SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Jak to jest na zawodach taekwondo?

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2887

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 30 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 167
Mam 15 lat i ważę 85kg, mam zielony pas. Chciałem się dowiedzieć z kim mogę walczyć na zawodach, czy mogę walczyć z kimś kto ma 18 lat? Jakie są kategorie wiekowe i wagowe?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
wirda Taekwondo Coach
Ekspert
Szacuny 138 Napisanych postów 4979 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 35920
W jakim Taekwondo? ITF, WTF, GTF?

Trener PoTreningu.pl
AdrianIwanowski.eu

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 129 Wiek 30 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 4718
I jaka federacja bo to też ważne. W PFT np. jest podział wagowy i wiek (juniorzy chyba do 18 albo 19 lat, wyżej to już seniorzy) hmm 85 kg to już chyba pod open podchodzi.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 30 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 167
Taekwondo ITF.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 1057 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 14447
Z twoją wagą i wiekiem, to będziesz startował w Open w Juniorze Młodszym. Przy czym w tej kategorii wiekowej raczej nie wiele będziesz miał ludzi z twoimi gabarytami.. zakładając że masz jeszcze do tego jakiś przyzwoity wzrost to gabaryty działają na twoją korzyść.

Kategoria Open zaczyna się od 66kg, także nie masz wyboru.


Zmieniony przez - bonku5 w dniu 2011-03-21 08:23:03
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
wirda Taekwondo Coach
Ekspert
Szacuny 138 Napisanych postów 4979 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 35920
PrideOrDie

Jak to nie ma znaczenia? W każdej federacji jest inny przedział wagowy i może być inny podział według stopni.

Trener PoTreningu.pl
AdrianIwanowski.eu

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 30 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 167
bonku5

Mam 188cm wzrostu
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 1057 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 14447
Zatem gabaryty działają tylko na twoją korzyść. Nawet na zawodach rangi Mistrzostw Polski nie ma wielu chłopaków o takich parametrach, zatem działa to na twoją korzyść.

Z drugiej strony nie myśl, że gabaryty zapewnią ci sukces.. ciężka praca na treningach, jest kluczem do sukcesu.

Z jakiego jesteś regionu, turnieje strefowe już się rozgrywają.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 30 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 167
Jestem ze Śląska, wiem, że ciężka praca na treningach jest kluczem do sukcesu i nie myślę, ze moja budowa da mi sukces. Trenuję około 1,5h dziennie 3 razy w tygodniu +2 razy po 1,5h trening w klubie. W zawodach narazie nie mam zamiaru startować, tylko chciałem się dowiedzieć jak to w ogóle jest. Nie chcę startować dlatego, że nie chcę jechać na zawody i nic nie osiągnąć. Planuję w pierwszych swoich zawodach wystartować jak się jeszcze podszkolę, myślę, że jakoś na jesień jak będą zawody to wystartuję.
Wielkie dzięki za odpowiedzi na moje pytanie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 1057 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 14447
Nie znam Cie, więc ciężko mi oceniać. Reguła jest taka, że w 90% przy pierwszych zawodach i tak nic nie osiągniesz, czy będziesz miał zielony czy czerwony pas.. Zawsze powtarzam swoim zawodnikom, że pierwsze walki są przed wszystkim na przełamanie, nabranie doświadczenia, obycie się z planszą i tremą.
Powinieneś porozmawiać z trenerem, jeżeli uzna że już na to czas, a chciałbyś być zawodnikiem to należy go posłuchać.

Czekanie do momentu, aż będziesz miał wysoki stopień itp nie ma sensu, gdyż inni w tym czasie będą już nabywać doświadczenia planszowego, a ono jest ważniejsze o koloru pasa.

Pamiętaj pas nie walczy!
Przegrać na zawodach to nie wstyd.. zawsze może być w danym dniu ktoś lepszy. Trzeba zacisnąć zęby i podjąć rękawice ponownie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 30 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 167
Dostosuję się do Twojej rady i pogadam z trenerem.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Boks slaba kondycja

Następny temat

zdjecia z MnMP jun. klas. Raciborz 19.3.

WHEY premium