Witam. Mam 16 lat, ważę 60kg i mam 1,70m wzrostu. Niedawno zakupiłem ławeczkę, gryf, hantle i obciążniki. Ćwiczyłem sporadycznie, nieregularnie jakieś 0,5 roku. Chciałbym jednak na poważnie rozpocząć swoją przygodę. Przeglądając różne tematy na temat „treningu" ułożyłem swój własny 3-dniowy trening. Oczywiście nie wiem czy jest on dobry, dlatego zamieszczam go tutaj i proszę o poprawki. Najbardziej chciałbym popracować nad ramionami. Na początku chciałbym przybrać na masie.
PONIEDZIAŁEK ( klatka piersiowa, triceps )
Klatka:
- Wyciskanie sztangi na ławce poziomie 4 x 8
- Wyciskanie sztangi na ławce skośnej 4 x 8
- Rozpiętki ze sztangielkami 4 x 8
Triceps:
- Wyciskanie francuskie sztangielkami 4 x 8
- Pompki w podporze tyłem 4x do wyczerpania
ŚRODA ( barki, biceps )
Barki:
- Wyciskanie sztangi sprzed głowy 4 x 8
- Wyciskanie sztangielek 4 x 8
Biceps:
- Uginanie ramion ze sztangielkami stojąc 4 x 8
- Uginanie ramienia ze sztangielką siedząc (w podporze o udo) 4 x 8
PIĄTEK ( brzuch, nogi )
Brzuch:
- Skłony w leżeniu płasko 4 x do wyczerpania
Nogi:
- Prostowanie nóg w siadzie 4 x 15
- Uginanie nóg w leżeniu 4 x 15
Proszę o poprawienie!
PONIEDZIAŁEK ( klatka piersiowa, triceps )
Klatka:
- Wyciskanie sztangi na ławce poziomie 4 x 8
- Wyciskanie sztangi na ławce skośnej 4 x 8
- Rozpiętki ze sztangielkami 4 x 8
Triceps:
- Wyciskanie francuskie sztangielkami 4 x 8
- Pompki w podporze tyłem 4x do wyczerpania
ŚRODA ( barki, biceps )
Barki:
- Wyciskanie sztangi sprzed głowy 4 x 8
- Wyciskanie sztangielek 4 x 8
Biceps:
- Uginanie ramion ze sztangielkami stojąc 4 x 8
- Uginanie ramienia ze sztangielką siedząc (w podporze o udo) 4 x 8
PIĄTEK ( brzuch, nogi )
Brzuch:
- Skłony w leżeniu płasko 4 x do wyczerpania
Nogi:
- Prostowanie nóg w siadzie 4 x 15
- Uginanie nóg w leżeniu 4 x 15
Proszę o poprawienie!
Krzysztof Piekarz