SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

olinkaz93 / żelazna ręka, krata na brzuchu, turbo nogi i stalowe poślady (just do it!)

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: , , , , , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 22887

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51571 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
olinkaz93
Co do mięs i ryb. Aktualnie jestem jak już wspominałam za granicą i mam bardzo dobry dostęp do świeżych ryb, stąd też pojawiają się teraz u mnie tak często.


No to super Jeśli możesz, dorzucaj też owoce morza, krewetki, kraby... Bardzo dobre źródlo białka i jodu.

olinkaz93
Gorzej właśnie jednak wygląda sprawa z wołowiną


Możesz też jeść "gorszą" wołowinę Długo duszone w różnych potrawkach smakuje ok

olinkaz93
Warzywa lubię :). Za kiszonymi przepadam! jak jestem w domu to potrafię wsuwać cały czas, ale tutaj niestety nie mam dostępu do nich ;(.


Zrób sobie sama kiszoną kapustę. Potrzeba Ci tylko słoika, kaputy i soli

olinkaz93
Co do olejów to zaraz pójdę do sklepu rozejrzeć się za kokosowym olejem, póki co urzęduje na oliwie extra virgin i oleju rzepakowym. Właśnie co do niego, ww porządku jest? Taki kujawski nasz?
Olej kokosowy do smażenia używać?


Kokosowy do smażenia jak najbardziej. Oliwa z oliwek do sałatek super. Rzepakowy ujdzie, jeśli z pierwszego tłoczenia, ale zdecydowanie lepsza oliwa.

olinkaz93
Co do orzechów / nasion jakieś wytyczne?

Unikaj słonecznika (ma bardzo dużo kwasów o-6, a tych powinno się unikać, bo we współczesnej diecie mamy ich nadmiar. Orzechy najlepiej włoskie. Ziemne to nie za bardzo

olinkaz93
Awokado do sałatek czy do chleba?

Jak wolisz i lubisz


olinkaz93
Mleko póki co jedynie ze sklepu, w domu jak jestem tata czasem kupuje wiejskie jaja i mleko. Teraz mogę polegać tylko na sklepowym pełnotłustym.

Heh, szkoda, że nie masz dostępu do takich produktów wiejskich Ale, ale... Jak za granicą jesteś, to popatrz na skład tamtejszych jogurtów. Jeśli mają tylko mleko i bakterie, to ok. Powyżej pisałam o tych polskich, bo to są jakieś ciapy z mleka w proszku, żelatyny i nie wiadomo czego jeszcze

olinkaz93
Owoce wliczają się o bilansu?
Może być to np, jabłko i ananas czy coś takiego?


Owoce oczywiście wliczamy jako źródło węglowodanów. Możesz jeść wszystkie, ale suszone z umiarem.

olinkaz93
Co do podrobów wątróbka, serca kurze? Bo tata ostatnio mówił, że się w nich też właśnie kumulują te toksyny i hormony i lepiej nie jeść.


Te kurze to niezbyt dobry pomysł, ale 1x w tygodniu możesz zjeść. Plusy są większe niż minusy

olinkaz93
Rozkład BTW taki sam w dni trenignowe i nietrenignowe?


Tak, na razie tak. Zobaczymy, jak reaguje Twój organizm na taki sposób jedzenia. Kto wie... Może trzeba będzie Cię jeszcze bardziej dokarmiać

olinkaz93
A jeśli dieta póki co polegałaby głownie na rybach tłustych to omega 3 potrzebne dodadtkowo?


Tak, niestety ogromna większość społeczeństwa cierpi na niedobory o-3.

olinkaz93
Rozkład posiłków zrobić żeby jednak głownie węglowodany były wcześniej, mam na myśli na ostatni posiłek już zdecydowanie wiecej bialka nich wegli?


Możesz rozkładać sobie węglowodany dowolnie, poza owocami. De facto, coś czuję, że będziesz dobrze spać, jeśli zjesz sobie na kolację porcję owsianki, kaszy albo strączkowych

olinkaz93
A co do treningu jest w porządku? Ćwiczenia wykonywać rozumiem z obciążeniem które się czuje w miesniach , by moc wykonac poprawnie dane powtorzenia?


Trening postaraj się robić wg tego planu dla początkujących, który Ci podrzuciłyśmy. A co do ciężarów... Musisz sama wyczuć, ile brać. technika musi być zachowana, ale musisz też czuć opór, ma być ciężko. Jak sama nazwa wskazuje, siłować się trzeba No i bardzo ważna jest progresja ciężaru z serii na serię i z treningu na trening, nawet kosztem liczby powtórzeń.

I prosze... Tylko nie przez "pani" do mnie . My tu wszystkie na "ty" jesteśmy


olinkaz93
P.S. bo zapomnialam, to jak to z tym moim cholesterolem, skad to moze wynikac o.o?


Trudno mi powiedzieć Zapewne skutek długotrwałych błędów dietetycznych, głównie diety opartej na węglowodanach Myślę, że to się da szybko naprawić prawidłową dla kobiety dietą

P.S. W jakim Ty kraju teraz przebywasz? My tutaj mamy sporo "zagranicznych", więc może będą Cię mogły jakoś nakierować w kwestii zakupów

Zmieniony przez - Martucca w dniu 2011-11-18 13:46:36
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1453 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 29861
Aa.... i jeszcze, w niektórych dziennikach widziałam też, że w posiłku potreningowym nacisk jest zdecyodwanie kładziony na węgle i białko, raczej ucięcie tłuszczów w tym posiłku. Ma to jakiś wpływ na regenerację?

To w takim razie olewam cholesterol i wpieprzam jajka, bo ja je tak bardzo lubię ^^


Więc pozwolę sobie powiedzieć, że staję się skośnooka, czyt. jestem w Japonii obecnie. Czy aby na pewno ktoś podobny tu się znajduje ? ;d
Tak więc mam pełną gamę ryb, krewetek. Krab też jest, ale za bardzo nie wiem jak można go przyrządzić O.o. A jest on tutaj bardzo tani.
wszechobecne jest tutaj mleko sojowe, tofu. (Nie)stety raz przez pomyłkę kupiłam zamiast krowiego i przeżywałam męki, kompletnie mi nie smakuje to cuś ;C.
Jak nietrudno jest się domyśleć nie mogę narzekać na brak ryżu.

Przeszukałam kilka sklepów i nijak nie mogę znaleźć oleju lnianego (czyt. że też dobry) ani kokosowego ;C. Cieżko też jest tutaj u nich ze strączkowymi. Szukam paczkowanego jasia, czy gorszku, soeczewicy ale póki co udało mi się namierzyć tylko czerwoną fasolę. Strasznie mnie zainteresował ten hammus i chciałam się pobawić w niego. .

A nawiązując jeszcze do polskich produktów - kefiry i maślanki są dobre, bo też lubię wypić. Np zmieszane z czosnkiem, rzodkiewką i ogórkiem. Pycha!

Dziękuje raz jeszcze, Martucca ;)

"Nie rezygnuj nigdy z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."
_________________________________

W pogoni za mięśniami

Dziennik 2013:
http://www.sfd.pl/olinkaz93_ossible_is_nothing/DT2013str.44-t830206-s44.html

"Żeby do czegoś dojść, trzeba zapier****ć"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1453 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 29861
Jadłospis z dwóch dni:









Wczoraj dzień treningowy, dziś nie.

Właśnie moczę fasolę żeby zrobić pastę jutro

Zmieniony przez - olinkaz93 w dniu 2011-11-20 14:13:51

"Nie rezygnuj nigdy z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."
_________________________________

W pogoni za mięśniami

Dziennik 2013:
http://www.sfd.pl/olinkaz93_ossible_is_nothing/DT2013str.44-t830206-s44.html

"Żeby do czegoś dojść, trzeba zapier****ć"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1453 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 29861
Miska na dziś:






Dziś też dzień nietreningowy, bo siłownia zamknięta w poniedziałki O.o
W planie jedynie brzuszki i pompki.

Mam pytanie odnośnie planu treningowego, bo niby w trakcie ćwiczeń czuję nacisk ciężarów i nawet w sobotę ostatno się spociłam jak myszka, ale później żadnych porządnych zakwasów nie miałam. Tydzień temu po pierwszych wizytach coś tam czułam w kościach a teraz już nie...

Oprócz tego jakieś sprawdzone ćwiczenia na mięśnie łydek, bo je tak ciężko wyćwiczyyć.. spięcia ze sztangielkami stojąc będą OK?
Prócz tego miesnie posladkowe, jakie ćwiczenia są najlepsze, bo ostatnio wykonywałam unoszenie ciała lezac na laweczce, i nawet czułam nieco, ale w 2 i 3 serii dobrałam ciezarek (az 3kg woho). znalazlam jednak wczoraj tutaj na forum wpis mowiacy ze laweczka typu |\ jest beznadzeijna do takiego cwiczenia, ale ja mam taka na silowni. Aha i jeszcze wypychanie nog na maszynie. Na silowni mam takie cuś: (po glebszej analizie stwierdzilam ze nie jest to przysiad a nie wypychanie o.o)


http://www.fitness-superstore.co.uk/leg_machines/bodysolid_leg_press_hack_squat_machine_grey/7129_p.html

nie wyglada to do konca tak. jest troche w podobie. w sensie ze nogi sa na dole, barki u gory przygniecione naramiennikami z ciezarem regulowanym z boku... Jendak ruch nie jest typowo posuwisty..

czy jest to dobre cwiczenie? Bo mi to podjerzanie wychodziło ostatnio jakieś 70kg!


Aha mysle ze niebawem poprosze o zmiane mojego tematu przez administratora (ew. usuniecie i zalozenie nowego )i ustawienie dziennika treningowego, ale to jeszcze momencik.



Zmieniony przez - olinkaz93 w dniu 2011-11-21 02:30:28

Zmieniony przez - olinkaz93 w dniu 2011-11-21 02:34:33

"Nie rezygnuj nigdy z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."
_________________________________

W pogoni za mięśniami

Dziennik 2013:
http://www.sfd.pl/olinkaz93_ossible_is_nothing/DT2013str.44-t830206-s44.html

"Żeby do czegoś dojść, trzeba zapier****ć"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51571 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Japonia IMO Japończycy to chyba namilsi ludzie na tej planecie

Nie kombinuj nic ze zmianami w treningu. Zakwasy (lub ich brak) o niczym nie świadczą. Ćwiczymy dla efektow, a nie dla kwasu mlekowego w mięśniach Innymi słowy: cierpliwości. Skończ ten plan treningowy jak rozpisano, naucz się prawidłowo kontrolować ruch w ćwiczeniach z obciążeniem i przygotuj ciało do cięzkich treningów na wolnych ciężarach

Jak samopoczucie na diecie wg nowych zalożeń?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1453 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 29861
Czyli nie tykać tego czegoś do przysiadów??

Bo przyznam się, że w sobotę nie trzymałam się kurczowo planu trenignowego, znaczy się ćwiczenia te same (procz odwodzicieli i przyowdzicieli, blad ;c ), ale jednak robilam po 3 serie x 15 ... ?
Ale fajne uczucie jak się ćwiczyło, starałam się maksymalnie skupić na ćwiczeniach, umiarkowane tempo, chwila przytrzymania przy maksymlanym napieciu i rozkurcz.. tak żeby czuć ciężar.

Samopoczucie z dietą ok:)
Miska jest ok póki co?
Zawsze najbardziej lubiłam jeść śniadania, wcześniej jadłam tak ~40g owsianych, a teraz x2 i jest taka fajna gęściocha klucha :D. Prócz tego jeszcze dorzucam mięcho/rybę żeby dogonić białko na cały dzień.
Wczoraj spacerowałam sporo, miałam wałówę z sobą, ryż rybka etc :).
Jak planuję miskę to czasem cieżko jest te 150 białka dociągnąc, bo kurcze jest te 0,5 kg miecha/ryby a tu ciagle brak.. ! :)
Prowadzę cholernie regularny tryb życia teraz, około północy spać ~8 - 9 pobudka, i budzę się z niemal zassanym żołądkiem xF

Tak mysle jeszcze nad planem treningowym brzucha, czy to jest warte zachodu:




czy lepsze to (podpatrzone w jednym z dziennikow):




I jak te łydy dokoksić xF :D

Zmieniony przez - olinkaz93 w dniu 2011-11-21 14:22:15

Zmieniony przez - olinkaz93 w dniu 2011-11-21 14:23:18

Zmieniony przez - olinkaz93 w dniu 2011-11-21 14:24:42

"Nie rezygnuj nigdy z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."
_________________________________

W pogoni za mięśniami

Dziennik 2013:
http://www.sfd.pl/olinkaz93_ossible_is_nothing/DT2013str.44-t830206-s44.html

"Żeby do czegoś dojść, trzeba zapier****ć"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 428 Wiek 34 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 8821
Olinka, mnie się wydaje, że nie ma tymi ćwiczeniami brzucha co sobie głowy zawracać.
Wystarczy to, co robisz na siłowni. Jeżeli szefostwo ma inne zdanie, to na pewno ma rację
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1453 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 29861
miska z dzis:

"Nie rezygnuj nigdy z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."
_________________________________

W pogoni za mięśniami

Dziennik 2013:
http://www.sfd.pl/olinkaz93_ossible_is_nothing/DT2013str.44-t830206-s44.html

"Żeby do czegoś dojść, trzeba zapier****ć"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1453 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 29861
miska z dzis:





DT.
10 min rozgrzewki

podnoszenie nog siedzac
uginanie nog lezac
odwodziciele
przywodziciele
podnoszenie ciala na laweczce
przyciaganie drazka nachwyrtem do klatki
rozpietki
wypychanie sztangielek na lawce ukosnej
ugiannie przedramion
prosowanie rąk na wyciagu nachwytem
+wspiecia na palce i spięcia brzucha..

bylam dzis w delktesack, nowo znalezionych myslalam ze uda mi sie znalezc olej kokosowy ale bez skutku ;C.
Jednak teraz nasunęła mi się myśl, wiórki kokosowe mogą zastąpić olej kokosowy? Chodzi o zawartość odżywczą, żeby np dosypywać je gdzieś. Chciałabym dostać ten olej ale jest naprawdę ciężko..



Zmieniony przez - olinkaz93 w dniu 2011-11-22 16:27:42

"Nie rezygnuj nigdy z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."
_________________________________

W pogoni za mięśniami

Dziennik 2013:
http://www.sfd.pl/olinkaz93_ossible_is_nothing/DT2013str.44-t830206-s44.html

"Żeby do czegoś dojść, trzeba zapier****ć"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51571 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Olinka przy wypiskach z treningu pisz jakich ciężarów używałaś, to istotne.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Jak przygotować spalacz tłuszczu w warunkach domowych

Następny temat

pomórzecie...???xD

forma lato