SFD - po prostu najlepsze ceny! RABATY DO 90%
SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne Forum

nogi..

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 1324

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 365 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 7938
witam
mam pytanie co do nóg robie tylko na nie 1 ćw. przysiad ze sztangą na karku.. dopiero zaczynam te partie mięśni.. ile seri/powtórzeń powinienem robić?? pozatym ćwicze rok niechce sie przetrenowac ani niedotrenować trening 3 x tyg.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 19 Napisanych postów 1293 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 7539
ja polecam progresje 12-12-10-8-8

dorzuc jeszcze cos na dwuglowe i bedzie ok

www.pajacyk.pl - Kliknij w brzuszek Pajacyka,
a pomożesz nakarmić głodne dziecko.

...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 334 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 7220
Troche mało 1 ćwiczenie na całe nogi, jedno to powinno być co najmniej na łydki :P Ja proponuje jak coś robić:
wyprost nóg na maszynie 4x12
Zginanie nóg leżac na brzuchu 4x12
Przysiady 12/10/8/8 Progresja

no i jeszcze łydki
Wspięcia na palce stojąc/siedząc 12/10/8/8

Ale poczekaj na zdanie expertów.

SFD rzondzi :D

...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 11205 Napisanych postów 52113 Wiek 33 lat Na forum 26 lat Przeczytanych tematów 57816
napisz jakim sprzetem dysponujesz?
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 365 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 7938


sprzętu jest niezawiele..naturalnie sztanga + obciążenie + ławka z doczepianym przyrządem do ćwiczenia ud (niewiem jak to nazwać) foto i tyle :-/ na czym mógłbym nogi ćwiczyć

dzieki za porady
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 11205 Napisanych postów 52113 Wiek 33 lat Na forum 26 lat Przeczytanych tematów 57816
no kolego nie jest tego tak malo no wiec moja propozycja
- przysiady ze sztanga 4 x 15 12 10 8 Progresja
- prostowanie nog w siadzie 4 x 15
- uginanie nog w lezeniu 4 x 12
- wspiecia na palce ze sztanga 4 x 12 10 8 8 progresja
...
Napisał(a)
nightingal Moderator
Ekspert
Szacuny 6886 Napisanych postów 36450 Wiek 47 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 682929
Przysiady to świetne ćwiczenie. Poza tym stosując sam gryf można robić kilka ćwiczeń na rozbudowę mięśni nóg:
1. Przysiady ze sztanga na karku
2. Przysiady ze sztanga na barkach
3. Przysiady ze sztanga trzymaną w opuszczonych rękach za plecami /ćwiczenie działające podobnie do hack-przysiadów/
4. wykroki ze sztanga trzymaną na karku
no i jeszcze coś dla ludzi nie bojących sie bólu
5. Częściowe przysiady z gryfem na karku /polegają na tym że robimy tylko dolną fazę siadu, czyli od pełnego siadu do momentu aż kość udowa będzie w pozycji równoległej (lub trochę wyżej) do podłoża.
6. Częściowe przysiady /tym razem przysiadamy tylko do połowy lub mniej - za to cięzar możemy zastosować większy/.
7. przysiady z gryfem trzymanym w wyprostowanych rękach ponad głową /ćwiczenie ciężarowe/
8. Rwanie
9.Podrzut

A teraz jeszcze coś na mięśnie dwugłowe uda:
1. Martwy ciąg trójbojowy
2. Martwy ciąg na prostych nogach /i oczywiście z mniejszymi cięzarami/
3. Skłony z gryfem trzymanym na karku /głównie rozciągają dwugłowy uda/
4. Zginanie nóg w leżeniu na brzuchu na ławeczne /oczywiście nogi obciążamy sztangielką którą wkładamypomiędzy złączone nogi w okolicach kostek/

BEZ BÓLU NIE MA EFEKTÓW !!!

...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 365 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 7938
dużo tych ćwiczeń.. będę miał co zmieniać w kolejnych planach treningowych

DZIEKI!!
Potrzebujesz szybkiej i rzetelnej porady z zakresu treningu, dietetyki i suplementacji? Skorzystaj z porad naszych ekspertów!
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

i co dalej

Następny temat

Progresja...

electro
Polecane artykuły