SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Wybór celu treningowego

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 388

Formularz - Proszę o pomoc

Płeć

Mezczyzna

Wiek

33

Waga

73

Wzrost

176

Cel treningowy

Staż treningowy na siłowni

1 rok

Uprawiane inne sporty

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki)

Siłownia domowa

Dieta

Jest. Liczę kalorie

Przeciwwskazania medyczne (wady postawy, choroby, kontuzje)

Zażywane suplementy

Kreatyna

Ostatnio przerabiany plan

Fbw

Wyniki w podstawowych ćwiczeniach [kg] (przysiad, klasyczny martwy ciąg, wyciskanie na ławce leżąc)

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Wiek 33 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 1378
Witam chciałbym się dowiedzieć co robić dalej.
Od stycznia jestem na redukcji z wagi 83kg schudłem już do 73 kg. Zacząć już masę czy jeszcze przedłużyć redukcję ?
Wiek 33 lata
Wzrost 176
Pas 83cm













Tomasz.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6515 Napisanych postów 62311 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777734

W redukcji zawsze jest tak samo czyli to zależy. A konkretnie zależy od tego jakiej sylwetki oczekujesz i do jakiej dążysz.

Bo jak zapytasz większość osób, które często mają do czynienia z osobami trenującymi to powiedzą Ci żeby nadal redukować ponieważ poziom tkanki tłuszczowej jest nada wysoki i żeby sylwetka wyglądała odpowiednio to poziom tkanki tłuszczowej powinien być w granicach 10-12% i wówczas sylwetka wygląda porządnie, a dodatkowo masz pole manewru do budowy masy mięśniowej.

Natomiast dla Ciebie zdjęcia, które wrzuciłeś mogą przedstawiać super formę bo jak by nie patrzeć 10kg zrzuciłeś więc sylwetka i tak wygląda zdecydowanie lepiej.
Tak czy inaczej ja na Twoim miejscu bym jeszcze pociągnął redukcję bo poziom tkanki tłuszczowej jest nadal dość wysoki i sylwetka nie wygląda jeszcze dobrze, a dodatkowo jak wskoczysz teraz w okres budowania masy mięśniowej to ta tkanka tłuszczowa Ci jeszcze wzrośnie pogarszając wygląd sylwetki.

Dotnij jeszcze trochę, a jak dotniesz to zobaczysz dokładnie, w których partiach brakuje masy mięśniowej i na nich się skupisz w kolejnych cyklach.




Zmieniony przez - rion10 w dniu 2024-04-17 15:16:51
1

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
monkey22 Doradca
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 33118 Napisanych postów 23190 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 278111
Tutaj zdecydowanie redukcja jednak jesteś już jakis czas na redukcji ale ze nie napisałes nic o tym jak prowadzona ( jakie kcal startowe i jakie teraz ) to nie ma jak doradzic .Jednak jest tu jeszcze sporo pracy i osobiście zrobiłbym teraz regeneracje 2-3 tyg i potem ciąłbym do końca czerwca
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 442 Napisanych postów 913 Wiek 34 lat Na forum 2 lata Przeczytanych tematów 10982
chyba jedyna słuszna droga odpocznij chwile i tnij dalej
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Wiek 33 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 1378
Zaczynałem od 2300 i zszedłem do 1800. Zero cardio. Czyli wejść na zero kaloryczne na 2 tygodnie i później zejść jeszcze z BF ?
A mniej więcej na ile % BF wygląda mi się wydaje że w granicach 15% ?

Tomasz.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 442 Napisanych postów 913 Wiek 34 lat Na forum 2 lata Przeczytanych tematów 10982
Bliżej 17% raczej , dokładnie odpocznij że 2 tyg na zero i tnij dalej


Zmieniony przez - Kury w dniu 2024-04-16 19:33:08
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6269 Napisanych postów 76019 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754788
Jak ja tę chwilę, to poziom tkanki tłuszczowej nie jest wystarczająco niski, aby budować dobrej jakości mięśnie. Z drugiej strony, jesteś na ujemnym bilansie energetycznym aż od stycznia. Nie można ciągnąć redukcji w nieskończoność. Sugeruję w takiej sytuacji zrobić diet break, oraz strategiczne roztrenowanie. Minimum dwa tygodnie zerowego bilansu energetycznego i po tym czasie dalszą redukcja. Cykl treningowy około 8-12 tygodni, a nie aż tyle miesięcy.

https://www.sfd.pl/Body_fat__znaczenie_w_budowaniu_masy_mięśniowej-t1132868.html
1

Moderator działu Odżywianie

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening FBW - ocena

Następny temat

Wybór celu treningowego

WHEY premium