SFD - po prostu najlepsze ceny! RABATY DO 90%
SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne Forum

Dziennik treningowy-kalistenika

temat działu:

Trening w domu

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2965

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 13 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 319
Witam!
Zainspirowany dziennikami innych osób w tym dziale, postanowiłem założyć swój.
Słowem wstępu:
Trenuję kalistenikę-trening z masą własnego ciała
Płeć: Mężczyzna
Staż: ok pół roku
Wzrost:172 cm
Waga: na chwile obecną nie znana
Wiek: 16
Cele: poprawa sylwetki, kondycji, nauka niektórych elementów z kalisteniki/gimnastyki
Sprzęt: drążek, uchwyty do pompek
Dieta: jem jak najwięcej, szkoda tylko, że nieregularnie
Dzisiejszy trening:
30.04
Nachwyt szeroki:
6/6/6/6/5
Nachwyt na szerokość barków:
6/5/6/5/5
Nachwyt wąski:
5/5/5/5/4
Podchwyt:
5/5/5/4
Podchwyt wąski:
5/5/4 -miał być w poziomce ale tylko jedna seria wyszła
Wznosy ugiętych nóg na drążku:
5x max
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 13 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 319
C.d.
Trening 23.05:

Nachwyt wąski:
12/8/8/6/6
Chwyt neutralny:

8/8/6/6/5


Dipy:
15/8/8/8/8
Pompki na szeroko:
12/9/9
Pompki klasyczne:
10/8/10
Pompki z nogami na podwyższeniu:
12/10/10

Pistolety z asystą:
10/10/10/10
Wskoki na 75cm 3x max

Trening 26.05:

Nachwyt:
15/6/6/6/6/6
Podchwyt:
6/6/6/7/6


Dipy na drążku:
12/10/8
Pompki na szeroko:
10/8/7
Pompki klasyczne na poręczach:
10/9/8
Pompki z nogami na podwyższeniu na poręczach:
10/7/8

Pistolety z asystą:
10/10/10/10/12
Superseria:
Przysiady: 20
Wykroki eksplozywne: 20 (10 na nogę)
Przysiady: 20
Wykroki eksplozywne: 20 (10 na nogę)
Przysiady: 20
Wykroki eksplozywne: 20 (10 na nogę)
Przysiady: 20
(bez przerw)
Krzesełko:
30s/20s/10s

Wznosy nóg na drążku:
5x max



Zmieniony przez - barsho w dniu 2016-05-26 21:39:44
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 78 Wiek 31 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 906
Waga jest ważna, mógłbyś określić, czy to 50 kg czy 80 :P Tyle to na pewno wiesz.
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 13 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 319
Chciałem się zważyć i wtedy podać. Około 63-64 kg.

Dzisiejszy trening: 01.05
Przysiady klasyczne:
20/20
Archer squats:
30/30/30/30 (na nogę)
Przysiad Bułgarski:
20/20/20 (na nogę)
Wykroki eksplozywne (jumping lunges):
30/30/30/30 (15 na nogę)
One leg bridge:
12/12/12/12 (na nogę)
Wspięcia na palce, na jednej nodze:
15/15/15/15
Wieczorem jeszcze brzuch (wznosy nóg) + mostki
Trening całkiem fajny, bo pomęczyłem w miarę, w niektórych seriach mogłem jeszcze docisnąć, ale tak zostawiłem. Mam słabą mobilność w przysiadzie i stąd te archer squats. Na razie rezygnuję z pistoletów, bo wykonuję je "koślawo" i nie chcę się narażać na kontuzję...
...
Napisał(a)
QUEBLO Moderator
Ekspert
Szacuny 2349 Napisanych postów 30806 Wiek 42 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 271991
codziennie robisz inną partię czy plan opiera się jakichś innych zasadach?

"Będąc na diecie najważniejsze jest, by wieczorem zasnąć, zanim się zechce żreć"

...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 13 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 319
Tak, wygląda to mniej więcej tak, że w tygodniu robię:
1x nogi
1x klatka
2-3x podciąganie
brzuch, barki robię przy okazji niektórych treningów, trochę na spontanie.
Czasami łączę partie, różnie, zależy jak z czasem stoję... Split wziął się stąd,że nie zawsze mam dostęp do drążka i tak zostało, podoba mi się ta forma.


Zmieniony przez - barsho w dniu 2016-05-02 09:44:58
...
Napisał(a)
QUEBLO Moderator
Ekspert
Szacuny 2349 Napisanych postów 30806 Wiek 42 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 271991
hmm..no ok, będę zaglądał

"Będąc na diecie najważniejsze jest, by wieczorem zasnąć, zanim się zechce żreć"

...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 13 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 319
Trening 02.05
Podciąganie nachwyt:
10/8/6/6/6/6/5/5
Podciąganie podchwyt:
5/5/5/5/5
Pompki w staniu na rękach przy ścianie:
8/5/4/5/5

Trening nie na maxa, ze względu na samopoczucie.
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 13 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 319
Trening 03.05
Pompki klasyczne:
30
Pompki na poręczach:
10/8/7/7/7
Pompki na szeroko:
12/10/12/10/12
Pompki diamentowe:
10/8/8/7/7
Pompki wąskie z nogami na podwyższeniu:
6/6/6/6/6
Pompki na poręczach z nogami na podwyższeniu:
7/5/5/5/5
Pompki szwedzkie (na dwóch krzesłach):
4x10

Oczywiście wszystkie pompki starałem się wykonywać jak najwolniej.
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 13 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 319
Trening 04.05
Wspięcia na palce:
20/15/15/15/12/12 (na nogę)
L-sit:
4x max
Spięcia w Side Planku:
2x 20 (na stronę)
Mostki:
5x5

Trening 05.05:
Drabina w podciąganiu nachwytem:
5/4/3/2/1/2/3/4/5/4/3/2/1 (przerwy między seriami 10s)
Drabina w podciąganiu podchwytem:
5/4/3/2/1/2/3/4

Słabo!!! Miał być zupełnie inny trening odnośnie podciągania, ale trening zacząłem od Muscle Upów. Większość robiona z zamachem nóg, tylko jeden wyszedł w miarę siłowo... I odnowiona kontuzja, sam nwm czy łokcia czy czegoś innego. Ból się wydaje pochodzić z łokcia, jednak boli biceps przy końcówce, jak naciskam to czuję. Tak myślałem że wróci ta kontuzja (lewa ręka) miałem ją już na obu. Zobaczę jak jutro to będzie wyglądać...
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 13 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 319
Treningi 06-07.05:
Ze względu na kontuzję, tylko brzuch i rozciąganie

Trening 08.05:
Pistolety z asystą:
8/10/8/10/8/8/8/8
I na tym się skończyło bo na więcej nie pozwoliło samopoczucie...

Trening 09.05:
Podciąganie nachwyt:
8/8/8/6/7/5/6/7
Podciąganie podchwyt:
5/5/5/5
Wspięcia na palce, na jednej nodze:
15/10/10/10/10/10 (na nogę)
Pompki w staniu na rękach przy ścianie:
5/4/4/4/4

Trening 10.05:
Pompki klasyczne:
30
Pompki na poręczach:
8/10/8/9/10
Pompki na szeroko:
12/12/12/12/12
Pompki diamentowe:
10/10/8/8/7
Pompki wąskie z nogami na podwyższeniu:
9/7/6/6/6
Pompki na poręczach z nogami na podwyższeniu:
7/6/6/5/6
Pompki szwedzkie (na dwóch krzesłach):
4x max

Jak kontuzja ustała, to się jeszcze wywaliłem na ten łokieć i czuje, że jest zbity, ale bez większego dyskomfortu...
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 13 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 319
Ostatnio bolą mnie nadgarstki, kości promieniowe, jest lepiej, ale unikam stania na rękach i pominąłem kilka treningów, trochę się wkurzyłem.
Postanowiłem się przerzucić na FBW, jak na razie odbył się tylko jeden trening...
Trening 15.05
Podciąganie nachwyt
8/8/5/6/6
Szeroki nachwyt
5/5/5
Nachwyt wąski

5/5/5
Pochwyt
5/5/5

Pompki na szeroko

16/12/10
Pompki klasyczne
8/8/8
Diamenty
10/8/8
Pompki z nogami na podwyższeniu
8/8/8

Wznosy ugiętych nóg na drążku
5x max

Pistolety
8/8/8/7/8
Ze względu na słabą mobilność podkładam sobie coś co ma ok 1 cm pod piętę i wówczas mogę je swobodnie robić, ale nwm czy to zbyt dobre...
Potrzebujesz szybkiej i rzetelnej porady z zakresu treningu, dietetyki i suplementacji? Skorzystaj z porad naszych ekspertów!
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening siłowy

Następny temat

Trening w domu bez przyrządów - plan treningowy

electro
Polecane artykuły