SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Trening Split - ocena

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 389

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a) Temat przeniesiony przez rion10 z działu Plany treningowe.
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 10 Wiek 24 dni Na forum 122 dni Przeczytanych tematów 211
Cześć, proszę o ocenę planu SPLIT, pozlepiałem go z tego co lubię z tym co w internetowych gotowych planach było i wyszło tak.

Wiek: 17
Waga: 62kg
Wzrost: 173cm
BF: 5,4% (według TANITY)
Zacząłem chodzić 1 grudnia 2023
Cel: głównie masa, i tak bardziej dodatkowo 100 na ławie

treningi z reguły 6 razy w tygodniu:
push, pull, legs, push, pull, legs, przerwa

Jak ciężar nie jest podany to znaczy że nie pamiętam ale robię z takim ciężarem że z wyższym nie da rady zrobić podanej ilości powtórzeń. A i jeszcze od razu napiszę, martwego i przysiadów nie ma celowo bo odpuszczam je jeszcze na jakieś 3 lata.

No to przechodząc do planu:
A i pytanie czy z dobrym ciężarem ławkę płaską robię żeby rosła masa a nie sama siła, maks 90kg*2p

PUSH
ławka płaska:
20kg*10p
60kg*8p
70kg*8p*2s
Hantle skos 30 stopni:
20kg*8p
25kg*8p*2s
Wyprost (triceps) na warkoczu:
18,1kg*8p*3s
Wyprost na samej lince za głową (triceps):
8p*2s
Wznosy hantli w bok stojąc:
7,5kg*8p*2s
Hantle ławka 75 stopni albo więcej:
15kg*8p
17,5kg*8p*2s

PULL
(tutaj nie jestem wszędzie pewien co do ilości serii, muszę zacząć zapisywać)
Wiosłowanie sztangą w opadzie:
20kg*10p
50kg*8p*2s
Lat pulldown:
8p*3s
Wiosłowanie na maszynie siedząc:
8p*3s
Maszyna do rozpiętek tyłem:
8p*3s
Shrugsy:
Chyba 25kg*8p*3s
Biceps na warkoczu od dołu:
8p*3s
Biceps młotkowo hantlami:
10kg*8p
7,5kg*8p
5kg*8p
Przedramię sztanga z "wbudowanym ciężarem", za plecami, wąski chwyt:
25kg*8*2s

LEGS:
Leg press (z ciężarem różnie bo na jednej siłowni jest taka maszyna że 120kg na serie a na drugiej 200kg idzie bez większego problemu):
8p*4s
Wyprost na maszynie:
8p*4s
Ugięcia na maszynie leżąc:
8p*4s
Odwodzenie ud na maszynie siedząc:
10p*3s
Przywodzenie ud na maszynie siedząc:
10p*3s
Łydki na maszynie siedząc:
50kg*8p*4s

To chyba wszystko

Dzięki



Zmieniony przez - vadaxe w dniu 2024-01-22 09:58:03
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6514 Napisanych postów 62307 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777716

Zacznę od tego, że jak masz miesiąc stażu to trening 6 razy w tygodniu to jakiś żart. Bo dla Ciebie 3 treningi w tygodniu to zupełny maks. Nie trzeba Ci 6 jednostek treningowych w tygodniu bo ani stopień Twojego wytrenowania, ani forma tego nie wymaga.

Nie napisałeś nic o jakichś przeciwwskazaniach do treningu siłowego jeśli takowych nie ma to nie rozumiem za bardzo dlaczego nie chcesz wykonywać martwego ciągu i przysiadów. Najważniejsze to nauczyć się techniki wykonywania tych ćwiczeń od instruktora lub trenera bo to gwarantuje bezpieczeństwo, po drugie trzymać się z daleka od ciężarów nawet bliskich maksymalnych.

Nie wiem za bardzo jak ocenić ten plan bo jak dla mnie jest zupełnie nie dla Ciebie. Jednak w planie push trzeba zmienić kolejność barki trenuj przed tricepsem, w planie pull brakuje podciągania na drążku, nogi to już zupełnie plan do przebudowy bo słabo tam z ćwiczeniami.

Tak na marginesie jeszcze nie ufaj do końca sprzętom do pomiaru poziomu tkanki tłuszczowej bo 5% bf to tak na prawdę forma sceniczna zawodowego kulturysty z prążkami i skóra jak papier.




Zmieniony przez - rion10 w dniu 2024-01-22 10:57:42
1

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 10 Wiek 24 dni Na forum 122 dni Przeczytanych tematów 211
Zapomniałem dopisać parę rzeczy, na 6 razy w tygodniu zdecydowałem się przez to że przed siłownią ćwiczyłem kalistenikę praktycznie codziennie przez chyba rok albo i 2, ale tak na poważnie to rok ponad. Co do martwego i przysiadu nie ma żadnych urazów ani nic tylko chce jak najmniej obciążać jeszcze kręgosłup bo gdzieś jeszcze liczę na 1/ może 2 cm w górę. Jak chodzi o maksy to wiem żeby nie robić ciągle jak d**** nie umiejąc, robiłem tylko z 2 razy zawsze z kimś dużo bardziej doświadczonym ode mnie. A co do tego BF to zdaje sobie z tego sprawę bo jak robiłem jeszcze kiedyś to wyszło 3% co kompletnie nie wyglądało żebym tyle miał. Z oceny zdjęć ludzi bardziej stawiam na okolice 10%.



Zmieniony przez - vadaxe w dniu 2024-01-22 13:44:40
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6514 Napisanych postów 62307 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777716
Kalistenika fajny wstęp do treningu siłowego, ale mimo to 6 treningów siłowych to bardzo dużo zwłaszcza, że obciążenie układu nerwowego. Jesteś bardzo młody więc może z regeneracją nie będzie problemu bo stresu za wiele nie masz poza szkołą, ale i tak uważam, że 6 sesji treningowych to sporo zwłaszcza jak ciężary będą rosły.

Ile masz urosnąć to urośniesz bez względu czy będziesz robił siady i martwy jak będziesz to robił technicznie, większy problem to ewentualne wady postawy jak skolioza i pogłębiona lordoza.

3% to jest ekstremalnie niski poziom bez odpowiedniego wspomagania raczej nieosiągalny, ale 10% to spoko zdrowy poziom.
2

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 10 Wiek 24 dni Na forum 122 dni Przeczytanych tematów 211
Dobra, a na te nogi poleciłbyś coś co dodać co wywalić i co pozmieniać?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6514 Napisanych postów 62307 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777716
Nogi żeby sensownie przetrenować potrzeba kilku ćwiczeń lub ich wariacji. Na pierwszy ogień powinien iść przysiad. Może być przysiad ze sztangą na rozsądnym ciężarze, ale równie dobrze może być przysiad z hantlą goblet squat, do tego fajnym uzupełnieniem są wykroki z hantlami. Ćwiczenia jednonóż nie tylko fajnie buduję nogi ale też poprawiają propriocepcję.

Następnie uginanie nóg może być na maszynie i wyprost w biodrze martwy ciąg bądź unoszenie z opadu. Do tego jakieś wspięcia na łydki i masz kompletny plan.
1

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6269 Napisanych postów 76019 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754787
Jaki dokładnie plan treningowy chcesz stosować? Split, czy Push, Pull, Legs? Masz zaledwie 17 lat. Jesteś więc osobą mocno początkującą. Skąd pomysł na to, żeby trenować 6 razy w tygodniu tego typu planem treningowym? W Twojej sytuacji, sugeruję skupić się na nauce prawidłowej techniki ćwiczeń wielostawowych/złożonych i czucia nerwowo-mięśniowego. Najlepszym rozwiązaniem ku temu będzie trening full body workout. Jeżeli jednak masz już doświadczenie, to wrzuć filmy z podstawowych bojów. Zoabczymy jak to wygląda.
1

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 30 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 1586
https://www.sfd.pl/[ART]_Pierwszy_rok_treningów_-t906985.html
Ja to zaczynałem z tego i jeżeli dopiero zaczynasz to nie ma sensu odrazu rzucać się na spilt i to 6x w tygodniu , możesz pocisnąć fbw 2 zestawy albo nawet 3 , push pull , góra dół , 3 dni treningu jak najbardziej ci wystarczy i dokładać cieżar
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 10 Wiek 24 dni Na forum 122 dni Przeczytanych tematów 211
Jak już pisałem zdecydowałem się na te 6 dni w tyg bo już od dłuższego czasu ćwiczę kalistenikę codziennie (dopóki nie zacząłem na siłowni, więc mięśnie są już przyzwyczajone do wysiłku) i wydaje mi się że szło całkiem nieźle bo zrobię na spokojnie jakiegoś front/back levera, flagę, i planche ale jeszcze nie wychodzi idealnie . Z regeneracją też nie zauważyłem żeby było coś nie tak więc uznałem że te 6 dni będzie ok. Jak chodzi o technikę to na pewno nie jest idealna ale przy każdym ćwiczeniu się staram żeby była jak najlepsza. Filmiki mogę wysłać jak będę na siłowni w najbliższym czasie, ale tak jak wcześniej pisałem martwego nie robiłem w ogóle, przysiady parę razy, i z takich podstawowych to tylko ławkę płaską, też staram sie żeby ruch sztangi był dobry. A plan najbardziej mnie interesuje push pull legs bo po fbw czuje jakbym robił wszystko i nic. Przysiady i martwe zacząłem właśnie robić jak radził Rion, ale techniki się dopiero uczę. Dzięki za odpowiedzi ale jeszcze pytanie jak te martwe i przysiady włączyć do tego planu, zamiast czegoś czy dorzucić? Słyszałem też że martwe warto robić z nogami a nie z pull bo dwójki mocno przy nich pracują.


Zmieniony przez - vadaxe w dniu 2024-01-26 21:31:44
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6514 Napisanych postów 62307 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777716
Przysiad możesz wrzucić do dnia push, natomiast martwy ciąg do treningu pull. Nie musisz ich robić w każdym treningu, ale jak masz 6 dni treningowych to w pierwszym dniu daj sobie przysiad, a w drugim pull daj sobie martwy ciąg.

Jak ich nie robiłeś wcześniej to podejdź bardzo zachowawczo i zostaw sobie duży zapas na koniec. Teraz dla Ciebie najważniejszą kwestią jest nauka techniki wykonania tych ćwiczeń. One są trudne technicznie i warto do nich podejść na spokojnie. Im lepiej teraz opanujesz technikę to później będzie procentować.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Wybór celu treningowego

Następny temat

Testosteron na miesiąc

WHEY premium