SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

WYCISKANIE-rozpietki

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 4088

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 227 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 6934
Siema mam pytanie?czemu przy treningu klatki nie mozna przeplatac cwiczen podstawow6ych cwieczneiami izolowanymi?ja np w treningu klatki robie serie laczone wyciskan pod kazdym katem(plasko skos gora,skos w dol) wyciskania sztanga i rozpietek i klata rosnie.Wiec jakie sa negatywne skutki takiego przeplatania?Czemu kazdemu to odradzacie?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51556 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Dzięki za rade. Przemyślę i zobaczymy co z tego wyjdzie.
Respest

"Kluczem do naszego dobrego zdrowia jest nasz styl życia"
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51556 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Widzę, że bratnia dusza. Też mam tak rozpisany trening i już dostałem pare UWAG. Doceniłem to, ale mimo wszystko chciałbym dostać jakiś konknkret DLACZEGO NIE WOLNO??
W sumie to takie są podstawowe zasady treningu, ale...
Czekam z niecierpliwością na posty
Szacunek

"Kluczem do naszego dobrego zdrowia jest nasz styl życia"
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 16 Napisanych postów 1610 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 17189
ziom --> miedzy innymi dlatego ze po ciezkim treningu podczas cwiczen podstawowych (wyciskania) dobrze jest rozciagnac miesnie poprzez np. rozpiętki

Idąc ciemną uliczką nigdy się nie odwracaj..
Za wszystkie SOG`s z góry thx!

Idąc ciemną uliczką nigdy się nie odwracaj..

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 291 Napisanych postów 17217 Wiek 44 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 86319
Chlopaki, albo rybki albo akwarium - albo serie łączone albo wstepne zmeczenie miesni, albo trening efektywny, albo strata czasu.

Trening z zastosowaniem serii laczonych nie opiera sie tylko na nich. Duze partie cwiczymy cwiczeniami pojedynczymi i dodajemy serie laczona, podobnie na mniejsze. Ta metoda treningu - dla zaawansowanych - bardzo mocno obciaza cwiczone miesnie i tutaj wiecej ekstremalnych metod sie nie wprowadza.

Kiedy robimy wstpene zmeczenie miesni - tez dla zaawansowanych ktorzy panuja nad napinaniem i rozciaganiem miesni - wykonujemy jedno izolowane cwiczenie na poczatku treningu i pozniej juz nic nie rozdzielamy bo zbyt zmeczone miesnie nie beda pracowaly tak jak bysmy tego chcieli, a prace w cwiczeniu przejam miesnie wspomagajace.

Natomiast kiedy nie stosujemy zadnych zaawansowanych metod treningowych, nie ma co miedzy seriami wprowadzac np. rozpietek bo tak zmeczycie klatke ze w kolejnym wyciskaniu bedziecie pracowac samymi tricepsami i barkami, a jak ktos popatrzy na miesnie klatki podczas pracy to zaobserwuje niekontrolowane ich skurcze, a chyba nie o to chodzi.

Generalnie w superseriach polaczenie cwiczenia podstawowego z izolowanym jest traktowane jak jedno bardzo intensywne cwiczenia, a uznanie tego za rozdzielanie nie jest trafne.

Zasada wstepnego zmeczenia miesni ma za zadanie WSTEPNIE zmeczyc miesnie a nie w trakcie treningu.

Oczywiscie jezeli macie ochote tak cwiczyc to prosze bardzo, kazdy z nas jest inny ale i tak wiekszosci pomoga uniwersalne plany.


Pozdrawiam,
Mawashi

**Moderator Działu Trening**
I tak jak u Michaila : "KONSULTACJE INDYWIDUALNE-MÓJ MAIL PRYWATNY- POWIADOMIENIEM Z SFD-ZAPRASZAM"

"Lepiej być kanciastym czymś, niż okrągłym niczym"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51556 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Dzęki!!. Takie rozwinięcie mnie w 100% satysfakcjonuje. Myślę, że w najbliższym czasie coś będę z tym musiał zrobić.
Respect

"Kluczem do naszego dobrego zdrowia jest nasz styl życia"
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 227 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 6934
Mowa respect dla was,mawashi mam pytanie czy jak cwicze na klatke:wyciskanie skos w gore +rozpietrki skos w gore w seri laczonej,potem tak samo na plasko i glowa w dol to teraz powinienem cwiczyc tak:(dokladna kolejnosc):
-wyciskanie skos w gore
-rozpietki skos w gore
-wyciskanie plasko
-rozpietki skos plasko
-wyciskanie skos w dol
-rozpietki skos w dol

CZY

-wyciskanie skos gora
-wyciskanie plasko
-wyciskanie skos w dol

-rozpietki skos w gore
-rozpietki plasko
-rozpietki skos w dol
???????????????? Z góry dzięki za odp
PS:Jamaj napisz mi swoj trening na klate tu bo jestem ciekaw moze jedziemy tym samym programem hehehe i obydwoje bedziemy musieli robic te same jego korekty:)POZDRO
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51556 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
U mnie to wygląda tak jak w przypadku nr. 1 (tylko z jedną małą poprawką ):
-wyciskanie skos w gore
-rozpietki skos w gore
-wyciskanie plasko
-rozpietki skos plasko
-wyciskanie skos w dol
-ściąganie linek na bramce

Jedziemy na tym samym wózku ziomuś
Respect

"Kluczem do naszego dobrego zdrowia jest nasz styl życia"
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 227 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 6934
Mowa hehe Jamaj dalbym ci soga ale nie moge bo nie mam abona,mimo wielu zlych uwag uwazam ten trening za dobry i klata rosnie al3e skoro eksperci maja inne zdanie to trzeba sie z nim liczyc bo oni wiedza lepeij wiec prosze was fachmani o poprawke mojego treningu uwzgledniajac wszystkie te cwiczenia ktore podalem bo moja klatka na prawde dobrze znosi ostre treningi wiec ulozcie mi je w jakas sensowana kolejnosc zeby bylo jak najlepeij wg was:)POZDRO THX
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51556 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
6 ćwiczeń na klate w jeden dzień ? aby nie za dużo ?

"Massa ponad wszystko"
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 291 Napisanych postów 17217 Wiek 44 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 86319
Ziom - swoje uwagi na temat fachowosci specjalistow w tym dziale zachowaj dla siebie, jezeli chcesz zeby ktory kolwiek z nich sie tu udzielal.

Rozumiem ze stosujecie 3 razy serie laczone wyciskanie + rozpietki i pozniej kolejne. Napiszcie wiec ile wykonujecie serii poszczegolnych serii laczonych i powtorzen w danym cwiczeniu (wyciskanie, rozpietki).

Pozdrawiam,
Mawashi

**Moderator Działu Trening**
I tak jak u Michaila : "KONSULTACJE INDYWIDUALNE-MÓJ MAIL PRYWATNY- POWIADOMIENIEM Z SFD-ZAPRASZAM"

"Lepiej być kanciastym czymś, niż okrągłym niczym"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 227 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 6934
tak robie serie laczone kazde cwiczenia po 3x z progresja,wiec czekam na rade?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

ocencie moj trening

Następny temat

Trening osoby pracujacej

WHEY premium