Siema. Czy mógłby ktoś ułożyć plan trenongowy ponieważ niebardzo wiem jaka powinna być kolejność ćwiczeń. Chodzi mi głównie o poprawę klatki (szczególnie górnej części) i bica. Dodam jeszcze tylko, że ćwicze niecałe 2 lata.
Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogą Cię zainteresować:
PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!
Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.
Sprawdź
...
planu nikt ci nie ułozy, jezeli masz braki to zapraszam do lektury
https://www.sfd.pl/temat154847/
na twoje pytania odpowiedz jest w poradniku peponenta, miłej lektury, potem ułóz plan, a my ocenimy
https://www.sfd.pl/temat154847/
na twoje pytania odpowiedz jest w poradniku peponenta, miłej lektury, potem ułóz plan, a my ocenimy
Pozdrawiam
...
A może być coś takiego??
Wyciskanie sztangi na ławce skośnej
Podciąganie na drążku szerokim uchwytem (nachwyt)
Wyciskanie sztangi sprzed głowy
Przysiady ze sztangą na barkach
Wyciskanie sztangi w leżeniu na ławce poziomej
Podciąganie sztangi w opadzie (wiosłowanie)
Uginanie ramion ze sztangą stojąc
Unoszenie sztangielek bokiem w górę
Uginanie nóg w leżeniu
Podciąganie sztangi wzdłuż tułowia w wąskim uchwycie (nachwyt)
Uginanie ramion ze sztangielkami stojąc (uchwyt młotkowy)
Unoszenie sztangielek w opadzie tułowia
Wspięcia na palce w staniu
Prostowanie ramion na wyciągu
Wznosy barków (szrugsy)
Prostowanie ramion na wyciągu stojąc
Martwy ciąg
Wyciskanie francuskie sztangielki w siadzie
Skłony w leżeniu płasko
Wyciskanie sztangi na ławce skośnej
Podciąganie na drążku szerokim uchwytem (nachwyt)
Wyciskanie sztangi sprzed głowy
Przysiady ze sztangą na barkach
Wyciskanie sztangi w leżeniu na ławce poziomej
Podciąganie sztangi w opadzie (wiosłowanie)
Uginanie ramion ze sztangą stojąc
Unoszenie sztangielek bokiem w górę
Uginanie nóg w leżeniu
Podciąganie sztangi wzdłuż tułowia w wąskim uchwycie (nachwyt)
Uginanie ramion ze sztangielkami stojąc (uchwyt młotkowy)
Unoszenie sztangielek w opadzie tułowia
Wspięcia na palce w staniu
Prostowanie ramion na wyciągu
Wznosy barków (szrugsy)
Prostowanie ramion na wyciągu stojąc
Martwy ciąg
Wyciskanie francuskie sztangielki w siadzie
Skłony w leżeniu płasko
...
Prosze podawac plany do sprawdzenia wg grup miesniowych a nie wg kolejności ćwiczeń
"KLATA:
Wyciskanie sztangi na ławce skośnej
Wyciskanie sztangi w leżeniu na ławce poziomej"
-- ok
"PLECY
Podciąganie na drążku szerokim uchwytem (nachwyt)
Podciąganie sztangi w opadzie (wiosłowanie)
Wznosy barków (szrugsy)
Martwy ciąg "
--ok,
ale musze dodac uwage o mc i przysiadzie na jednym treningu, tzn robieni tych dwóch ćwiczen na jednej sesji mocno obciaza kregosłup, jego dolny odcinek, moze byc to niebezpieczne. Wyjscia masz takie:
Zrezygnowac z mc,
robic mc przeminnie z przysiadem, tzn na jednym treningu przysiad na kolejnym mc itd
lub jezeli chcesz robic oba cwiczenia na jednej sesji, to rób mc przed przysiadem (kolejnosc postaram sie podac po planie)
"BARKI:
Wyciskanie sztangi sprzed głowy
Unoszenie sztangielek bokiem w górę
Podciąganie sztangi wzdłuż tułowia w wąskim uchwycie (nachwyt)
Unoszenie sztangielek w opadzie tułowia
-- no tutaj troche bym zmienił- aczkolwiek nie muisz, to dopiero wyjdzie."
Chodzi o to ze podciaganie sztangi wzdłuż tułowia angażuje wszystkie aktony, wiec wychodzi plus jedna seria na kazdy akton- nie jest to złe pod warunkiem ze ilość serii bedzie dla ciebie dobra, ale to ustalimy po przeczytaniu posta o seriach: https://www.sfd.pl/temat162413/
Oczywiscie ilosc serii- a co za tym idzie, takze ilość ćwiczen musisz dostosowac do kazdej grupy miesniowej, nie tylko barków
"NOGI:
Przysiady ze sztangą na barkach
Wspięcia na palce w staniu
Uginanie nóg w leżeniu "
--ok
"BIC:
Uginanie ramion ze sztangą stojąc
Uginanie ramion ze sztangielkami stojąc (uchwyt młotkowy)"
-- ok
"TRIC:
Prostowanie ramion na wyciągu
Prostowanie ramion na wyciągu stojąc
Wyciskanie francuskie sztangielki w siadzie"
-- ok
"BRZUCH:
Skłony w leżeniu płasko"
-- robiłbym raczej spiecia a nnie skłony
Oczywiscie, korekte zrobimy raz jescze po ustaleniu serii na kazda grupe (link wyzej)
kolejnosc jednak usalimy jak juz beda jasne wszystkie cwiczenia
"KLATA:
Wyciskanie sztangi na ławce skośnej
Wyciskanie sztangi w leżeniu na ławce poziomej"
-- ok
"PLECY
Podciąganie na drążku szerokim uchwytem (nachwyt)
Podciąganie sztangi w opadzie (wiosłowanie)
Wznosy barków (szrugsy)
Martwy ciąg "
--ok,
ale musze dodac uwage o mc i przysiadzie na jednym treningu, tzn robieni tych dwóch ćwiczen na jednej sesji mocno obciaza kregosłup, jego dolny odcinek, moze byc to niebezpieczne. Wyjscia masz takie:
Zrezygnowac z mc,
robic mc przeminnie z przysiadem, tzn na jednym treningu przysiad na kolejnym mc itd
lub jezeli chcesz robic oba cwiczenia na jednej sesji, to rób mc przed przysiadem (kolejnosc postaram sie podac po planie)
"BARKI:
Wyciskanie sztangi sprzed głowy
Unoszenie sztangielek bokiem w górę
Podciąganie sztangi wzdłuż tułowia w wąskim uchwycie (nachwyt)
Unoszenie sztangielek w opadzie tułowia
-- no tutaj troche bym zmienił- aczkolwiek nie muisz, to dopiero wyjdzie."
Chodzi o to ze podciaganie sztangi wzdłuż tułowia angażuje wszystkie aktony, wiec wychodzi plus jedna seria na kazdy akton- nie jest to złe pod warunkiem ze ilość serii bedzie dla ciebie dobra, ale to ustalimy po przeczytaniu posta o seriach: https://www.sfd.pl/temat162413/
Oczywiscie ilosc serii- a co za tym idzie, takze ilość ćwiczen musisz dostosowac do kazdej grupy miesniowej, nie tylko barków
"NOGI:
Przysiady ze sztangą na barkach
Wspięcia na palce w staniu
Uginanie nóg w leżeniu "
--ok
"BIC:
Uginanie ramion ze sztangą stojąc
Uginanie ramion ze sztangielkami stojąc (uchwyt młotkowy)"
-- ok
"TRIC:
Prostowanie ramion na wyciągu
Prostowanie ramion na wyciągu stojąc
Wyciskanie francuskie sztangielki w siadzie"
-- ok
"BRZUCH:
Skłony w leżeniu płasko"
-- robiłbym raczej spiecia a nnie skłony
Oczywiscie, korekte zrobimy raz jescze po ustaleniu serii na kazda grupe (link wyzej)
kolejnosc jednak usalimy jak juz beda jasne wszystkie cwiczenia

Pozdrawiam
...
z tego co zauwżyłem zrobiłem błąd w ćwiczeniach na triceps, ponieważ napisałem "prostowanie ramion na wyciągu" i "prostowanie ramion na wyciągu stojąc". Tego pierwszego nie powinno być.
...
Klatka:
Wyciskanie sztangi na ławce skośnej 2x15
Wyciskanie sztangi na ławce poziomej 2x15
Plecy:
Podciąganie na drążku szerokim uchwytem (nachwyt) 2x15
Podciąganie sztangi w opadzie (wiosłowanie) 2x15
Wznosy barków (szrygsy) 2x15
Martwy ciąg 1x15
Barki:
Wyciskanie sztangi sprzed głowy 2x15
Unoszenie sztangielek bokiem w górę 1x15
Podciąganie sztangi wzdłuż tułowia w wąskim uchwycie (nachwyt) 2x15
Unoszenie sztangielek w opadzie tułowia 1x15
Nogi:
Przysiady ze sztangą na barkach 2x15
Wspięcia na palce w staniu 2x15
Uginanie nóg w leżeniu 1x15
Biceps:
Uginanie ramion ze sztangą stojąc 1x15
Uginanie ramion ze sztangielkami stojąc (uchwyt młotkowy) 2x15
Triceps:
Prostowanie ramion na wyciągu stojąc 1x15
Wyciskanie fracuskie sztangielki w siadzie 2x15
Wyciskanie sztangi na ławce skośnej 2x15
Wyciskanie sztangi na ławce poziomej 2x15
Plecy:
Podciąganie na drążku szerokim uchwytem (nachwyt) 2x15
Podciąganie sztangi w opadzie (wiosłowanie) 2x15
Wznosy barków (szrygsy) 2x15
Martwy ciąg 1x15
Barki:
Wyciskanie sztangi sprzed głowy 2x15
Unoszenie sztangielek bokiem w górę 1x15
Podciąganie sztangi wzdłuż tułowia w wąskim uchwycie (nachwyt) 2x15
Unoszenie sztangielek w opadzie tułowia 1x15
Nogi:
Przysiady ze sztangą na barkach 2x15
Wspięcia na palce w staniu 2x15
Uginanie nóg w leżeniu 1x15
Biceps:
Uginanie ramion ze sztangą stojąc 1x15
Uginanie ramion ze sztangielkami stojąc (uchwyt młotkowy) 2x15
Triceps:
Prostowanie ramion na wyciągu stojąc 1x15
Wyciskanie fracuskie sztangielki w siadzie 2x15
...
"Barki:
Wyciskanie sztangi sprzed głowy 2x15
Unoszenie sztangielek bokiem w górę 1x15
Podciąganie sztangi wzdłuż tułowia w wąskim uchwycie (nachwyt) 2x15
Unoszenie sztangielek w opadzie tułowia 1x15"
-- czemu dwie serie wyciskania? najbardziej zalezy ci na przednich aktonach? podciaganie wzdłuż daj na koncu
rozumiem ze zdecydowałes sie robic mc i przysiad na jednym treningu?
Czy serie dobrałes pod siebie, czy na wyczucie?
Wyciskanie sztangi sprzed głowy 2x15
Unoszenie sztangielek bokiem w górę 1x15
Podciąganie sztangi wzdłuż tułowia w wąskim uchwycie (nachwyt) 2x15
Unoszenie sztangielek w opadzie tułowia 1x15"
-- czemu dwie serie wyciskania? najbardziej zalezy ci na przednich aktonach? podciaganie wzdłuż daj na koncu
rozumiem ze zdecydowałes sie robic mc i przysiad na jednym treningu?
Czy serie dobrałes pod siebie, czy na wyczucie?
Pozdrawiam
...
mc i przysiady nie będę robił na jednym treningu tak tylko napisałem. Starałem się liczbę serii rozpisać pod siebie, ale do niektórych ćwiczeń dałam na wyczucie.
Potrzebujesz szybkiej i rzetelnej porady z zakresu treningu, dietetyki i suplementacji? Skorzystaj z porad naszych ekspertów!
Krzysztof Piekarz
