SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Split zły ?

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 19211

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 31 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 528
Antos wrzuć zdjęcia, filmiki - kazdy sam oceni Twoją praktykę i przyrosty. Inaczej dyskusja jest jałowa.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 537 Napisanych postów 15855 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 256574
mam tu dziiennik
natomiast możesz wrzucić swoje obrońco FBW :)

Zmieniony przez - Antos098 w dniu 2012-05-22 10:39:00
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 672 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 6700
Ja uważam, że i FBW i split jest wart uwagi, jeżeli jest sensownie pomyślany, zarówno do celów kulturystycznych (masa, redukcja itp.), jako trening pod sporty siłowe czy jako uzupełnienie treningu innych dyscyplin sportu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1454 Wiek 35 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 36540
Przecież Antoś robi to w swoim dzienniku regularnie od wielu miesięcy i to co rusz? Podobnie Hubert. Wystarczy się wysilić, wejść i obejrzeć zamiast prosić o podanie pod sam nos, najlepiej z błaganiem o przeczytanie.

Pozwolę sobie wypowiedzieć się, bo ćwiczyłem przez długi okres czasu zgodnie z zaleceniami ogólnymi FBW właśnie z b-f (3 mce), następnie lekką modyfikacją (2mce) i obecnie splitem.
FBW - jeśli poprawnie ułożony to działa cuda dla początkującego. Nauka podstawowych wielostawów, ładny progres, brak potwornych zakwasów, nie trzeba tak perfekcyjnie opanować techniki ćwiczeń i wyczucia mięśniowego by przynosił rezultaty. Sęk w tym, że jak ktoś źle ułoży FBW to zrobi sobie krzywdę dużo gorszą, niż złym splitem. Niepoprawny split szybko doprowadzi do przetrenowania lub nie da efektów, niewłaściwy FBW i parcie na postęp (jak chociażby w HST) za wszelką cenę może być bardzo niebezpieczne.
Siłowe FBW - tutaj całościówki pokazują pazura, jeśli stawia się na siłę i niższe zakresy to faktycznie ogólna wydolność skacze bardzo ładnie przy: odpowiedniej diecie, stosownym obciążeniu, właściwej regeneracji, poprawnej technice. Czyli... dokładnie tak samo jak w splicie.
Split - DOKŁADNIE TAK SAMO JAK PRZY FBW, KONIECZNE JEST SPEŁNIENIE KONIECZNYCH WARUNKÓW TRENINGU, NIE MA OD TEGO UCIECZKI.

Choćbyście się zesrali, to czy to fbw czy splitem na złej diecie zbudujecie najwyżej spasły brzuch lub nie będzie efektów. Podobnie z odpoczynkem, objętością, czuciem, techniką... Czy autorzy takich tekstów mają małą faję i muszą koniecznie się dowartościować że ćwiczą lepiej od innych i na siłę to wpajają? Wydaje mi się, że każdy ma prawo ćwiczyć jak chce - a mówienie że ćwiczy źle bo nie stosuje jedynego słusznego systemu to w założeniach kretynizm w pełnej postaci.

Dziennik treningowy: http://www.sfd.pl/kami,_siły_na_zamiary_-t855956.html

"Motywacja jest tym co pozwala Ci zacząć. Nawyk jest tym, co pozwala Ci wytrwać."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 31 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 528
Antos - z tego co przeglądałem to są tam 2 zdjęcia - i to nie pierwszej aktualności - sam przyznasz że trochę mało żeby wyciągac na tej podsawie wnioski o przyrostach...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 537 Napisanych postów 15855 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 256574
co za gość
str. 137 i wcześniej 136
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 31 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 528
Antos - zwracam honor! nie widziałem ich wczesniej.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 537 Napisanych postów 15855 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 256574
jesteśmy w dziale dla zaawansowanych, więc śmiem twierdzić, że FBW (ciągle, bez odskoczni na splita) nie zbuduje dużej masywnej sylwetki, a zwłaszcza proporcjonalnej.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 320 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 8481
4 lata treningu splitem(różne odmiany), 2 lata treningiem FBW - po zsumowaniu jakoś tak wychodzi. Od samego początku ćwiczę naturalnie. Ćwiczyłem na wielu siłowniach, poznałem wielu ludzi i twierdzę, że dla amatora siłowni(ćwiczącego naturalnie) najlepszym treningiem jest FBW lub trening partii 2razy w tyg. Są to treningi dobre dla ludzi pracujących, uczących się, mających wiele innych rzeczy na głowie a trening traktują jako dodatek a nie odwrotnie itp. Z resztą dla mnie 95% społeczeństwa to amatorzy czy bierze koks czy nie to zaawansowanych zawodników jest bardzo mały procent ludzi. Ich metody treningowe są inne i powinny być inne. Co nie znaczy, tak jak pisałem wcześniej, że na splicie klasycznym nie ma efektów, bo też są. Tylko nie takie jakie chce mieć amator, nie mylić z początkującym.

Jeśli split działa to tylko do pewnego momentu jeśli ktoś ten moment przegapi to dopadnie go stagnacja albo nawet cofnie się.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 537 Napisanych postów 15855 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 256574
a jakie chce mieć amator?
bo ja np dąże do 80 w udzie i ponad 140 w klatce to takie ?
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Trening tylko w sobotę i niedzielę

Następny temat

Sprawdzenie treningu

WHEY premium