SFD - po prostu najlepsze ceny! RABATY DO 90%
SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne Forum

Odżywka białkowa - stosowanie

temat działu:

Odżywki i suplementy

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1339

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 129 Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 3968
Witam, ostatnio w diecie brakuje mi troszkę białka i chciałbym je uzupełnić dodatkowymi odżywkami (bo standardowe białko dodaję już do jedzenia, np do placków owsianych dodaje pól na pół białek jaj i standardowego białka z proszku), tylko pytanie czy ma to sens.


Mianowicie po treningu chciałbym dodać taki gainer, żeby zawierał też jakieś węglowodany, nie duża dawka tak z 200-250 kalorii maks. Bo tak mi będzie wygodnie, zawsze to jakieś urozmaicenie, coś słodkiego i szybkiego itd. A posiłek potreningowy zjadłbym wtedy godzinę po takim gainerze, lub 1.5h.

https://

Na noc chciałbym dodać białko z kazeiny, a że nie przepadam za twarogami, zwłaszcza na noc, to pomyślałem o takiej odżywce.

https:/
Mówi się, ze dobrze spożywać takie białko z kazeiny czy to z jedzenia czy odżywki na noc, bo wolno się trawi, więc aminokwasy są uwalniane stopniowo przez co zapobiega to katabolizmowi mięśni, tylko wydaje mi się, że na taki katabolizm nocny są narażeni ludzie, którzy maja poniżej 10% body fat, są odwodnieni i przygotowują się do zawodów kulturystycznych, a mi daleko do 10% body fat i nie jestem kulturystą, więc nie wiem czy to w moim przypadku ma znaczenie czy spożyję takie białko przed snem, czy nie.

Kolejna kwestia, to spożywanie jedzenia na noc, zwłaszcza takiego, które się długo trawi. Każdy dietetyk czy lekarz mówi, żeby nie jeść bezpośrednio przed snem, minimum 2 godziny przed i nic ciężkostrawnego. No właśnie, gdy spożyję takie białko, które się wolno trawi, to czy nie utrudni mi to zasypiania, albo czy nie pogorszy się przez to jakość snu, skoro bede trawił takie dodatkowe białko? Co myślicie?


Zmieniony przez - flex1976 w dniu 2022-08-26 16:31:17
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6450 Napisanych postów 79271 Wiek 41 lat Na forum 23 lat Przeczytanych tematów 774631
Niestety nie ma możliwości, aby wrzucać linki do sklepów, czy też instagramów. Możesz wrzucić ewentualnie link konkretnego produktu ze sklepu sfd, lub też podać nazwę produktu i producenta. Doskonale znamy ich składy, a jak jest niszowy, to zawsze można sobie sprawdzić na internecie, żeby doradzić. Osobiście nie jestem zwolennikiem kazeiny. Poza tym, mało jaki producent jeszcze ją produkuje. Lepszą opcją będzie uzupełnienie białka odżywką zawierającą białko serwatkowe, w sytuacji gdy nie możesz dostarczyć go ze źródeł z pożywienia.
1

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 9374 Napisanych postów 83989 Wiek 50 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 709977
Katabolizm nocny to już dawno obalony mit
Kazeine musisz spróbować , osobiście źle tolerowałem
1

TRENINGI KATOWICE Sebastian Szmit

Kompleksowe prowadzenie online
https://sebastianszmit.pl/ 

...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 2397 Napisanych postów 5805 Wiek 40 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 106437
Jest różnica wypić szejka z białka na bazie kazeiny a najeść się czegoś ciężko strawnego typu czerwone mięso itp.
Pijąc takiego szejka na pewno nie zaburzy to Twojego snu i procesu regeneracji i odbudowy. Skoro masz braki w diecie i potrzbuejsz więcej białka to nie ma żadnych przeciwwskazań żebyś sobie je usupelnial
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 2454 Napisanych postów 2358 Wiek 29 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 77174
1. Poco gainer? Płacisz w uj kasy za cukier. Równie dobrze możesz sobie wypić po trenignu Shake z odżywki białkowej, a węglowodanowy dostarczyć z żelków czy owoców

2. Bez znaczenia jakie białko dasz na noc, katabolizm przez noc Cię nie zje jak nie dasz kazeiny.

3. Z tym jedzeniem przed snem to krotko mówiąc zjedz pełnowartościowy posiłek, który bedzie zawierać wszystkie makroskladniki białko, węglowodany i tłuszcze. Nie musi byc jakiś bardzo obfity ale kto co lubi. Ja np. lubię zjeść duzy posiłek przed snem bo lepiej wtedy śpię. Warto by było abyś zjadł go ta godzinkę, dwie przed wyrem aby się juz zaczęło troche trawić, bo podczas snu/nocy organizm ma odpoczywać, a nie trawić :p
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 11207 Napisanych postów 52115 Wiek 33 lat Na forum 26 lat Przeczytanych tematów 57816
arturl1986
Jest różnica wypić szejka z białka na bazie kazeiny a najeść się czegoś ciężko strawnego typu czerwone mięso itp.
Pijąc takiego szejka na pewno nie zaburzy to Twojego snu i procesu regeneracji i odbudowy. Skoro masz braki w diecie i potrzbuejsz więcej białka to nie ma żadnych przeciwwskazań żebyś sobie je usupelnial


Co jest złego w zjedzeniu kawałka wieprzowiny na kolację ?
Przecież nie trzeba od razu karkówki jeść schab pieczony ma bardzo mało tłuszczu a smakuje o wile lepiej niż indyk czy kura
1
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 129 Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 3968
M.I.C.H.U
1. Poco gainer? Płacisz w uj kasy za cukier. Równie dobrze możesz sobie wypić po trenignu Shake z odżywki białkowej, a węglowodanowy dostarczyć z żelków czy owoców



Tam był link do tego gainera, ale moderacja skasowała. To jest gainer Optimum Nutrition Gold Standard więc dobra jakość, węglowodany pochodzą głównie z mąki owsianej, skrobi ziemniaczanej, skrobi grochowej więc jakość tych węglowodanów jest ok, proporcje węglowodanów do białka wynoszą 2 do 1, czyli całkiem dobrze. Dlaczego taki gainer? No jak wspomiałam, zawsze to jakieś urozmaicenie, coś słodkiego na szybko itd, a większość białka dostarczam i tak z jedzenia, ale wszystko się może przejść, zwłaszcza na redukcji, dlatego szukam urozmaicenia.
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 11207 Napisanych postów 52115 Wiek 33 lat Na forum 26 lat Przeczytanych tematów 57816
Jak chcesz dla wygody to możesz sobie pić tego gainera ja osobiście unikam płynnych posiłków zwłaszcza na redukcji bo po wypiciu od razu mam pusty żołądek i głód drażni ale jak tobie to wystarczy to rób tak jak ci wygodnie po to w końcu powstały gainery blendera nie będziesz nosił w plecaku żeby samemu szykować szejki XD
1
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 2397 Napisanych postów 5805 Wiek 40 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 106437
Ćwiczę Bo Lubię
arturl1986
Jest różnica wypić szejka z białka na bazie kazeiny a najeść się czegoś ciężko strawnego typu czerwone mięso itp.
Pijąc takiego szejka na pewno nie zaburzy to Twojego snu i procesu regeneracji i odbudowy. Skoro masz braki w diecie i potrzbuejsz więcej białka to nie ma żadnych przeciwwskazań żebyś sobie je usupelnial


Co jest złego w zjedzeniu kawałka wieprzowiny na kolację ?
Przecież nie trzeba od razu karkówki jeść schab pieczony ma bardzo mało tłuszczu a smakuje o wile lepiej niż indyk czy kura


Dlatego napisałem że jest różnica co to bedzie. kawałek wieprzowiny a 500 wołowiny pół krwistej to trochę inne wrażenia dla zalodku
...
Napisał(a)
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 17819 Napisanych postów 133470 Wiek 42 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1467379
Ja ostatni posiłek jem po treningowy ok 19-20 i chodze spać po 23, i się nie przejmuje katabolizmem, nie ten etap zaawansowania.

Co do omleta dajesz pół na pól białka jaj i odzywkę, co robisz z żółtkami ?

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 129 Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 3968
anubis84

Co do omleta dajesz pół na pól białka jaj i odzywkę, co robisz z żółtkami ?


Nie rozbijam białek jaj, tylko kupuję gotowe białko w butelkach po 1kg.

To nie jest omlet, tylko takie placki owsiane. Daję 70g płatków owsianych zwykłe, nie błyskawiczne czy górskie, bo są najbardziej wartościowe, 180g białek jaj, 20g odżywki białkowej waniliowej (bo taka dobrze pasuje do takich płatków), 5g proszku do pieczenia i erytrytol 10-20g, w zależności jak słodkie ktoś chce i miksuję to w mikserze około 30 sekund. Patelnia musi być dobrze rozgrzana (ale też nie za bardzo) tak z 3-4 minuty (najlepiej nastawić patelnie na początku przygotowywania ciasta), spryskuję olejem rzepakowym w spreju, więc tam jest z 2-3g maks tego oleju, i smażę około minuty na początku i 30 sekund z drugiej strony i wychodzi mi z tego takich 6 średnich placków. Potem dodaję na gotowe placki 40-50g borówek amerykańskich, mam taki patent, że mogą być mrożone (ale jak ktoś ma świeże, to jeszcze lepiej) i wkładam je na minutę do mikrofalówki na 800w i robi się z tego taki sos (najlepiej włożyć borówki do większej szklanki, bo z małej mogą pryskać po mikrofalówce) i na końcu jeszcze polewam sosem 0 kcal, 30-35g kokosowym, czekoladowym jaki komu smakuje. Osobno jeszcze do tego jem 10g orzechów nerkowca, żeby były jakieś zdrowe tłuszcze. Takie placki zawsze jem na śniadanie i czasami na kolację.


Makro takiego posiłku: 46G białka, 13g tłuszczu, 66g węglowodanów i 535 kalorii razem.


Zmieniony przez - angryuser w dniu 2022-08-28 15:53:50
...
Napisał(a)
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Szacuny 12579 Napisanych postów 162282 Wiek 37 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 1243118
Witaj.
Tak naprawdę posiłek przed snem Przede wszystkim powinien być skonstruowany w taki sposób aby spało ci się dobrze, sen nie był zaburzony A na drugi dzień żeby się obudził się szczęśliwy i zregenerowany. Powiem ci szczerze że spotkałem się osobiście z bardzo różnymi praktykami jeżeli chodzi o posiłek przed snem od samych węglowodanów po same białka z tłuszczami po same węglowodany i tłuszcze także tutaj naprawdę strategii rozwiązań jest bardzo dużo i zależą od tego jak dana osoba reaguje na posiłek
1

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja dla zaawansowanych kontakt
https://www.instagram.com/tomq.bb/ 

Potrzebujesz szybkiej i rzetelnej porady z zakresu treningu, dietetyki i suplementacji? Skorzystaj z porad naszych ekspertów!
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Suplementy - legalność składników

Następny temat

Suplementy - stosowanie

electro
Polecane artykuły