SFD - po prostu najlepsze ceny! RABATY DO 90%
SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne Forum

PLAN NA MASE DO OCENY

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2493

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 11205 Napisanych postów 52113 Wiek 33 lat Na forum 26 lat Przeczytanych tematów 57816
buchu 88
ja przeczytałem takie coś!!
Trening na mase
Trening na masę-oparty powinien być na ćwiczeniach podstawowych(przysiady, wyciskania, uginania i wyprosty ramion, itp.)z wolnymi ciężarami(sztanga, sztangielki)-ilość serii kształtować się powinna następująco: na duże grupy mięśniowe(np. klatka, grzbiet, uda) ok.12-16 serii, na mniejsze(np. łydki, bicepsy, tricepsy) ok. 9-12 serii(ponadto 1-3 serii rozgrzewkowych w obu przypadkach),ilość powtórzeń 6-12,przerwy pomiędzy seriami ok.2-3 minut. Każda grupa mięśniowa trenowana raz w tygodniu. Czas trwania:4-8 tygodni. Oczywiście jest to tylko bardzo ogólny zapis, a od tych zasad są odstępstwa, ponieważ każdy organizm reaguje inaczej na te same bodźce.
I NATYM SIE SUGEROWAŁEM
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 646 Wiek 38 lat Na forum 23 lat Przeczytanych tematów 15631
noi dobrze jest napisane od 12 do 16 tylko nie w kazdym cwiczeniu tyle tylko razem tak jak ci przedtem napisałęm

ch*j wie wszystko :D

...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 11205 Napisanych postów 52113 Wiek 33 lat Na forum 26 lat Przeczytanych tematów 57816
aha to ja już rozumiem
tnx
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 601 Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 7504
To spokojnie mozesz zaczac trenowac wg porad Michaila
w grupie o ile pamietam I- dla poczatkujacych
stosuj sie do tych porad a art Michaila wyprowadzi Cie z haosu
nie ma sensu sie rozpisywac lub przepisywac tego co tam jest
tam masz wersje dla ludkow z gryfem i hantlami
(chyba ze cos zle zapamietalem)


"Zmartwienie rodzi się z czasu, który upływa, a nie wydaje owocu."

Pomyśl zanim wydrukujesz..

...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 11205 Napisanych postów 52113 Wiek 33 lat Na forum 26 lat Przeczytanych tematów 57816
oki juz ułozyłem mniejwiecej chyba dobrze tą rozpiske treningu
środa
klatka
wyciskanie na skośnej ławeczce 4 serie po 8 powturzeń
rozpietki 4 serie po 8 powturzeń
wyciskanie na prostej ławczce 4 serie po 8 powturzen
tricepsy
w opadzie tułowia jednostronne unoszenie przedramion str.40 ćw - ćw.58 4 serii 8 powtórzeń (te strony niewarzne to tylko dlamnie)

w pozycji siedzącej wyciskanie żołnierskie str.39 ćw 55
4 serii 8 powtórzeń
czwartek
plecy
podciaganie sie 4 serie powturzeń mx czyli około 10
- w opadzie tułowia podciąganie gryfu do klatki piersiowej
4 serii 8 powtórzeń

podciaganie sztangielki w opadzie do dolnej klatki piersiowej
4 serii 8 powtórzeń
barki
tu zbytnio niewiem co za cwiczenia sa ale pisze coś takiego
w pozycji stojącej unoszenie barków str.58 ćw.93
4 serii 8 powtórzeń
w klęku podpartym na ławeczce podciąganie barku
4serii 8 powtórzeń
piatek
biceps
stojąc unoszenie przedramion z gryfem podchwytem
4 serii 8 powtórzeń
w pozycji siedzącej jednostronne unoszenie przedramion ze
sztangielką podchwytem
4 serii 8 powtórzeń
przedrami
w pozycji stojącej unoszenie przedramion z gryfem
4serii 8 powtórzeń
w siadzie na ławeczce w oparciu przedramion o uda zgięcia
dłoniowe rąk z gryfem trzymanym podchwytem
4 serii 8 powtórzeń
w siadzie na ławeczce w oparciu przedramion o uda zgięcia
dłoniowe rąk z gryfem trzymanym nachwytem
4 serii 8 powtórzeń
...
Napisał(a)
Michail ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 212 Napisanych postów 48745 Wiek 51 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 91090
A progresja?

No i ogólnie bieda ten planik

Spóbuj wg tego.-jeśli nie chcesz cyklicznie:

trening 3-4x tyg. każda grupa 1x
W każdej grupie po 1-2 ćwiczenia podstawowe złożone-wielostawowe-patrz AĆ-w nich progresja 3-4 serie
+1 izolowane-3-4 serie -stałym cięż.
Treningi po 50-70 minut. Przerwy 90-150 sec w podstawowych cięzkich ćwicz.,przy pozostałych 60-90sec.

1. ćwiczenia podstawowe-złożone-wielostawowe(wyciskania, przysiady, podciągania itd) zakres 12-8 powtórzeń-progresja cięzaru
-przykład dla 3 serii: 12,10,8
-przykład dla 4 serii: 12,10,8,8
-przykład dla 5 serii: 15,12,10,8,8,(tylko przysiady)
2.ćwiczenia izolowane zakres powtórzeń 8-10 stały ciężar

Oto jeszcze dosadniej:

Klatka-2 postawowe +1 izolowane
grzbiet góra-2 postawowe+ 1 na czworoboczne(kaptury)
grzbiet prostowniki-1 podstawowe
tricepsy-1 postawowe +1 izolowane
bicepsy-1 postawowe +1 izolowane
przedramiona- 1 podstawowe
uda-4-głowe 1 postawowe +1 izolowane
uda-2-głowe 1 izolowane
łydki-1 podstawowe
brzuch 1 na proste +1 na skośne
barki-po 1 na każda głowę

W doborze ćwiczen pomocny będzie "Atlas Ćwiczeń" : http://www.kulturystyka.pl/atlas/

Czytaj i pytaj

ZAPRASZAM do udziału w akcji "Trenuj z nami CYKLICZNIE"
http://www.kulturystyka.pl/artykuly/120

KONSULTACJE INDYWIDUALNE-MÓJ MAIL PRYWATNY- POWIADOMIENIEM Z SFD-ZAPRASZAM

PORADY INDYWIDUALNE - www.dobierz-trening.pl
ZAINTERESOWANY PORADĄ - PISZ GG:7426473

Potrzebujesz szybkiej i rzetelnej porady z zakresu treningu, dietetyki i suplementacji? Skorzystaj z porad naszych ekspertów!
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Basen

Następny temat

wazne pytanie

Shoty
Polecane artykuły