SFD - po prostu najlepsze ceny! RABATY DO 90%
SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne Forum

Ocena ACT

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 1695

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 59 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 695
Siemka
Proszę was o ocene mojego treningu ACT. Jestem początkujący i nie chcę robić ćwiczeń typu martwy ciąg lub wyciskanie zza karku. Proszę o ocenę lub ewentualnie jakieś poprawki.
Z góry dzięki.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 59 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 695
Wspięcia na palce w staniu 4*20
Podciąganie na drążku 4*max
Wyciskanie sztangi w leżeniu na płasko4*12
Rozpiętki 4*12
Szrugsy ze sztangielkami 4*12
Unoszenie sztangielek bokiem w górę 4*12
Uginanie ramion ze sztangielkami w staniu 4*15
Przenoszenie sztangielki za głowę w leżeniu 4*12
Wyciskanie sztangielek nad głowę w staniu 12,12,10,10
Wyciskanie francuskie sztangi w leżeniu na płaskiej 4*12
...
Napisał(a)
Specjalista
Szacuny 55 Napisanych postów 1932 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 8908
Ekspertem nie jestem, ale chyba to jest ok, tylko z podciąganiem bym troszkę pokombinował. Jeśli potrafisz sie podciągnąć tylko 4 razy, to spróbuj może podciągania z pomocą kogoś(żeby Ci nogi trzymał) lub z nogami na taborecie. Jeśli leciutko zrobisz te 12 powtórzeń, to zawszemożesz założyć plecak z obciążeniem. Ja tak robię i jest ok.
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 59 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 695
Liczba cztery nie znaczy cztery powtórzenia tylko serie. Może nie serie a cztery obwody.
...
Napisał(a)
Specjalista
Szacuny 55 Napisanych postów 1932 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 8908
PS: nie zauważyłem, że robisz wszystkiego po 4 serie. To chyba błąd. Przy ACT robi się po jednej serii i potem od nowa znowu po jednej serii. Zresztą ogólnie stanowczo za dużo masz serii.
...
Napisał(a)
Specjalista
Szacuny 55 Napisanych postów 1932 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 8908
Wzoruj się najlepiej na tym: https://www.sfd.pl/temat104858/
To są bardzo dobrze ułożone plany. Na prostowniki możesz ćwiczyć z bardzo niewielkim obciążeniem. Zawsze lepsze to niż nic. Przynajmniej jako tako technikę opanujesz.

I nie widzę ćwiczeń na nogi, oprócz ćwiczenia na łydki. Nogi to bardzo ważna partia naszego ciała. Jak nie chcesz zbytnio obciążać kręgosłupa(bo niestety np. w przysiadach obciąża się) to możesz ćwiczyć z małym obciążeniem lub nawet bez obciążenia(lepsze to niż nic) albo ćwiczyć nogi na maszynach.

Poczytaj też bardzo dokładnie atlas ćwiczeń.
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 59 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 695
Troche zamotałem. Chodzi o to że robie właśnie tak jak mówisz czyli wszystkie ćwiczenia potem przerwa dwie minuty i z powrotem to samo. Co do ilości obwodów to chyba jednak masz rację. Zmniejsze ją do trzech. Chciałem jeszcze dodać że nie mam dostępu do maszyn ponieważ ćwicze w domu i mam dostępne tylko wolne ciężary. W tym cały problem..........
Pozdro
...
Napisał(a)
Specjalista
Szacuny 55 Napisanych postów 1932 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 8908
Na początek 2 obwody wystarczą.
To rób przysiady z małym lub nawet bez obciążenia jak sie boisz o kręgosłup. Pamiętaj też o diecie. Zajrzyj do działu "Odżywianie" jeśli jeszcze tam nie byłeś.
A powiedz jeszcze ile masz lat, ile wzrostu i ile wagi?
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 59 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 695
Lat 15 wzrost 180 waga 60
...
Napisał(a)
Michail ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 212 Napisanych postów 48745 Wiek 51 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 91090
Kolejność do bani - dobór ćwiczeń też.

Nie ma nic na nogi.

Tylko nie zasłaniaj się tym, że chcesz urosnąć, bo przysiady bezs obciązenia nikogo nie wbiły w ziemię

TRENING:

ĆWICZENIA I ZASADY TRENINGOWE: http://www.kulturystyka.pl/atlas/

JAK UŁOŻYĆ WŁASNY PROGRAM TRENINGOWY:

https://www.sfd.pl/temat214525/


PIERWSZY TRENING: Trening ACT https://www.sfd.pl/Topic.asp?topic_id=18564&forum_id=8&Topic_Title=&forum_title=Trening 

PORADY INDYWIDUALNE - www.dobierz-trening.pl
ZAINTERESOWANY PORADĄ - PISZ GG:7426473

...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 59 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 695
Dzięki za szczerość. hehe
Potrzebujesz szybkiej i rzetelnej porady z zakresu treningu, dietetyki i suplementacji? Skorzystaj z porad naszych ekspertów!
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

TRENING do OCENY-> HELP :)

Następny temat

Kolejność - czy to ma jakies znaczenie

electro
Polecane artykuły