SFD - po prostu najlepsze ceny! RABATY DO 90%
SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne Forum

[DT] Myraen w walce o siebie

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 70226

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 535 Napisanych postów 2432 Wiek 51 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 151648
a w telefonie nie masz stopera albo odliczania do tylu?
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 11205 Napisanych postów 52113 Wiek 33 lat Na forum 26 lat Przeczytanych tematów 57816
mam... nawet go używam przy rozciąganiu

co za geniusz....
1
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 11205 Napisanych postów 52113 Wiek 33 lat Na forum 26 lat Przeczytanych tematów 57816
24.07.2017

Trening

Rozgrzewka

1a Przysiady
12x8kg / 12x8kg / 12x8kg
szło całkiem przyjemnie i coś lekko, ale bałam się zabrać za 12kg... 3 serie zrobiłam baaardzo powoli
1b Przyciąganie wyciągu górnego do klatki piersiowej
12x25kg / 12x25kg / 12x25kg
1c Wznosy na ławce rzymskiej
12xcc / 12xcc / 12x2.5kg
już bez pauzy w 3 serii ale łatwo nie było


2a Rozpiętki na ławce poziomej
12x4kg / 12x4kg / 12x5kg
2b Wznosy bioder
malutki gryf + 8kg / malutki gryf + 8kg / malutki gryf + 8kg
jestem w stanie wstać z podłogi a to znaczy, że więcej ciężaru mi potrzeba
2c Wyciskanie francuskie sztangielki oburącz
12x6kg / 12x6kg / 12x6kg

3a Wyciskanie sztangi sprzed głowy
malutki gryf + 4kg / malutki gryf + 4kg / malutki gryf + 4kg
3b Brzuszki na piłce
15 / 15 / 15
3c Uginanie przedramion na wyciągu dolnym
12x7.5kg / 12x7.5kg / 12x7.5kg

Rozciąganie

Rozciąganie łydek 4 min na strone
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 11205 Napisanych postów 52113 Wiek 33 lat Na forum 26 lat Przeczytanych tematów 57816
25.07.2017

właściwie nic konkretnego do spraw dietetyczno-treningowego nie będzie - oprócz tego, że przypadkowo zjadłam podwójną kolację (dzisiejsza kolacja + jutrzejsze śniadanie) zaczytałam się i ups.... bardziej niż nadmiar kcal przeżywam fakt, że będę musiała wcześniej jutro wstać zrobić coś do jedzenia

minęły 2 tygodnie (dopiero - wydawało mi się, że miesiąc conajmniej) odkąd ćwiczę mój własny plan treningowy jestem mega nakręcona i coraz lepiej mi idzie organizacja sprzętu i przestrzeni na siłowni, a uwierzcie przy 3ćwiczeniowych mini obwodach to jest wyczyn, a gdy jest tłok na siłowni to już jest wgl cud. Znalazłam też swoją najlepszą porę na trening - zaczynam 19-20. Dla niektórych nieco późno (chociaż są osoby na siłowni które przychodzą o 21.30 a siłownia czynna do 22), ale dzięki temu ja już później mam totalny off, wyładuję się, wrócę to nie muszę myśleć co jeszcze jest do zrobienia, nie ma nerwów. Gdy ćwiczyłam rano albo po południu to później wgl nie mogłam się wyluzować wieczorem, zawsze coś siedziało z tyłu głowy. Dzięki czemu zasypiam już bez tabletek nasennych, nie budzę się w nocy. Świetna opcja i nadal nie wiem ile ważą gryfy

Cel na najbliższy czas to nauka wykroków, ale coś czuję, że to będzie większe przedsięwzięcie

dziś trochę poeksperymentowałam w domu - z rozgrzewką przed
zwykłe wykroki/zkroki - ciągnie mnie w stawie skokowym nogi zakrocznej, w łydce i czworogłowym w udzie - im niżej tym bardziej... i pochylam lekko tłów w przód, im niżej schodzę tym bardziej tracę stabilność i mam wrażenie, że spadnę, to nie jest brak równowagi i chwianie się na boki... raczej spadający w dół kamień... Próbując wrócić do góry czuję jedynie czworogłowy nogi wykrocznej, zadu tak jakbym wgl nie miała
Jeszcze z własnych odczuć muszę się skupić nad zgięciem nogi zakrocznej, bo franca nie chce najchętniej zostałaby wyprostowana
no i nie mogłam się powstrzymać - musiałam spróbować - przysiady bułgarskie
jakkkolwiek głupio to nie zabrzmi - zrobienie kilku powtórzeń to nie problem... ale nadal tylko czworogłowy czuje, zadu brak

kamerzysta nie ma czasu aktualnie, ale już sobie zarezerwowałam jego najbliższy czas wolny do nagrania tej masakry

chyba w 2 dni nietreningowe zrobię sobie 30-60 minutowe treningi rozciągające

rozpoczynanie suplementacji B12 przy niedoborach jest niesamowite... od razu dostaje się takiego napędu, że aż ciężko uwierzyć, że można mieć tyle siły

ah i wyciągnęłam z szafy zakurzony aparat i płyty ze zdjęciami chyba czas znów wyruszyć w świat

pewnie jeszcze miałam jakąś rozkminkę zapisać, ale już zaczyna mi się przysypiać i zapomniałam

na optymistyczne zakończenie dnia - muzyka trochę nie w moim klimacie, ale jest kilka utworów które uwielbiam

"wierzę, że drzwi dobrych dni nigdy nie są zamknięte"








1
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 11205 Napisanych postów 52113 Wiek 33 lat Na forum 26 lat Przeczytanych tematów 57816
.


Zmieniony przez - Myraen w dniu 7/26/2017 2:23:28 AM
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 460 Napisanych postów 1592 Wiek 37 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 229519
O jakie ładne foteczki :)

A widzisz, ja jeszcze nawet do wykroków nie doszłam - nadal cisnę przysiad wykroczny. I nadal mnie on morduje
Ale różnica w wykonaniu jest ogromna - przez pół roku moja równowaga tak się poprawiła że ciężko uwierzyć. Teraz właśnie kombinuje jak poczuć pośladki - i nawet coś się udaje.

Bułgarskie tez robie od kilku tygodni - świetne są, ale też czwórki czuć najmocniej. Musimy praktykować.
...
Napisał(a)
nightingal Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6886 Napisanych postów 36450 Wiek 47 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 682929
Żeby poczuć bardziej pośladek w bułgarze trzeba: a) nogę zakroczną umieścić wyżej, b) nogę wykroczną (stopę) dać mocniej do przodu c) niekiedy lekkie pochylenie pomaga poczuć mocniej tyłek

BEZ BÓLU NIE MA EFEKTÓW !!!

...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 732 Napisanych postów 3413 Wiek 50 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 37245
I cisnac z piety! Czekamy na filmiki.
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 496 Napisanych postów 1702 Wiek 30 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 32061
nightingal
Żeby poczuć bardziej pośladek w bułgarze trzeba: a) nogę zakroczną umieścić wyżej, b) nogę wykroczną (stopę) dać mocniej do przodu c) niekiedy lekkie pochylenie pomaga poczuć mocniej tyłek


U mnie zawsze sprawdza się punkt b. Jak robię to noga przednia musi robić kąt rozwarty (tak to się nazywało? :D), bo inaczej też czuję bardziej czwórki. A jak wysuwam ją do przodu to poślad miażdży. :)
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 11205 Napisanych postów 52113 Wiek 33 lat Na forum 26 lat Przeczytanych tematów 57816
też polecam lekkie wysunięcie przedniej stopy i w ogóle bardziej świadomą pracę tej stopy, czyli mocniejsze naciskanie na podłoże i wybijanie się
Potrzebujesz szybkiej i rzetelnej porady z zakresu treningu, dietetyki i suplementacji? Skorzystaj z porad naszych ekspertów!
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

co zacząć w wieku 20 lat

Następny temat

DT Agi- odbudowa sylwetki

electro
Polecane artykuły