SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

ACT (prośba o ocene zestawu) oraz HIITaeroby wmieszane w ACT

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1856

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 12 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 589
Od jutro/pojutrze zaczynam z kumplami dwoma ACT. Wcześniej nie ćwiczyliśmy nigdy nasiłce, ale ja mam za sobą ponad pół roku sztuk walki, oni piłkarze
Po prostu zaczynam od ACT bo wiem że jest na początek najlepszy do ogólnej poprawy kondycji i sylwetki. I tu pytanie pierwsze, czy taki zestaw może być:

1.(brzuch) brzuszki
2.(czworogłowe ud) przysiady ze sztangą
3.(dwugłowe ud) uginanie nóg na maszynie w leżeniu przodem
4.(klatka) wyciskanie sztangi lub sztangielek w leżeniu na ławce poziomej
5.(naramienne boczne) unoszenie sztangielek bokiem w staniu
6.(naramienne przednie i boczne) unoszenie sztangielek w przód w staniu
7.(najszersze grzbietu) ściąganie drążka wyciągu górnego szerokim chwytem do karku /lub/ podciąganie na drążku
8.(proste grzbietu) prostowanie tułowia w leżeniu przodem na ławce poziomej
9.(biceps) uginanie ramion ze sztangą lub sztangielkami w staniu
10.(triceps) wyciskanie francuzkie w siadzie ze sztangą /lub/ pompki w podporze tyłem
11.(przedramiona) uginanie i prostowanie nadgarstków ze sztangą w siadzie
12.(łydki) wspięcia na palce na podkładkę ze sztangielką

I jeszcze chciałbym sie dowiedzieć, czy w dni wolne od siłki moge robić HITT, czy lepiej aeroby, lub wymieszane, np:

pon ACT
wt aeroby
śr ACT
czw HIIT
pt ACT
so aeroby
ndz wolne
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 12 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 589
aha i jeszcze jedno: cwiczanie robie jedno po drugim w serii bez odpoczynku? I ile czasu przerwy między seriami
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Michail ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 212 Napisanych postów 48745 Wiek 49 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 91090
Seborth

ACT to trening obwodowy

Będzie dobry dla Was 3ch.

Jeśli wszyscy zaczynacie - tylko nie kombinuj - poczytaj to - masz gotowe :

Witaj.

Na poczatek poczytaj troszkę, by wiedziec "w czym szum"

TRENING:

ĆWICZENIA I ZASADY TRENINGOWE: http://www.kulturystyka.pl/atlas/

JAK UŁOŻYĆ WŁASNY PROGRAM TRENINGOWY PORADNIK KROK PO KROKU NA KAŻDYM POZIOMIE ZAAWANSOWANIA:

https://www.sfd.pl/temat214525/

A JEŚLI NADAL MASZ KŁOPOTY Z UŁOŻENIEM TEGO WSZYSTKIEGO W SENSOWNĄ CAŁOŚĆ - TUTAJ MASZ GOTOWY PROGRAM NA KAŻDY RODZAJ SPRZĘTU:

ROBIMY FORMĘ:

https://www.sfd.pl/ROBIMY_FORMĘ_NA_LATO-t246422.html


PIERWSZY TRENING: Trening ACT https://www.sfd.pl/Topic.asp?topic_id=18564&forum_id=8&Topic_Title=&forum_title=Trening

PORADY INDYWIDUALNE - www.dobierz-trening.pl
ZAINTERESOWANY PORADĄ - PISZ GG:7426473

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 12 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 589
Ok poczytałem, tylko dalej nie uzyskałem odpowiedzi na 2 pytania: czy ten zestaw z pierwszego posta jest dobry, oraz czy moge spokojnie robic HIIT lub aeroby w dniach wolnych od ACT
już wiem że między ćwiczeniami max 30sek przerwy, między seriami max 2minuty

Zmieniony przez - Seborth w dniu 2007-07-02 14:18:01
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Michail ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 212 Napisanych postów 48745 Wiek 49 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 91090
Dobra spróbujmy inaczej


Witaj chętnie pomogę, ale daj

COŚ O SOBIE ZANIM ZAPYTASZ O RADĘ wg tego szablonu:

DZIĘKI INFORMACJOM, KÓRE PODASZ będzie można od razu przejść do konstruktywnej i KONKRETNEJ pomocy w Twojej sprawie.

1.Ile czasu już trenujesz-czy robisz to systematycznie-jeśli tak-to ile czasu. Jeśli nie-to opisz jakie odstępy i jakie okresy treningów?
2.Jak trenowałeś ostatnio:3-6 miesiecy-podaj konkretny plan treningowy zawierający:
-rozkład tygodniowy treningów (z podziałem na grupy mięśniowe),
-ćwiczenia, serie, powtórzenia, procentowe cięzary, długość przerw pomiędzy seriami jaką stosowałeś,
-jakie efekty przyniósł ten trening-konkretnie:masa, tłuszczyk, rzeźba, wytrzymałość, siła, zmęczenie, spadek wagi, itd.???
3.Opisz konkretnie swoje cele-co chcesz osiągnąć: siłę, masę, wytrzymałość, rzeźbę...???
4.Podaj swoje możliwości czasowe i sprzętowe.
5.Podaj przeciwwskazania medyczne o ile takie są.
6.Opisz jaką stosowałeś/- ujesz do tego treingu diete?

JEŻELI GDZIEŚ JUŻ ODPOWIADAŁEŚ NA TE PYTANIA- WKLEJ PROSZĘ LINKA OD ODPOWIEDZI

PORADY INDYWIDUALNE - www.dobierz-trening.pl
ZAINTERESOWANY PORADĄ - PISZ GG:7426473

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 12 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 589
Ok moja wina, następnym razem już będe konkretniej opisywał jak będę chciał pomoc w sprawach treningu.

17 lat, 176cm, 70kg.Trenowałem pół roku Muay Thai 3x/tyg., do tego aktywny fizycznie (koszykówka, rower itp.).Nie trenowałem nigdy na siłowni, ostatnie 6 miesięcy j/w. Cel - ogólna kondycja i sprawność potrzebna w sportach walki, wytrzymałość, rzeźba. Możliwości czasowe duże, full-osprzęt (siłownia). Brak przeciwskazań lekarskich.

Zmieniony przez - Seborth w dniu 2007-07-02 15:07:37
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Michail ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 212 Napisanych postów 48745 Wiek 49 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 91090
No to musisz mieć troszkę cierpliwości - nie skacz po etapach, bo nic dobrego z tego nie wyjdzie dla Ciebie

Skocz tutaj - musisz zrobić fundamenty i nie wierz nikomu, że piramidy od góry budowano


Kuknij i poczytaj.

PIERWSZY TRENING: Trening ACT https://www.sfd.pl/Topic.asp?topic_id=18564&forum_id=8&Topic_Title=&forum_title=Trening

PORADY INDYWIDUALNE - www.dobierz-trening.pl
ZAINTERESOWANY PORADĄ - PISZ GG:7426473

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 12 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 589
ok już poczytałem, dzięki za pomoc! będe ćwiczył wg zestawu z pierwszego posta, oczywiście jak stacja będzie zajęta to zrobie inne ćwiczenie na dane mięśnie. do tego raz w tyg aeroby i raz hiit
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Michail ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 212 Napisanych postów 48745 Wiek 49 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 91090
Oka

PORADY INDYWIDUALNE - www.dobierz-trening.pl
ZAINTERESOWANY PORADĄ - PISZ GG:7426473

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Plan na masę do oceny :D

Następny temat

Trening na łydki

Wiecej