SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Skaza białkowa a odżywka białkowa

temat działu:

Odżywki i suplementy

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 5038

Formularz - Proszę o pomoc

17

Waga / wzrost

173

Staż treningowy

11 miesięcy

Cel cyklu

masa
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 111 Wiek 24 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 10510
Witam
Mam problem z syfami (już parę lat) na twarzy. Zawsze myślałem że to efekt dojrzewania. Jakiś czas temu pani doktor zaproponowała żebym zrobił eksperyment na 2-3tyg i przestał spożywać mleko i jego przetwory. Powiedziała żebym te 2g białka zastąpił mięsem, rybami itp.
I rzeczywiście podziałało Moje pytanie jest takie. Jaką byście polecili odżywkę (najlepiej firmę i produkt) dla ludzi ze skazą białkową Wcześniej jadłem Ostrowie.
Z góry dziękuje

Ps. Oczywiście dietka jest ale czasem właśnie brakuje mi białka

Zmieniony przez - adapter211 w dniu 2013-01-03 22:54:05
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów? Indywidualne plany dietetyczne i treningowe
  • 23 383 spalonych kg tłuszczu
  • 27 059 zbudowanych kg mięśni
Sprawdź więcej
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1066 Napisanych postów 21964 Wiek 7 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 338348
bialko jajeczne moze bys sprobował np.
http://www.sfd.pl/sklep/Olimp_Egg_Protein-opis769.html 
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 111 Wiek 24 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 10510
A czym mógłbym zastąpić ser biały? Zawsze jadłem go na kolacje z racji kazeiny.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 289 Wiek 30 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 1274
Na noc zawsze możesz wrzucić makrele, idealna na noc

No pain, no gain.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
lodzianin1 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 31251 Napisanych postów 268828 Wiek 43 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1358189
tuńczyka z oliwą z oliwek

treningi,cykle,suplementacja,odchudzanie,masa pisz-rafaltreningi@protonmail.com

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1066 Napisanych postów 21964 Wiek 7 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 338348
co chcesz, mieso, jaja, ryba
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 102 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 67475
Łap: "co do alergii na mleko to trzeba określić na jakie frakcje jesteś uczulony ? zazwyczaj alergie dotyczą kazeiny alfa s1 , oraz laktoglobuliny. dalej laktozy. u mnie dotyczy to laktozy. w ozywkach bialkowych wysokiej jakosci znajdziesz najcześciej zero laktozy, kazeiny micelarne ( czyli niejako wstepnie strawione , zatem tu alergia nie wystąpi) . co do lkatogloibulin - tu juz moze ich byc sporo. owszem sa odzywki typu whey zawiarajace przewagę frakcji laktoalbumin ( na te alergie są żadkościa).
laktoza tez juz nie stanowi problemu - albo jej zawartośc w dobrych odzywkach jest wrećż minimalna albo jest dodana laktaza czyli enzym rozkaładajacy laktoze.
co do bialek jajecznych jest ich tak wielka ilośc w jajku , zę naie da sie opowiedziec jednym zadniem na twoje pytanie. poza tym odżywki oprte na bialkach jajecznych są juz żadkoscią ( powód : cena białek serwatkowych jest znacznie niższa niz bialek jejecznych, technologia produkcji odzywek opartych na bialkach serwatkowych jest w tej chwili doprowadzona do perfekcji , natomiast na bialkach jajecznych nie). owszem występują pewne odżywki typu mix w których jest pewna zawartośc białek jajecznych ale wtedy ich cena jest wyższa niz odżywek typu whey.
wnioski
mozęsz pić śmialo wysokiej jakości odżywki typu whey rozpuszczajc w wodzie" - Wypowiedź Pana Marka z mojego tematu założonego parę lat temu na innym koncie do którego zdarzyło mi się zapomnieć hasła . Osobiście skorzystałem z jego rad, piłem Whey Protein Complex 100% Olimpu i nie powodowało u mnie żadnych reakcji na skórze - a swego czasu nawet odrobina jajka, mleka czy twarogu odbijało się w postaci czerwonych plam czy atopowego zapalenia skóry.

pzdr
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
dzięki czelona naprawdę tego szukałem. a mleko kozie? mam dostęp do niego i zastanawiam się czy uczula tak samo jak krowie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 102 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 67475
Najlepiej wypróbuj na sobie w małej ilości, jeśli zobaczysz jakieś niepokojące objawy to odpuść. Ja niestety nie pomogę, bo nie miałem okazji pić.

PS. A odnosząc się do wypowiedzi kolegi wyżej, ja raczej radziłbym unikać odżywek opartych na albuminie jaj.

Zmieniony przez - czelona w dniu 2013-01-04 21:49:37
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 18405 Wiek 23 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 78719
Musisz spróbować Ale kozie jest inne w smaku zdaje mi się ,że nawet lepsze piłem to jak byłem dzieckiem bo lubiłem łapać jakięś przeziębień i z bratem piliśmy to mleko od własnej kózki to potem przestaliśmy już chorować tak często mleko kozie jest w porządku ...

Never give up!

Temat motywacyjny : http://www.sfd.pl/Poczuj_Sport_/_Feel_Sport-t1003135.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
kartonowe a swoje od kozy też będzie się czymś różnić?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

branie?

Następny temat

Masa !

Fruzelina