SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Split zły ?

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 19189

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 122 Napisanych postów 11601 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 70678
chodzi mi poprostu o fakt ze jedno cwiczenie zlozone jak np wlasnie przysiad bedzie lepiej poprawialo wyskok/szybkosc biegu niz 3 cwiczenia izolowane...Ja tak rozumiem funkcjonalnosc. Nie chodzi zeby imitowac 1:1 dany ruch ale zeby bylo wiecej korzysci niz tylko masa...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 537 Napisanych postów 15855 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 256574
i ja również się z tym zgadzam, natomiast nie zgadzam się z tym by stawiać wszędzie wielostawy i tylko wielostawy, bo każdy prędzej czy później się przekonuje, że to powoduje duże braki.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 1005 Wiek 109 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 22421
soltys88
nie wiem co autor pytania mial na mysli ale osobiscie odbieram to jako przydatnosc miesnia/miesni do bardziej zlozych ruchow niz praca na silowni, czyli bieg, skok itp...


Dokładnie ...
Chodzi mi o przydatność tych mięśni w różnych sportach ...
Wiadomo, że ćwiczenia kierowane specjalnie pod piłkarzy, skoczków czy jakis innych nie bd równać sie z tym treningiem siłowym.
Ale po treningu na masę te miesnie w niczym nam nie pomogą jesli chodzi o ten wyskok czy bieg ...
Chyba tylko pochwalą nas sędziowie, że ładny i idealnie proporcjonalny mamy czworogłowy uda ^^

Zmieniony przez - YANKESStm w dniu 2012-05-26 13:23:33

Carpe diem

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 1005 Wiek 109 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 22421
"Jednak chciałbym zwrócić uwagę, na konieczność oparcia się w treningu pod SPORTY WALKI o PODSTAWOWE RUCHY, ćwiczenia wielo-stawowe (tj. przysiad, martwy ciąg, wyciskanie, wiosłowanie sztangą) uzupełnione ćwiczeniami dynamicznymi pod sporty walki, na wolnych ciężarach (wyciskopodrzut, rwanie, podrzut, high pulls itd.)

Czy ćwiczenia dynamiczne mają sens, skoro w walce wykonujemy inne ruchy? Tak, gdyż uczysz ciało eksplozywności i angażowania maksymalnej ilości jednostek motorycznych w ciągu ułamka sekundy. Przeciwieństwem jest trening kulturystyczny.

IZOLOWANYMI TRENINGAMI I ĆWICZENIAMI nigdy nie zbudujesz siły, a „piękne mięśnie” nie mające siły funkcjonalnej, wytrzymałości, nie generujące dynamiki są w walce bezużyteczne.

W każdym razie treningi pod 3-bój/strongman mogą być dobre przed uprawianiem sportów walki. Nie pogodzisz ich z dużą liczbą aktywności w SW. Sprawa jest prosta: albo poświęcasz się siłowni albo sportom walki. Nie pogodzisz jednego z drugim. Na wyższym poziomie restytucja po treningu siłowym skutecznie uniemożliwia trening SW i analogicznie odwrotnie (przy codziennych treningach SW bardzo ciężko jest w planie umieścić siłownię).

Rozwiązane to budowanie siły w okresie bez treningów SW – wakacje bądź specjalistyczne treningi dobrane pod konkretną osobę / rozkład treningów."

Cos takiego znalazłem autorstwa oczywiscie _Knife_
Te artukuły na body-factory masz naprawde fajne ;)

Carpe diem

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 102 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 9360
thibaudeau napisał, w którejś z książek, że atleci na siłowni ćwiczą ruchy, a kulturyści mięśnie. (athletes train movements, bodybuilders train muscles - coś w ten deseń).
I to w zasadzie tłumaczy wszystko.

Wydaje się, że Knife pisząc te artykuły, próbuje trafić w całkowicie inny target ludzi (atleci) niż taki Antos (kulturystyka), który jak widzę, zawzięcie go krytykuje od dłuższego czasu.
Obydwoje jednocześnie mają rację i jej nie mają.
Porównywanie treningu sportowców dyscyplin wytrzymałościowych, szybkościowych, szybkościowo-siłowych, siłowych, wytrzymałościowo-szybkościowych do kulturystyki jest bez sensu.

To tak jakby dziwić się, że koszykarze trenują inaczej od piłkarzy ręcznych, a przecież obydwie grupy trenują z piłką i biegają po parkiecie.

Zmieniony przez - badabu w dniu 2012-05-26 17:02:00
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 122 Napisanych postów 11601 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 70678
ja bym to pogodzil w ten sposob; ruchy izolowane maja swoje miejsce u atletow ale nie powinny stanowic podstawy treningu i tyle.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 23860 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 147326
Na szkolenie przygotowanie zawodnika inne dyscypliny sportowej np ( zawodnik MMA) wpływa zbyt dużo czynników , okoliczności czego w danym momencie będzie potrzebował i co będzie trenował .

podkreślam 70% treningów to będzie szkolenie umiejętności , 30 % treningu to poprawa warunków fizycznych , gdzie wchodzi w grę baza tlenowa/baza beztlenowa , dynamika/ siła gimnastyka /moc eksplozja ITD ....

grafik zawodów , walk zawodowych ( nie raz z góry określone na przestrzeni roku ) nieraz nie określone .

Konkretny przeciwnik - wymagania , potrzeby , słabe strony , mocne strony itd ...

Nabyte kontuzję , urazy w ciągu roku , w ciągu walki , w ciągu przygotowań ciężkich .

Można na ten temat pisać i pisać ..... i to dotyczy się innych sportowców reprezentujących inna dyscyplinę sportową .

"ja bym to pogodzil w ten sposob; ruchy izolowane maja swoje miejsce u atletow ale nie powinny stanowic podstawy treningu i tyle. "

i teraz w odpowiedzi na to zdanie - wszystko ma swoje miejsce , jeśli ktoś uważa że np zawodnicy SW cały rok budują siłę i pracują na samych ciężkich ćwiczeniach złożonych to są w błędzie i to GRUBYM .

Wytrenowania dobrego sportowca jest to proces zbyt złożony z wieloma czynnikami na który on sam nie ma wpływu ani jego trenerzy.

Każde narzędzie się tu sprawdza , jeśli mowa o zawodowcach to mają całe sztaby trenerów , fizjoterapeutów , psychologów i jedyne co mają robić to TRENOWAĆ .

Amatorzy muszą sami nauczyć się wszystkiego , monitorować własny organizm , planować , i nabywać coraz to głębszej wiedzy treningowej i ją wprowadzać .


Co do tego całego ZAMIESZANIA , z tego co zrozumiałem to ANTOSIOWI chodzi o to by ludzie nie postrzegali tematu albo SPLIT albo FBW , bo pozniej przychodzą ludzie którzy dąży np do estetycznej sylwetki nie mogą ją osiągnąć bo pracują na FBW 2 lata już czy tam 3 i tak w kółko. Bo słyszą FBW i nic dalej nie ma SPLIT do dvpy , tylko FBW , skrajność goni skrajność .

Apokalipsa to najlepiej określił jako zaplecze narzędziowe , w FBW są 3-4 narzędzia do pracy w SPLIT jest ich 20 do pracy .

Więc jak ktoś będzie chciał zbudować piękny DOM będzie potrzebował wszystkie co mu pomoże .

tyle ode mnie , ten temat SPLIT VS FBW to jakaś paranoja która nigdy się nie skończy

pozdrawiam

Zmieniony przez - Tomasz1405 w dniu 2012-05-26 19:13:51
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 1005 Wiek 109 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 22421
Tomasz1405

Masz racje, w sportach takich jak mma, trening siłowy to tylko część sukcesu w tym sporcie ;)
Przykładem jest Pudzian do którego mam ogromny szacunek jako strongmana, a w mma też i życzę mu najlepszego ;)
Ma on siłę do 98347534 potęgi a jednak brak umiejętności nie zastąpi siła ;)
Jednak siła jest ważna, ale często w tym sporcie decydują inne czynniki czasem takie nad którymi nie mamy kontroli ;)



Tomasz1405


tyle ode mnie , ten temat SPLIT VS FBW to jakaś paranoja która nigdy się nie skończy



Chodzi mi o to, że czytałem tematy gdzie kolesie pisali, że juz trenują ( jakiś okres czasu ) i chcą juz przechodzić na splita, jakby był on czymś niezwykłym i wspaniałym, a przyjmują, że FBW jest treningiem tej niższej kategorii ...

Zmieniony przez - YANKESStm w dniu 2012-05-26 19:45:18

Carpe diem

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 386 Napisanych postów 37478 Wiek 4 lata Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 126446
YANKESStm

zdaje się, zę zapominasz jaki dział tutaj mamy i o czym właściwie rozmiawiamy- wybrałeś sobie pewen wąski wycinek -przyczółek- i próbujesz go obronić, coś takm zawsze przeciwstawiając...

byłoby to może uzasadnione gdyby takie przeciwstawianie nie było tutaj z gruntu czyms niewłaściwym

przede wszystkim nalezy zaznaczyć że punkt wz którego powinniśmy wychodzić to niejako składowa b. dobrze i proporcjonalnie rozwiniętekj sylwetki, z czym łaczy się zawsze właściwie dość duża siła, nawet nie dostateczna a gdybym miał oceniać nawet dobra- pod warunkiem jednak że nie wypaczamy istoty kulturystyki; a więc budujemy masę czystych mięśni...

pojęcie masy funkcjonalnej jest wg. mnie czymś co chyba stworzono- albo jest tutaj wykorzystywane- to "rozmydlania" właściwego stanu rzeczy, jest to bowiem rzecz tak mało wymierna w kontekście o którym wspominasz i do którego się odwołujesz że nie sposób wlaściwie tego uznać za czynnik w dostatecznym stopniu sprawdzalny- tym bardziej, ze owa funkcjonalnośc to nie tylko wypadkowa treningu siłowego[kulturystycznego].



Zmieniony przez - apokalipsa w dniu 2012-05-26 20:28:34
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 1005 Wiek 109 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 22421
Nie, że ja go bronie tylko pytam innych i jak widać inni też go bronią ;)

Carpe diem

Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Trening tylko w sobotę i niedzielę

Następny temat

Sprawdzenie treningu

WHEY premium