SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

martwy ciag- czy moge robic?

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1440

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 57 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 403
witam
nigdy nie robile zadnych cwiczen na prostowniki, w obawie przed skrzywieiem kregoslupa (mam lekka skolioze)
czy jesli bede robil dobrze technicznie MC nie bede poglebial skrzywienia?
i czy cwiczenie ''dzien dobry'' czasem nie byloby mi bardziej wskazane? tez obciaza kregoslup?
najlepiej robilbym UNOSZENIE TUŁOWIA Z OPADU ale niemam warunków do tego...
pomozcie
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 116 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 4446
martwy ciag lepiej sobie odposcic tez mam skolioze i bylem u lekarza ktory stanowczo zabronil mi wykonywac te cwiczenie

"życie jest za krótkie żeby być trzeźwym"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 200 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 11795
cwicz wioslowanie w opadzie

prostowniki dostaja przy tym po dupie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 1683 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 27917
To pytanie musisz zadac lekarzowi.
Jesli jednak skrzywienie jest niewielkie to mysle, ze sklony ze sztanga nie powinny ci zaszkodzic.
Jednak trudno przy takiem schorzeniu cos radzic na odleglosc wiec jak pisalem najlepszym wyjscie jest rozmowa z lekarzem.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 57 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 403
a myslicie ze jak bym wzmocnil prostowniki to kregoslup bylby mniej podatny na skrzywienia?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 380 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 3764
Definitywnie tak. Wzmocnienie mięśni grzbietu powoduje odciążenie kręgosłupa. W przypadkach lordozy, kifozy poprzez odpowiednie ćwiczenia(zbudowanie tzw. gorsetu mięśniowego) można zatrzymać rozwój schorzenia a nawet czasem zlikwidować. Niestety w przypadku skoliozy sprawa jest bardziej skomplikowana i tutaj bez udziału lekarza nadzorującego się nie obejdzie.

Selekcja naturalna, patrzysz która będzie idealna, ta choroba nie jest uleczalna o nie...hehe

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2353 Napisanych postów 5762 Wiek 36 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 217563
Jak Koledzy wyżej.

Teraz proponuję wykonywać zwykłą "kołyskę", czyli unoszenie tułowia leżąc na brzuchu.

Bardzo dobre ćwiczenie na grzbiet.

POZDRO
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

...Plan dO ocenY ;] <---

Następny temat

10x10 i system 8-8-6-6-6 do oceny

WHEY premium