SFD - po prostu najlepsze ceny! RABATY DO 90%
SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne Forum

Rozpiętki...

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 6721

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 270 Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 2964
Każdy kto ćwiczy w domu wie jak to jest ciężko bez sprzętu z siłowni.Wymyśliłem jak ćwiczyć rozpiętki w domu.Kładziesz się na krawędzi łóżka (wzdłuż),łapiesz hantla i ćwiczysz jedna ręką,co jest jedyną wadą systemu.Napiszcie,czy to dobry pomysł i czy dobrze wykonuję ruch:gy moja ręka jest przy ziemi to lekko ją uginam tak,że jest równoległa do podłogi,a podnosząc ja stopnoiwo prostuję.Czy tak jest ok?

It's nice to be important, but it's more important to be nice.

It's nice to be important, but it's more important to be nice.

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 318 Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 5961
Ja mam dwa hantle i kładę się na podłodze bo nie mam ławeczki.Używam obu rąk.

Mam lęk wysokości,czy waszym zdaniem mogę mimo wszystko wykonać Super Dunks?

...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 270 Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 2964
ja też mam dwa hantle
jednak wolę ćwiczyć a łóżku,ponieważ leżąc na podłodze nie możesz maksymalnie rozciągnąć mięśni,a o to chyba chodzi w kulturystyce
ale sposób też dobry

It's nice to be important, but it's more important to be nice.

It's nice to be important, but it's more important to be nice.

...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 294 Napisanych postów 17217 Wiek 47 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 86319
W rozpiętkach chodzi o rozciągnięcie miesnia a nie o przeprost w stawie barkowym. Domowym sposobem wykonujemy to przy pomocy np. deski do prasowania opartej na dwoch krzeslach/taboretach, lub kawalku solidnej deski skolowanej np. z piwnicy.
Mozna robic na plasko i na skosie (deska oparta tylko o jedno krzeslo, drugi koniec na podlodze)
Ruch powinien byc taki by rozciagac maksymalnie miesien piersiowy, tzn.
Na plaskiej - ruch zaczynamy znad mostka, a w miare opuszczania pilnujemy by gryfik sztangielki byl rownolegy do podlogi. Sztangielke kieujemy lekko do tylu.
Na skosie - ruch zaczynamy znad glowy i w miare opuszczania kierujemy sztangielki lekko do przodu, gryfik sztangielki tez rownolegly do podlogi.

Rozpietki jednoracz, to z tego co wiem sa bardzo niewygodne. Jak z efektywnoscia - niestety niewiem.

Pozdrawam,
Mawashi

Lepiej jest być kanciastym Czymś niż okrągłym Niczym.

"Lepiej być kanciastym czymś, niż okrągłym niczym"

...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 1738 Wiek 49 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 9563
dajcie spokój. Mawashi dobrze radzi

w rozpiętkach rozchodzi się o to, by jak najbardziej rozciągnąć. A leżąc na podłodze nie zejdziesz łokciami poniżej lini pleców

Pozdrowienia...
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 270 Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 2964
Napiszcie jeszcze czy mam uginać rękę przy podłodze,czy nie?

It's nice to be important, but it's more important to be nice.
1

It's nice to be important, but it's more important to be nice.

...
Napisał(a)
Znawca
Szacuny 41 Napisanych postów 4008 Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 37791
ja tak robiłem w wakacje - tj. na łóżku jednorącz. Może to nie to samo co na normalnej ławce, ale... klatka stała się większa i silniejsza

Moderator działów Sporty Ogólnorozwojowe & Dla Zupełnie "Zielonych" & Grappling

I szkoda tylko, że w noc kwietniową, Ciągnąc za sobą smród spalin,
Nie cały Związek poleciał w kosmos, A tylko jeden Gagarin

...
Napisał(a)
Znawca
Szacuny 32 Napisanych postów 2563 Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 25637
Ja bym tak nie mógł, cały czas bym z łożka spadał ). Ciekawe jak wam szło na początku, hee. Jakoś trudno mi sobie to wybobrazić żeby tak ćwiczyć na zmiane, najpierw jedną ręką a potem drugą.Czego to ludzie nie wymyślą ).

"Wszystko co pięknie, rodzi się w bólu"
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 270 Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 2964
Drugą ręką trzymam się krawęddz łóżka,a efekty - poczekamy, zobaczymy.

It's nice to be important, but it's more important to be nice.

It's nice to be important, but it's more important to be nice.

...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 11
To świetne!! To mi się udaje.

Zmieniony przez - piotr2 w dniu 2008-06-21 07:34:45

Piotr2

...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 94 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 6368
....co za odkop To temat z przed 7 lat!

...ile tu jest, nie wiem.

Potrzebujesz szybkiej i rzetelnej porady z zakresu treningu, dietetyki i suplementacji? Skorzystaj z porad naszych ekspertów!
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Brzuch

Następny temat

biceps 21 powt

electro
Polecane artykuły