SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Utwardzanie - czyli jak tracimy czas na Karate...

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 10116

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 227 Wiek 40 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 13836
ja mam znajomego, który uferza w piszczele taką kałką od ciasta (wiecie o co chodzi? takie berło jakby)
on uważa że takie utwardzanie duzo daje
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 94 Wiek 32 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 4492
A ten twój kumpel to nie jest z Malezji??? Hahaha

Złoto jest bożek, któremu się wszyscy kłaniają.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 227 Wiek 40 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 13836
z Malezji nie, ale trenował kiedys karate seitedo, teraz juz nie trenuje ale kopie sobie w worek itp no i stosuje kałke
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 58 Napisanych postów 6529 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 36902
Hmm.. To nie tak jak myślicie chyba Mi nie chodzi o to, że chcę być jakiś tam max twardy itp, tylko żeby przetrwać treningi jakoś Wiem, że to się jedo wiąże z drugim alejakaś różnica jednak jest.

Ulubieńcy - Wikibokser, ten od Yiu-Tubitsu, Sensei(99999), Jarzyn, Jaguar, Frosti

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
wwwaldek ZASŁUŻONY
Specjalista
Szacuny 60 Napisanych postów 2111 Wiek 48 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 25260
Robienie pompek na kościach bez wyskoku, tak jak napisał Kosa, nie jest patologią. Tak samo krokodylka też można zrobić na zasadzie kładzenia pięści na podłożu, a nie na zasadzie uderzania. A jak cię trener będzie przyciskał do pompek z wyskokiem to przynieś mu zaświadczenie od lekarza, że nie możesz tego wykonywać. Każdy chirurg Ci cos takiego wystawi.


Zmieniony przez - wwwaldek w dniu 2006-05-06 10:47:46
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 58 Napisanych postów 6529 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 36902
No dobra... ale nie chodiz mi o tą patologię czy nie patologię, tlyko po prostu żeby w domu robić też porcje ćwiczeń (jakei i ile razy w tygodniu prócz karate) aby lżej treningi znosić (momentami mało brakuje żebym krzyknął z bólu i muszę się podpierać kolanami przez jakiś czas) no.. jak to mowil sensei "aby zniszczyć układ nrewowy na pierwszych dwóch kostkach"

Ulubieńcy - Wikibokser, ten od Yiu-Tubitsu, Sensei(99999), Jarzyn, Jaguar, Frosti

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
wwwaldek ZASŁUŻONY
Specjalista
Szacuny 60 Napisanych postów 2111 Wiek 48 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 25260


No to krzycz ile wlezie. Powiedz sensejowi, że to twój sposób na pokonanie bólu i w ten sposób wyłączasz świadomość.
A jak chcesz obić (nie utwardzić) te kostki to najlepsze jest tarczowanie o czym pewnie juz czytałes na stronie Noża.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 58 Napisanych postów 6529 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 36902
Hehe:D no jest coś takeigo pompki na kościach i sensei - "Kyokushin!!!" my - Sia!!!!! A czytałem czytałem... Ale mi chodzi o takie wiesz... stanie kościach w pozycji do pompek i tyle

Ulubieńcy - Wikibokser, ten od Yiu-Tubitsu, Sensei(99999), Jarzyn, Jaguar, Frosti

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
_Knife_ Moderator
Ekspert
Szacuny 204 Napisanych postów 11365 Wiek 42 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 86831
Człowieku olej to karate - idź na kicka czy boks. Będziesz kilkukrotnie skuteczniejszy w walce i to bez takich udziwnień. WIESZ O CO CHODZI W TZW. UTWARDZANIU? O przyzwyczajenie receptorów / organizmu na ból. Da się to uzyskać JEDYNIE poprzez kopanie worków, tarczy etc.

Niestety - te powszechne metody "utwardzania" NISZCZĄ KOŚCI przy okazji przyzwyczajania.

Wiesz kto więcej zyska?

Ty który tracisz czas na takie zabawy, czy tajbokser co w tym czasie wykona kilkaset kopnięć?

Ty który tracisz czas na takie zabawy, czy zawodnik BJJ który w tym czasie stoczy kilka walk?

Ty który tracisz czas na takie zabawy czy kickbokser co zrobi trening na tarczach?

Ty który tracisz czas na takie zabawy, czy osoba robiąca trening siłowy i przerzucająca kilka ton?

No ale każdy ma wybór w dysponowaniu wolnym czasem. Można sobie wałkować golenie, biczować plecy i wisieć za ręce pod sufitem. BDSM rządzi

W walce to i tak niewiele da - jak dostaniesz po głowie. I zamiast trenować uniki i gardę - nie pewnie - lepiej robić pompki na kościach, skakać i walić w twarde przedmioty

Zmieniony przez - _Knife_ w dniu 2006-05-06 13:40:16

Największe mity i kłamstwa dotyczące dopingu: https://***********/d0ping
Największe mity medyczne: https://***********/mitologia1 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 58 Napisanych postów 6529 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 36902
"Człowieku olej to karate - idź na kicka czy boks."
Poszedłbym pewnie na to, na boks się zamierzam wybrać za jakiś czas, a to ze poszedlem na Karate to zadecydował fakt że do sali gdzie to się odbywa mam może ze 300 metrów, a wspomniane sztuki walki (najbliżej w Warszawie) koło 15 km. Poza tym nie trenuję tego pod kątem skuteczności a raczej tak jako hobby.
Knife SOG za fajne kazanie a w szczególności biczowanie pleców

Zmieniony przez - Gwjazdor w dniu 2006-05-06 13:49:06

Ulubieńcy - Wikibokser, ten od Yiu-Tubitsu, Sensei(99999), Jarzyn, Jaguar, Frosti

Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Piękne wojowniczki czyli to co tygryski lubią najbardziej :-)

Następny temat

Gdzie BJJ zyskało największą popularność w europie ?

forma lato