SFD - po prostu najlepsze ceny! RABATY DO 90%
SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne Forum

martwy ciag- czy moge robic?

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1601

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 57 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 403
witam
nigdy nie robile zadnych cwiczen na prostowniki, w obawie przed skrzywieiem kregoslupa (mam lekka skolioze)
czy jesli bede robil dobrze technicznie MC nie bede poglebial skrzywienia?
i czy cwiczenie ''dzien dobry'' czasem nie byloby mi bardziej wskazane? tez obciaza kregoslup?
najlepiej robilbym UNOSZENIE TUŁOWIA Z OPADU ale niemam warunków do tego...
pomozcie
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 116 Wiek 36 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 4446
martwy ciag lepiej sobie odposcic tez mam skolioze i bylem u lekarza ktory stanowczo zabronil mi wykonywac te cwiczenie

"życie jest za krótkie żeby być trzeźwym"

...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 200 Wiek 36 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 11795
cwicz wioslowanie w opadzie

prostowniki dostaja przy tym po dupie
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 1683 Na forum 23 lat Przeczytanych tematów 27919
To pytanie musisz zadac lekarzowi.
Jesli jednak skrzywienie jest niewielkie to mysle, ze sklony ze sztanga nie powinny ci zaszkodzic.
Jednak trudno przy takiem schorzeniu cos radzic na odleglosc wiec jak pisalem najlepszym wyjscie jest rozmowa z lekarzem.
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 57 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 403
a myslicie ze jak bym wzmocnil prostowniki to kregoslup bylby mniej podatny na skrzywienia?
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 380 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 3766
Definitywnie tak. Wzmocnienie mięśni grzbietu powoduje odciążenie kręgosłupa. W przypadkach lordozy, kifozy poprzez odpowiednie ćwiczenia(zbudowanie tzw. gorsetu mięśniowego) można zatrzymać rozwój schorzenia a nawet czasem zlikwidować. Niestety w przypadku skoliozy sprawa jest bardziej skomplikowana i tutaj bez udziału lekarza nadzorującego się nie obejdzie.

Selekcja naturalna, patrzysz która będzie idealna, ta choroba nie jest uleczalna o nie...hehe

...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 2295 Napisanych postów 5807 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 218361
Jak Koledzy wyżej.

Teraz proponuję wykonywać zwykłą "kołyskę", czyli unoszenie tułowia leżąc na brzuchu.

Bardzo dobre ćwiczenie na grzbiet.

POZDRO
Potrzebujesz szybkiej i rzetelnej porady z zakresu treningu, dietetyki i suplementacji? Skorzystaj z porad naszych ekspertów!
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

...Plan dO ocenY ;] <---

Następny temat

10x10 i system 8-8-6-6-6 do oceny

electro
Polecane artykuły