SFD - po prostu najlepsze ceny! RABATY DO 90%
SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne Forum

PatkaMatka Korekta

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 79001

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 149 Wiek 28 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 20161
Nie:/. Podobno jest przeciazony kręgosłup .. lepiej to raczej już nie bd może być gorzej.. fizjoterapeuta mało co mówi a lekarz który skierował jeszcze mniej. Do kierujacego mam dopiero termin bodajże w polowie Września (brak miejsc) ciekawe co powie..
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 3452 Napisanych postów 6160 Wiek 38 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 264786
A miałaś kiedyś takie dolegliwości już? Może faktycznie coś w martwym, albo przysiadzie nie gra. A masz możliwość, aby ktoś skontrolował technikę wykonywanych przez Ciebie ćwiczeń na żywo?

Zawsze rzucaj siebie na głęboką wodę - tam dalej jest do dna...

https://www.sfd.pl/[BLOG]_zdrowo_i_sportowo__Nene87-t1159713-s420.html 

...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 149 Wiek 28 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 20161
Od kilku lat bolał mnie dolny odncinek kregoslupa, był to znośny ból, to jest taki ciągły ucisk( nie raz nie boli). Po porodzie pogorszyło się. Niestety nie mam takiej możliwości by ktoś mnie skotrolowal.. rzecz w tym że mówił żeby unikać ćwiczeń obciazajacych kręgosłup a zwłaszcza dolny odcinek. Niestety ja lubię bardzo te ćwiczenia i nw co zrobie po zakonczeniu (WIZYT).
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 3452 Napisanych postów 6160 Wiek 38 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 264786
A miałaś to diagnozowane? Rtg, rezonans?Nie ma żartów z takimi rzeczami, przepukliny czy rwy kulszowe... tfu tfu oczywiście.

Zawsze rzucaj siebie na głęboką wodę - tam dalej jest do dna...

https://www.sfd.pl/[BLOG]_zdrowo_i_sportowo__Nene87-t1159713-s420.html 

...
Napisał(a)
paula.cw Doradca
Ekspert
Szacuny 2439 Napisanych postów 12124 Wiek 39 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 591142
Pamiętaj, że jak zrezygnujesz z MC itp. na miesiąc, dwa, trzy, to Twoje treningi nie muszą być gorsze. Zdrowie najważniejsze, a jak uporem sobie zrobisz większą krzywdę to możesz się wyłączyć z treningów na dłużej.
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 1912 Napisanych postów 2984 Wiek 39 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 74502
Witaj PatkaMatka
Tak naprawdę te zabiegi na NFZ Ci nie pomogą. Zapewne to jakieś masaże , prądy, pole magnetyczne? Polecam poszukać MĄDREGO fizjo albo osteopaty. Póki Cię boli lepiej odpuść sobie ciągi i przysiady. Dobrze by było skontrolować technikę.
Dużo zdrówka życzę.
4

"Mówisz, że możesz – to możesz. Mówisz, że nie możesz – to nie możesz. Więc sobie wybierz". Mistrz Zen Seung Sahn

https://www.sfd.pl/Dziennik_biegowy_Nadine-t1196269.html 

...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 149 Wiek 28 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 20161
Tak miałam ale jakoś dawno bardzo i że starym wynikiem poszłam do lekarza tam było SPINA BIFIDA S1 ( nieposjenie łuku kręgu) . Ale on jakiś dziwny mówiłam że boli mocniej to nawet nie zlecił nowych badań a tamte to napewno sprzed roku były jak nie lepiej.
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 149 Wiek 28 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 20161
Niestety nie stać mnie na ptywatna wizytę. A z tego co mi się wydaje to ten (Lekarz) czeka aż przyjdę prywatnie a nie na NFZ.
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 1443 Napisanych postów 2141 Wiek 8 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 81408
Myślę, że rozsądniej będzie zrezygnować z siadów ze sztangą i martwych.
Ja jak pociągnęłam w martwym rdl 50kg też miałam ból w plecach. I z nie mniejszym bólem zrezygnowałam na 7-8 tygodni z tych ćwiczeń.
Dodałam wzmacniające na dolną część kręgosłupa. Zamiast przysiadów ze sztangą robiłam z kettlem albo hantlem w ręku - na pewno mniej obciążają osiowo kręgosłup.
W innych ćwiczeniach też powinnaś niezwykle dbać o technikę, eliminować wszystkie rotacje miednicy, zarzucanie kręgosłupem na boki, koniecznie wzmocnić mięśnie 'core' .
Teraz po woli wracam do martwych i jest ok. Uważam że to była dobra decyzja. Poczekaj jakiś czas i zobacz czy nie przejedzie Ci jak nie będziesz robić tych ćwiczeń. Trening bez nich też będzie skuteczny, trzeba tylko dobrać odpowiednie ćwiczenia do oczekiwanych rezultatów :)

Take your dreams seriously.

...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 1443 Napisanych postów 2141 Wiek 8 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 81408
Poza tym rezonans to podstawa... Oby Ci dali na niego skierowanie.


Zmieniony przez - northwestpassage w dniu 2018-08-08 19:58:13

Take your dreams seriously.

Potrzebujesz szybkiej i rzetelnej porady z zakresu treningu, dietetyki i suplementacji? Skorzystaj z porad naszych ekspertów!
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Ocena FBW i makro u początkującej

Następny temat

Schodzenie z kcal na redukcji

electro
Polecane artykuły