SFD - po prostu najlepsze ceny! RABATY DO 90%
SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne Forum

Prostujemy swoje plecy

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 304949

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 294 Napisanych postów 17217 Wiek 47 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 86319
Da sie, tak jak napisales, tylko ze LEPIEJ by bylo zrobic basen w osobny dzien.

"Lepiej być kanciastym czymś, niż okrągłym niczym"

...
Napisał(a)
Usunięty przez Mawashi za pkt 4 regulaminu
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 126
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 294 Napisanych postów 17217 Wiek 47 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 86319
Załóż osobny post.

"Lepiej być kanciastym czymś, niż okrągłym niczym"

...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 11205 Napisanych postów 52113 Wiek 33 lat Na forum 26 lat Przeczytanych tematów 57816
ok dzieki a jesl ichodzi o masaze taki tradycyjne myslsz ze pomagaja? slyszales o takim cwiczeniu " koci grzbiet"?
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 294 Napisanych postów 17217 Wiek 47 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 86319
Hunter - zaloz osobny post pod tytulem "Problemy z kregoslupem BLOG" bo wiekszosc watkow tutaj to odpowiedzi na Twoje pytania - notabene srednio zwiazane z tematem glownym.

"Lepiej być kanciastym czymś, niż okrągłym niczym"

...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 11205 Napisanych postów 52113 Wiek 33 lat Na forum 26 lat Przeczytanych tematów 57816
no ok moze nieraz zbaczam z tematu ale dla mnie jest wazne wszytsko co zwiazane z tematem i z gory thx za pomoc
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 31
Witam Wszystkich Serdecznie
Pierwszy post i pierwsze pytanie :).
Otóż czy mogę zastosować trenning na korekcje kręgosłupa(aczkolwiek myśle aby tylko zastosować ciczenia w domu) zarazem z cyklicznością dla grupy V ?. Oto ćwiczenia w cykliczności:
Program V/4 (tylko wolne obciążenia:sztanga/sztangielki)

1.Spięcia tułowia w leżeniu (brzuch)
2.Przysiady ze sztangą na barkach(czworogłowe ud)-PROG( w 4 tygodniu)
3.Uginanie nogi z krążkiem zawieszonym na pasku do kostki-stojąc na podwyższeniu(dwugłowe ud),
4.Wyciskanie sztangi w leżeniu na poziomej ławce-(klatka)-PROG( w 4 tygodniu)
5.Wyciskanie sztangielek w siadzie-(naramienne), -PROG( w 4 tygodniu)
6.Podciąganie na drążku do klatki -(górny grzbiet),-PROG( w 4 tygodniu)
7.Martwy ciąg na sztangą położoną na podwyższeniu (czyli taki niepełny)-(proste grzbietu),
8.Uginanie ramion ze sztangą stojąc-(bicepsy),-PROG( w 4 tygodniu)
9.Francuskie wyciskanie za głową (tricepsy)-PROG( w 4 tygodniu)
10.Wspięcia na palce w staniu-z max.rozciągnięciem łydek-podkładka pod palce-obciązenie w dłoni-(łydki)
Oczywiście martwy ciąg zastąpie innym ćwiczeniem i jeżeli inne ćwieczenia również powinnienem zastąpić to proszę napiszcie.
Kwalifikuje się do grupy II w zakresie wady kręgosłupa aczkolwiek nie widac aż tak tego ponieważ mam trochę tłuszczyku ( 95 kg / 186cm).Także podczas redukcji tkanki tłuszczowej chciałbym skorygować wadę kręgosłupa.
Za wszelkie odpowiedzi bardzo dziękuję.
Pozdrawiam
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 294 Napisanych postów 17217 Wiek 47 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 86319
Dodawanie cwiczen z planu korygujacego do planu na mase mijaja sie z celem. Przy wadzie kregoslupa (u Ciebie II stopień) nalezy skupic sie na jej korekcji - maksymalnie. Stosujemy lekki trening korygujacy, streching i rozluznianie (zwisy).
Dodajac ciezkie serie i cwiczenia zbyt mocno wplywajace na wzrost miesni doprowadzisz tylko do poglebienia skoliozy. Wplecone zamienniki cwiczen nic nie pomoga. Wieksze i silniejsze miesnie to wieksze sily dzialajace na kregoslup. Dysproporcje ktore doprowadzily do powstania luku pierwotnego jeszcze sie poglebia i nic dobrego z tego nie wyjdzie.

Moja propozycja - redukcja tkanki tluszczowej i trening korygujacy. Po roku trening na mase (po kontroli ortopedycznej) z zachowaniem calek profilaktyki (streching, rozciaganie).

Pamietajcie ze mowimy o kregoslupie, ktory ma sluzyc cale zycie - mysle ze jeden rok to niewiele w porownaniu do tego co mozemy stracic.

"Lepiej być kanciastym czymś, niż okrągłym niczym"

...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 11205 Napisanych postów 52113 Wiek 33 lat Na forum 26 lat Przeczytanych tematów 57816
ok mawashi czyli mowisz ze przez rok ten trening stosowac ? potem kontrola i w razie czego masowka?
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 294 Napisanych postów 17217 Wiek 47 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 86319
Tak.

"Lepiej być kanciastym czymś, niż okrągłym niczym"

Potrzebujesz szybkiej i rzetelnej porady z zakresu treningu, dietetyki i suplementacji? Skorzystaj z porad naszych ekspertów!
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening korygujący - dodatek

Następny temat

Mój trening

electro
Polecane artykuły