SFD - po prostu najlepsze ceny! RABATY DO 90%
SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne Forum

Pierwszy FBW. Staż 2,5 roku.

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1518

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 1364 Wiek 37 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 28612
Trening: FBW
Wiek: 18 lat
Staż: ~2.5 roku
Cel: w sumie to masa, ale chcę się poprawić w wyciskaniu


1-3-5 tydzień: A B A
2-4-6 tydzień: B A B

1-2 tydzień: 15 powt.
3-4 tydzień: 10 powt.
5-6 tydzień: 5 powt.

„A"
*Klatka piersiowa:
- Wyciskanie sztangi płasko 3s (1-3 powt.)
Barki:
- Wyciskanie żołnierskie 2s
Tricepsy:
- Pompki tyłem 2s
Plecy:
- Podciąganie na drążku 2s
- Wiosłowanie dynamiczne 2s
Bicepsy:
- Uginanie ramion ze sztanga 2s
Nogi:
- Przysiady za sztangą 3s

+ wspięcia na palcach i brzuch


„B"
Klatka piersiowa:
- Wyciskanie sztangielek skos góra 3s
Barki:
- Wyciskanie sztanga zza głowy 2s
Tricepsy:
-Wyciskanie francuskie sztangielek w leżeniu 2s
Plecy:
- Wiosłowanie sztangielka 2s
- Szrugsy 2s
Bicepsy:
- Uginanie ramion ze sztangielkami w chwycie młotkowym 2s
Nogi:
- Wykroki z hantlami 3s

+ wspięcia na palcach i brzuch

...

Od 2.5 roku ciagle jechałem na splicie, chcę spróbowac teraz treningu FBW. Co o nim myslicie ?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 386 Napisanych postów 37478 Wiek 6 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 126451
wrzuciłbym mimo wszystko wiecej serii- szczególnie na duże grupy mięśn. a także też na te grupy dorzucił drugie ćw.
albo jedno w wiekszej ilości serii.
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 1364 Wiek 37 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 28612
Ilosc serii na poszczególne grupy w jednym tygodniu wychodzi tak:

Klatka: 9
Barki: 6
Triceps: 6
Plecy: 12
Biceps: 6
Nogi: 9

Myslicie ze to bedzie za malo ?

Mam nadzieje ze ktos jeszcze sie wypowie. Pozdrawiam.
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 200 Wiek 36 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 11795
nie jestem znawca ale mysle ze zamiast

Klatka: 9
Barki: 6
Triceps: 6
Plecy: 12
Biceps: 6
Nogi: 9

lepiej byloby

Klatka: 12
Barki: 10-12
Triceps: 9
Plecy: 12
Biceps: 8
Nogi: 12
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 854 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 14576
Adam dobrze prawi

Pozdrawiam

...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 1364 Wiek 37 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 28612
Piszac ten plan stosowalem sie do tych zalozen napisanych poscie na temat FBW:

a) Do 9 seri na duże grupy mięśniowe w ciągu tygodnia
b) Do 6 seri na małe grupy mięśniowe Ilość ciągu tygodnia


Nigdy nie stosowałem FBW wiec w sumie jestem "głupi" w tym temacie. Mam nadzieje ze ktos jescze sie wypowie. Moze faktycznie za mało serii ?
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 854 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 14576
powiedzmy, ze pierwsze 2-3 tygodnie mozesz robic po 9 na duze i po 6 na male partie (wersja wstepna do wlasciwego FBW), a potem juz po ok. 12 na duze i ok. 9 na male.

Pozdrawiam

...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 1364 Wiek 37 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 28612
No mysle ze to bedzie najlepsze rozwiazanie. Sam na własnym organizmie sprawdze czy wieksza ilosc bedzie lepsza czy mniejsza.

Mam nadzieje ze ktos jeszcze sie wypowie. Czy wogóle dobrze cwiczenia sa dobrane ? Cwicze na własnej siłowni wiec mam pewnie ograniczenia co do wyboru cwiczen.
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 80 Napisanych postów 8751 Wiek 37 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 42589
3 serie to mało na partię? mowa o trzech seriach zasadnicznych
a nie o 2 rozgrzewkowych i jednej zasadniczej, bo zdecydowanie efektywnie trenuje się stałym ciężarem.

objętość treningu zależy od wytrenowania osoby.
Stopniowe przeciążanie mięśni to konieczność w takich planach
inaczej lipa lub przetrenowanie.


Zmieniony przez - Don Garcia w dniu 2007-12-24 10:39:41

a ten co mi zmienił podpis na jestem lamerem sam jest lamerem i niech sie wali na ryj.

pozdrawiam

Potrzebujesz szybkiej i rzetelnej porady z zakresu treningu, dietetyki i suplementacji? Skorzystaj z porad naszych ekspertów!
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

HST i HIIT

Następny temat

O jakich porach cwiczyc brzuch ??

electro
Polecane artykuły