SFD - po prostu najlepsze ceny! RABATY DO 90%
SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne Forum

Wybór celu treningowego

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 855

Formularz - Proszę o pomoc

Płeć

Wiek

Waga

Wzrost

Cel treningowy

Staż treningowy na siłowni

Uprawiane inne sporty

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki)

Dieta

Przeciwwskazania medyczne (wady postawy, choroby, kontuzje)

Zażywane suplementy

Ostatnio przerabiany plan

Wyniki w podstawowych ćwiczeniach [kg] (przysiad, klasyczny martwy ciąg, wyciskanie na ławce leżąc)

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Wiek 2 lata Na forum 2 lata Przeczytanych tematów 28
Postanowiłem po dłuższej przerwie wrócić na siłownię ale problem polega w tym że chyba przez ten okres nabawiłem się skinny fat foty nie oddają tego jaki mam bebech ogólnie
Z wymiarów to 176-177 cm wzrostu 69 kg
Z wyliczeń kalkulatora 2958 kcal dziennie na utrzymanie wagi ostatnio zacząłem liczyć ile jem i jem mniej nawet niż te 2958
Jem po 2400-2700. I wychodzi po 130-150 g białka 60-90 g tłuszczy i 280-370 g węgli chodzi mi o jakieś rady co z tym zrobić czy co może robię źle sory ale jestem laikiem w dietach wrzucę jakies foty poglądowe
Przeciwwskazań w sumie żadnych nie mam jedynie chyba lekko skoliozę mam i moze lordoze ale mogę się mylić
Trenuje sporo czasu znaczy trenowałem ale no nie patrzyłem na kalorie wtedy i był to raczej trening pod siłę
A i lubię trenować spiltem jeśli to ma jakkolwiek wplynac na odpowiedzi tutaj sory za bazgroły ale zamazałem parę rzeczy

Z góry dzięki za odpowiedz







...
Napisał(a)
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 7059 Napisanych postów 63262 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 787447

Patrząc na sylwetkę to tutaj nawet nie myśl o jakiejś rekompozycji bo to zupełnie ślepa uliczka przy takiej sylwetce. Nie ma sensu się szarpać z takim podejściem tylko zrobić normalną redukcję.

Musisz podejść do tego metodycznie i nie możesz podejść na zasadzie, że wyliczyłeś zapotrzebowanie kaloryczne na poziomie 2900kcal, a później jesz raz 2400kcal, a raz więcej. Tutaj trzeba podejść dość dokładnie do tego bo różnica jest zasadnicza między poszczególnymi dniami.

Jeśli teraz dopiero zaczynasz trening po przerwie to daj sobie lekki deficyt kaloryczny i jazda z treningiem. Obserwuj sobie co będzie się działo z ciałem bo na początku powinno ciało fajnie reagować na dietę i trening, a dopiero później ewentualnie będziesz dokładał i budował masę.
Widać u Ciebie, że masy mięśniowej też nie masz za wiele więc teraz po prosty zredukuj to co siedzi w okolicach brzucha, a dopiero później spokojnie sobie wejdziesz na masę.
Rekompozycją czy budowaniem masy mięśniowej bym sobie na razie nie zwracał głowy.




Zmieniony przez - rion10 w dniu 2024-01-22 14:06:59
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
monkey22 Doradca
Ekspert
Szacuny 35462 Napisanych postów 27490 Wiek 45 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 287679
Waga ok ale waga nie jest wyznacznikiem bo patrzac na zdjecia to tutaj trzeba redukować
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Wiek 2 lata Na forum 2 lata Przeczytanych tematów 28
Czyli co jeśli zapotrzebowanie 2959 no dajmy na to 3 k jest to zejść do 2600-2700 i patrzyć czy coś będzie się dziać czy jeszcze niżej zejść
...
Napisał(a)
witorrr98 Doradca
Ekspert
Szacuny 524 Napisanych postów 1516 Wiek 28 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 22676
Tragedii nie ma, sylwetka do redukcji jest. Jeżeli Twoje zero to okolice 3k kalorii, to właśnie utnij sobie do tych 2700 na start i obserwuj efekty.


Zmieniony przez - witorrr98 w dniu 2024-01-22 11:25:40

Siła ponad wszystko.

...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Wiek 2 lata Na forum 2 lata Przeczytanych tematów 28
No tak myślałem a jeszcze pytanie bo nigdy do tego uwagi nie przywiązywałem ile serii w tygodniu na daną partię mięśniową ogólnie planuję trenować 5-6 dni w tygodniu więc klatę czy plecy mogę rozłożyć na dwa treningi z tym że po prostu nigdy nie wiedziałem ile tak wgl serii robić tygodniowo na daną partię
...
Napisał(a)
witorrr98 Doradca
Ekspert
Szacuny 524 Napisanych postów 1516 Wiek 28 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 22676
Zależy od zaawansowania, trening 6 razy w tygodniu wydaje mi się totalnie bez sensu. Jeżli już trenować daną partię 2x na tydzień, to dobrym rozwiązaniem byłby PPL z rozsądnym rozłożeniem ćwiczeń i serii na tydzień, ale jeżeli jesteś po przerwie, to według mnie dobrze by było na te większe partie, jak klatka,plecy nogi, to chociaż te 12 serii roboczych było, na średnie, jak barki to 8, a bica i trica czy łydki, to minimum 4 serie na jednostkę treningową. No ale to zależy, jak mówiłem od zaawansowania.


Zmieniony przez - witorrr98 w dniu 2024-01-22 11:38:48

Siła ponad wszystko.

...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Wiek 2 lata Na forum 2 lata Przeczytanych tematów 28
A no czaję dzięki ale ogólnie czuję się strasznie chudo wydaje mi się że po redu to już wgl będę szczypior ale pewnie chodzi o to żeby ten brzuch spadł itp bo ręce to mam jak patyczki moim zdaniem . Bo pewnie masa to jeszcze bardziej by mnie zalała
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Wiek 2 lata Na forum 2 lata Przeczytanych tematów 28
I jak już gadamy o ppl to lepiej 3 dniowy czy 5
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 3625 Napisanych postów 2144 Wiek 35 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 18388
Ile masz stazu? Patrzac na zdjecia zaczynasz dopiero wiec 3-4 dni treningowe, nic wiecej Ci nie potrzeba
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Wiek 2 lata Na forum 2 lata Przeczytanych tematów 28
Ogólnie to od 4 lat na tą siłownię chodzę ale w ch**a strasznie leciałem i strasznie nieregularny byłem więc no można powiedzieć że dopiero zaczynam
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Wiek 2 lata Na forum 2 lata Przeczytanych tematów 28
rion10

Patrząc na sylwetkę to tutaj nawet nie myśl o jakiejś rekompozycji bo to zupełnie ślepa uliczka przy takiej sylwetce. Nie ma sensu się szarpać z takim podejściem tylko zrobić normalną redukcję.

Musisz podejść do tego metodycznie i nie możesz podejść na zasadzie, że wyliczyłeś zapotrzebowanie kaloryczne na poziomie 2900kcal, a później jesz raz 2400kcal, a raz więcej. Tutaj trzeba podejść dość dokładnie do tego bo różnica jest zasadnicza między poszczególnymi dniami.

Jeśli teraz dopiero zaczynasz trening po przerwie to daj sobie lekki deficyt kaloryczny i jazda z treningiem. Obserwuj sobie co będzie się działo z ciałem bo na początku powinno ciało fajnie reagować na dietę i trening, a dopiero później ewentualnie będziesz dokładał i budował masę.
Widać u Ciebie, że masy mięśniowej też nie masz za wiele więc teraz po prosty zredukuj to co siedzi w okolicach brzucha, a dopiero później spokojnie sobie wejdziesz na masę.
Rekompozycją czy budowaniem masy mięśniowej bym sobie na razie nie zwracał głowy.





Zmieniony przez - rion10 w dniu 2024-01-22 14:06:59

Dziękuję za odpowiedz czyli co do 2500 kcal zejść bo ogólnie problem też polega na tym że mi czasami ciężko nawet 2tys kcal zjeść strasznie różnią się u mnie dni jednego dnia bym jadł i jadł a drugiego zjem 2 koła kalorii u jak mam pomyśleć o czymś więcej to odrazu bierze mnie na wymioty heh
Raz próbowałem wepchnąć w siebie tak to mało co właśnie w łazience się nie skończyło więc nie wiem czy po prostu powoli dostosowywać organizm żeby jadł te np 2500 kcal czy takie wahania mogą być oczywiście nie przekraczając tych 2500 np
Potrzebujesz szybkiej i rzetelnej porady z zakresu treningu, dietetyki i suplementacji? Skorzystaj z porad naszych ekspertów!
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening mięśni brzucha - porady

Następny temat

Trening Split - ocena

electro
Polecane artykuły