Przysiady to świetne ćwiczenie. Poza tym stosując sam gryf można robić kilka ćwiczeń na rozbudowę mięśni nóg:
1. Przysiady ze sztanga na karku
2.
Przysiady ze sztanga na barkach
3. Przysiady ze sztanga trzymaną w opuszczonych rękach za plecami /ćwiczenie działające podobnie do hack-przysiadów/
4. wykroki ze sztanga trzymaną na karku
no i jeszcze coś dla ludzi nie bojących sie bólu
5. Częściowe przysiady z gryfem na karku /polegają na tym że robimy tylko dolną fazę siadu, czyli od pełnego siadu do momentu aż kość udowa będzie w pozycji równoległej (lub trochę wyżej) do podłoża.
6. Częściowe przysiady /tym razem przysiadamy tylko do połowy lub mniej - za to cięzar możemy zastosować większy/.
7. przysiady z gryfem trzymanym w wyprostowanych rękach ponad głową /ćwiczenie ciężarowe/
8. Rwanie
9.Podrzut
A teraz jeszcze coś na mięśnie dwugłowe uda:
1. Martwy ciąg trójbojowy
2. Martwy ciąg na prostych nogach /i oczywiście z mniejszymi cięzarami/
3. Skłony z gryfem trzymanym na karku /głównie rozciągają dwugłowy uda/
4. Zginanie nóg w leżeniu na brzuchu na ławeczne /oczywiście nogi obciążamy sztangielką którą wkładamypomiędzy złączone nogi w okolicach kostek/