisu -> wisząc miesnie sa rozciągane owszem ale wg mnie na chlopski rozum lepsze jest czynne rozciąganie od tego 'biernego'


Zmieniony przez - f***master w dniu 2008-01-08 19:55:04
...
Napisał(a)
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 7057 Napisanych postów 63258 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 787429
Jasne że czynne skuteczniejsze

Ale jako dodatek np po cięzkim treningu pleców moze być jako osiowe rozciągniecie kręgosłupa

Dzięki za odpowiedz pozdro
Potrzebujesz szybkiej i rzetelnej porady z zakresu treningu, dietetyki i suplementacji? Skorzystaj z porad naszych ekspertów!
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Propozycje trenigu na mase i rzezbe..

Następny temat

Plan cwiczen....POMOCY

electro
Polecane artykuły