Witam Wszystkich Serdecznie
Pierwszy post i pierwsze pytanie :).
Otóż czy mogę zastosować trenning na korekcje kręgosłupa(aczkolwiek myśle aby tylko zastosować ciczenia w domu) zarazem z cyklicznością dla grupy V ?. Oto ćwiczenia w cykliczności:
Program V/4 (tylko wolne obciążenia:sztanga/sztangielki)
1.Spięcia tułowia w leżeniu (brzuch)
2.
Przysiady ze sztangą na barkach(czworogłowe ud)-PROG( w 4 tygodniu)
3.Uginanie nogi z krążkiem zawieszonym na pasku do kostki-stojąc na podwyższeniu(dwugłowe ud),
4.Wyciskanie sztangi w leżeniu na poziomej ławce-(klatka)-PROG( w 4 tygodniu)
5.Wyciskanie sztangielek w siadzie-(naramienne), -PROG( w 4 tygodniu)
6.Podciąganie na drążku do klatki -(górny grzbiet),-PROG( w 4 tygodniu)
7.Martwy ciąg na sztangą położoną na podwyższeniu (czyli taki niepełny)-(proste grzbietu),
8.Uginanie ramion ze sztangą stojąc-(bicepsy),-PROG( w 4 tygodniu)
9.Francuskie wyciskanie za głową (tricepsy)-PROG( w 4 tygodniu)
10.Wspięcia na palce w staniu-z max.rozciągnięciem łydek-podkładka pod palce-obciązenie w dłoni-(łydki)
Oczywiście martwy ciąg zastąpie innym ćwiczeniem i jeżeli inne ćwieczenia również powinnienem zastąpić to proszę napiszcie.
Kwalifikuje się do grupy II w zakresie wady kręgosłupa aczkolwiek nie widac aż tak tego ponieważ mam trochę tłuszczyku ( 95 kg / 186cm).Także podczas redukcji tkanki tłuszczowej chciałbym skorygować wadę kręgosłupa.
Za wszelkie odpowiedzi bardzo dziękuję.
Pozdrawiam