mam problem dot. martwego ciągu - większych ciężarów nie utrzymam nachwytem. (ćwiczę od ponad 3 miesięcy i od początku robię fbw z martwym ciągiem)
Instruktor (jakiś tam kulturysta z osiągnięciami) na siłowni powiedział mi, że nie poleca chwytu naprzemiennego, bo siły się nie równo rozkładają i to przydatne bardziej dla trójboistów.. radził robić więcej powtórzeń mniejszym ciężarem (np 12, ja robie 8 i schodzę w najcięższych seriach do 5-6) nachwytem albo używać pasków. Tutaj jednak czytałem że paski są do dupy, bo osłabiają chwyt. Nie mogłem jednak znaleźć żadnych opinii na temat chwytu na przemian. Co wy na to?
PS. w FBW A,B co można dać na barki w drugim zestawie? w pierwszym mam wyciskanie żołnierskie z klatki. Ktoś mi polecił bokiem w górę, ale staram się opierać trening na ciężkich ćwiczeniach a to jest takie no... wydaje mi się że nie pasuje ale może się myle.
Instruktor (jakiś tam kulturysta z osiągnięciami) na siłowni powiedział mi, że nie poleca chwytu naprzemiennego, bo siły się nie równo rozkładają i to przydatne bardziej dla trójboistów.. radził robić więcej powtórzeń mniejszym ciężarem (np 12, ja robie 8 i schodzę w najcięższych seriach do 5-6) nachwytem albo używać pasków. Tutaj jednak czytałem że paski są do dupy, bo osłabiają chwyt. Nie mogłem jednak znaleźć żadnych opinii na temat chwytu na przemian. Co wy na to?
PS. w FBW A,B co można dać na barki w drugim zestawie? w pierwszym mam wyciskanie żołnierskie z klatki. Ktoś mi polecił bokiem w górę, ale staram się opierać trening na ciężkich ćwiczeniach a to jest takie no... wydaje mi się że nie pasuje ale może się myle.
Krzysztof Piekarz
