SFD - po prostu najlepsze ceny! RABATY DO 90%
SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne Forum

1.5 roku na siłowni . Słabiutko. Wsparcie

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2889

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 49
Witam. Od dłuższego czasu chciałem tutaj napisać, ale nie mogłem się przełamać, aż do dziś. Trenuję około 1.5 roku. Czy posiadam dietę? Nigdy nie miałem ustalonej rozpiski pożywienia, kiedyś jadłem dużo i zdrowo. Standardem przy posiłku jest paczka ryżu, makaron, ogarniczam się od spożywania tłusczy, staram się jak mogę jeść produkty białkowe , słodyczy nie tykam. Obecnie jem:
1.zupa mleczna\płatki+ 3-4 smażone jajka,
2. ryż/makaron+serek wiejski,
3.ryż/makaron + to co mama przyrządzi(najczęsciej kurczak/pierś),
4. ryż/makaron+poprzedni posiłek lub jajka smażone.

Kiedyś jadłem nawet 8 posiłków dziennie i to solidnych, ale za mocno się zalałem, teraz również brak czasu na częstsze spożywanie.
oczywiście do posilków warzywa

Załączę kilka fotek jak wyglądam, nie jestem zadowolony z wyników 1.5 ćwiczeń. Wiem, że to przez brak diety, ale nigdy nie umiałem jej dopasować i utrzymywać. Może w dziale odżywianie ktoś pomoże mi ją ułożyć i zacznę się jej porządnie trzyamć



Sam dokładnie nie jestem pewny czego chcę się dowiedzieć. Chciałbym aby moja klatka lepiej się uformowała, lepiej wyglądala, była bardziej taka podniesiona. Ogólnie rzecz biorąc nic zadowalającego z figury nie mam. Liczę na jakieś porady co do treningu choć wiem, że pewnie przeniesiecie mnie do działu odżywianie :)

Co do treningu:
Cwiczę SPLIT 3x w tygodniu standardowym planem, wczoraj rozpocząłem trening 4x tydzień typu: 1. klata+przód i bok barków,2. plecy+tył barków i kaptury,3. łapki+ przedramia, 4. nogi.

Nie chcę jeść dużo bo od razu przybieram na wadze i idzie mi w brzuch, a nie mam mobilizacji, żeby biegać określoną ilość czasu każdego dnia.


Może ktoś udzieli mi jakichś ogólnych porad co robić. Wiele osób z mojego otoczenia nie ma żadnej diety, baa, je byle g**** a i tak ma świetną formę może to zniechęca mnie do diety, myśląc, że kiedyś też taki będe ;/




Staż: 1.5 roku

wzrost: 174

waga: 78 kg( w zime 86)

cel: ogółem masa, te wakację zrzucam kg, żeby jakoś się pokazać bez koszulki

sprzęta: siłownia domowa, gryfy, hantle, wyciąg, ławczeka, modlitewnik, poręcze, drążek

biceps: 37

klatka: 105

udo:57

suplementy: nie spożywam

sport: niemal codziennie siatkówka lub piłka nożna z kumplami










Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 49
.







...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 33 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 983
Określ się konkretnie o co Ci chodzi i ANKIETA!!!!
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 49
głównie zależy mi co zrobić, aby podpracować nad klatką, widać, że jest niezbyt równa. Cwiczę hantlami i nic. Ankieta jest, chyba, że czegoś w niej brakuje. Chcę dostać ogólnie porady czy coś z figurą jest nie tak, czy może źle ćwiczę, na co powininem położyć nacisk, redukować, przybierać itp
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 53 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 1985
Ciężko ocenić czy powinieneś być zadowolony z wyników jeśli nie wiemy jak wyglądałeś te 1,5roku temu, jakie wymiary miałeś wtedy. Wg mnie jest całkiem nieźle i szukasz w piźd*ie firanek :P.
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 98 Napisanych postów 23860 Wiek 40 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 147326
1. obciążenie robocze w podstawowych ćwiczeniach

przysiad - ?
martwy - ?
wyciskanie - ?

2. Napisz cały plan ( a nie jakiś bohomaz ) na którym trenujesz ?

3. sprecyzuj swój problem ?
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 49
1. Przysiady robiłem ostatnio na 48 kg-po 20 powtórzeń. Chcę trochę wyrzeźbić nóżki
Martwy Ciąg na niespełna 35 kg mimo tego,że śmiało mogę walić na większym ciężarze, to wolę robić wolniej i dokładniej
Wyciskanie robię różnie, nie patrzę na siłę, bo co 2 miesiące przerzucam się na hantle i to powoduje spadek siły na klatę. Ostatnie wyciskanie wąsko na 60 kg robiąc po poręczach. Tak to nie pamięam

2. Mój trening aktualnie wygląda tak
pon klata+przód i tył barków
* wyciskanie hantli głową w dół 4x10
*.wyciskanie hantli chwyt młotkowy na poziomej 4x10
*. pompki na poręczach 4x10
* unoszenie sztangi wprzód 4x10
* latanie hantlami 4x10

śr. Plecy+tył barków+kaptury
*ściąganie wyciągu górnego w dół 4x10
*wiosłowanie sztangą 4x10
*przyciąganie dolnego do brzucha lub wznosy tułowia(zastanawiam się nad którym) 4x10
*latanie w opadzie hantlami 4x12
*szrugsy 4x12

pt.łapki
*francus hantlą siedząc jednorącz 3x10
*unoszenie sztangi stojąc 3x10
*pompki w podporze tyłem 3x10
* unoszenie hantli z suplinacją siedząc 3x10
superseria: *ściąganie wyciągu górnego w dół oburącz
* podciąganie(unoszenie) wyciągu dolnego w górę lub to samo z użyciem modlitewnika
*unoszenie nadgarstków ze sztangą

sb.nogi
*przysiady ze sztangą 4x15
*wyprost nóg na maszynie 4x15
*wspięcia na palce 4x20


Pragnę zwiększyć swoje rozmiary czyli masować, ale jak dotąd robiąc to zalewałem się ostrym fatem a co do obwodów to niezbyt ruszały. Ogólnie czy mój plan jest w miarę do korzystania? Widząc zdjęcia nad czym powininem się skupić?

Zmieniony przez - YoRoo w dniu 2012-05-30 19:49:03
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 98 Napisanych postów 23860 Wiek 40 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 147326
Trenujesz 1,5 roku a machasz ciężarami jak byś sztangi dotykał pierwszy raz ?

jaki progres przez ten czas , z czego zaczynałeś ?

To co podajesz to nie jest plan dla ciebie , nie ta objętość treningowa . bo nie ten poziom wytrenowania .

"Przysiady robiłem ostatnio na 48 kg-po 20 powtórzeń. Chcę trochę wyrzeźbić nóżki "

kompletna bzdura .
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 49
z 70 kg na serie by poszło w wyciskaniu. Zaczynałem z 37 kg na klatkę. Mi nie zależy na tym ile wyciskam, wolę dokładniej to robić i co 2 miechy zmieniać sztangę na hantle a tym samym atakować inne bodźce.

w głównej mierze wybrałem ten plan, bo chcę połączyć biceps i triceps. Już bodajże 2 razy cykl tego treningu odbyłem. Lubię skatować dobrze łapy.

Co do przysiadów to jeżeli robisz w granicach 8-12 to tym bardziej budujesz mięśnie, ja wolę bardziej wyrzeźbić nogi, bo i tak mam je masywne. Biorę to na chłopski rozum, skoro na masę powtórzeń jest mniej a na rzeźbę więcej to temu i tak postanowiłem działać
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 98 Napisanych postów 23860 Wiek 40 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 147326
Skoro uważasz że masz rację w tym co mówisz - to niestety nie jestem wstanie ci pomóc .

"z 70 kg na serie by poszło w wyciskaniu. Zaczynałem z 37 kg na klatkę. Mi nie zależy na tym ile wyciskam, wolę dokładniej to robić i co 2 miechy zmieniać sztangę na hantle a tym samym atakować inne bodźce."

Twoim bodzcem ma być coraz to większy ciężar na sztandze , sukcesywnie do przodu , by adaptować organizm do coraz większego wysiłku .

"w głównej mierze wybrałem ten plan, bo chcę połączyć biceps i triceps. Już bodajże 2 razy cykl tego treningu odbyłem. Lubię skatować dobrze łapy. "

taki podział - to porażka dwie małe grupy nad którymi nawet nie powinieneś się skupiać , do tego podziały godne uwagi w systemie SPLIT to push/pull góra/dół ITD ...

"Co do przysiadów to jeżeli robisz w granicach 8-12 to tym bardziej budujesz mięśnie, ja wolę bardziej wyrzeźbić nogi, bo i tak mam je masywne. Biorę to na chłopski rozum, skoro na masę powtórzeń jest mniej a na rzeźbę więcej to temu i tak postanowiłem działać"

jakiś MIT możesz budować masę nawet na zakresach 15-20 powtórzeń , to nie ma znaczenia .

powodzenia może ktoś będzie ci wstanie pomóc
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 49
Nie nie chodzi mi o to,że się mylisz. Tylko ja byłem pewny swojego. Czytałem wiele forum i dużo osób uważało, że plan dot. bic i tric jest również odpowiedni. Z drugiej strony warto również próbować coś zmienić w treningu. Jaki,więc system polecasz?
Potrzebujesz szybkiej i rzetelnej porady z zakresu treningu, dietetyki i suplementacji? Skorzystaj z porad naszych ekspertów!
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Witam, Potrzebuje kilku rad :)

Następny temat

Problem z symetrią

electro
Polecane artykuły