SFD - po prostu najlepsze ceny! RABATY DO 90%
SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne Forum

Utwardzanie - czyli jak tracimy czas na Karate...

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 11045

Nowy temat Temat zamknięty
...
Napisał(a)
_Knife_ Moderator
Ekspert
Szacuny 204 Napisanych postów 11365 Wiek 44 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 86846
Tym bardziej proponuję zmianę - jeśli Twoje hobby powoduje USZKODZENIA KOŚCI (obejrzyj golenie i pięści senseja - na pewno na goleniach ma wgłębienia - taka sinusoida) i prawdopodobnie stawów (pomyśl, co się dzieje w momencie uderzenia np. w trakcie skoku z podporu na kości, ze stawami. Przecież ta cała energia nie dość, że niszczy kości - to jeszcze wpływa na stawy łokciowe. Z identycznego powodu błędem jest bieganie na betonie lub asfalcie - tysiące wstrząsów -> KOLANA czyli ta częśc która amortyzuje do remontu.)

Naprawdę - ja bym się na tym mocno zastanowił. Kiedyś po TKD i tych tysiącach kopów w powietrze - całe wakacje leczyłem kolana. I to był moment gdy zdecydowałem, że za dużo tego dobrego i zmieniłem styl.

W ogóle sport nie jest zdrowy w dużym zakresie. Obecnie boli mnie od 1.5 miesiąca bark - chwilowo koniec z BJJ, zaczynają znowu boleć kolana, łokcie - nie jest dobrze.

Największe mity i kłamstwa dotyczące dopingu: https://***********/d0ping
Największe mity medyczne: https://***********/mitologia1 

...
Napisał(a)
Specjalista
Szacuny 58 Napisanych postów 6529 Wiek 37 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 36902
Ale tam nie ma takich rzeczy jak mocne kopanie w powietrze. W powietrze ćwiczymy tylko technikę (10-20 kopnięć) z zastrzeżeniem, że nie chodzi tu o siłę czy szybkość a tylko o technikę, a potem doszlifowujemy to na workach i tarczach. Jeeyny problem tkwiący w tym - jak czasem trzeba robić (głównie na początku i końcu treningu) po kilkadziestiąt pompek na kościach, albo np. wyrzuty nóg z podporu opierając się na kościach właśnie, czy nawet coś takiego że utrzymujesz się w pozycji do pompek na kościach, po minucie jedną rękę unosisz do góry, po drugiej minucie unosisz drugą rękę.... No na ostatnim treningu było uderzanie lekkie kośćmi w parkiet. Ale powiem, że to coś pomaga jednak, bo jak na koniec treningu kazał zrobić 50 pompek na koścaich, to już tak mnie bolały te kości że zrobiłem z 15 i koniec - rozłozyłem ręce jak do normalnych i zrobiłem te 50!! i jeszcze mogłem robić i robić

Ulubieńcy - Wikibokser, ten od Yiu-Tubitsu, Sensei(99999), Jarzyn, Jaguar, Frosti

...
Napisał(a)
Znawca
Szacuny 41 Napisanych postów 10832 Wiek 45 lat Na forum 23 lat Przeczytanych tematów 38587
to znaczy, ze przeginasz po prostu. smutna prawda.
edit: obaj przeginacie

Zmieniony przez - Jodan w dniu 2006-05-06 14:08:15
...
Napisał(a)
_Knife_ Moderator
Ekspert
Szacuny 204 Napisanych postów 11365 Wiek 44 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 86846
Jodan znów spamujesz

No to jeszcze tragicznych ćwiczeń nie robisz - po prostu ćwicz dalej w domu nic nie musisz dodatkowo robić w tym zakresie.

Największe mity i kłamstwa dotyczące dopingu: https://***********/d0ping
Największe mity medyczne: https://***********/mitologia1 

...
Napisał(a)
Specjalista
Szacuny 58 Napisanych postów 6529 Wiek 37 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 36902
No wreszcie krok w właściwą stronę Chodzi mi o to, czy mogę takie ćwiczenia jak na Karate wykonywać w domu w dni nietreningowe, i czy znacie jakieś inne "jeszcze nie takie tragiczne" ćwiczenia aby łatwiej te treningi przeżywać?

Ulubieńcy - Wikibokser, ten od Yiu-Tubitsu, Sensei(99999), Jarzyn, Jaguar, Frosti

...
Napisał(a)
Znawca
Szacuny 41 Napisanych postów 10832 Wiek 45 lat Na forum 23 lat Przeczytanych tematów 38587
tak. bieganie, koniecznie po miekkim podłożu.
...
Napisał(a)
wwwaldek ZASŁUŻONY
Specjalista
Szacuny 60 Napisanych postów 2111 Wiek 50 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 25260
Żeby nie było że tylko na karate są jeszcze "dinozaury", którzy propagują utwardzanie. Tekst z pewnej klubowej strony taekwon-do:
"- utwardzanie powierzchni uderzających i blokujących wymaga wielokrotnych zderzeń hartowanych części ciała."

...
Napisał(a)
Usunięty przez wwwaldek za pkt 4 regulaminu
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 205 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 2529
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 819 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 8552
Ja natomiast nie polecałbym zbyt częstego uderzania gołytmi rękami na tarczę. Najlepiej robić to w rękawicach, bo z doświadczenia wiem że może mieć to gorsze skutki niż intensywne utwardzanie.

Arnold_S. - Nie wiem czy to pasuje do tematu, lepiej zastanów się zanim coś wrzucisz



Zmieniony przez - Mistmare w dniu 2006-05-07 11:08:36

Moja lewa noga to mój kapitał

...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 73 Wiek 41 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 830
Mistmare masz rację, walenie w worek lub tarcze gołymi łapami może mieć katastrofalne skutki. Do tarczowania polecam owijki jak ktoś chce się trochę utwardzić osobiście nigdy nierobię pompek na kościach, i to nie ze względu na zdrowie, ale z powodów estetycznych (zniekształconę dłonie niesą specjalnie eleganckie). osobiście utwardzam się jedynie uderzając w makiwarę (przy okazji poprawiam szybkość)
Potrzebujesz szybkiej i rzetelnej porady z zakresu treningu, dietetyki i suplementacji? Skorzystaj z porad naszych ekspertów!
Nowy temat Temat zamknięty
Poprzedni temat

Piękne wojowniczki czyli to co tygryski lubią najbardziej :-)

Następny temat

Gdzie BJJ zyskało największą popularność w europie ?

electro
Polecane artykuły