SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

jak brac

temat działu:

Odżywki i suplementy

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 1614

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 23 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 485
siemanko kupiłem dzisiaj 300capsułek BCAA i Kreatyny. Ważę 60kg jak stosować te suplementy
Z góry dzięki

MMA

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
faftaq Dietetyk-SFD
Ekspert
Szacuny 1417 Napisanych postów 35562 Wiek 41 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 150829
arctic_man - racja, oczywiscie moj błąd, powinno byc 1g na 10kg masy ciala (edytuje)

T900 - jest pozbawione sensu, z recji tego co wspomnialem na poprzedniej strony. BCAA jest rozsadnie brac jedynie okolotreningowo, ewentualnie po przebudzeniu. Przed snem - bezsens - wchlaniaja sie blyskawicznie i (w uproszczeniu) zanim zasniesz - nie bedzie po nich sladu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
faftaq Dietetyk-SFD
Ekspert
Szacuny 1417 Napisanych postów 35562 Wiek 41 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 150829
kreatyan 5 - 10g na dobe w dawkach poielonych po 3 - 5g na porcje. najlepsze pory przyjmowania to rano / przed / po treningu (wybierasz jedną - dwie i bierzesz)

bcaa 1g na 10kg masy ciala przed i po treningu.

jesli chodzi o mase - to bcaa zbedne,

masa idzie od kalorii a nie supli.

na przyszlosc wyszukiwarka - bo bylo.


EDIT: moj blad w dawkowaniu bcaa, poprawiam, zeby ktos sie nie powolal pozniej...

Zmieniony przez - faftaq w dniu 2008-12-31 09:26:25
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 229 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1449
10 g na kilogram masy ciała to chyba podrecznikowo, chlop by musial co tydzien kupowac nowe opakowanie bcaa hehe jeśli chodzi o kreatyne to tak jak kolega wspomnial jesli chodzi o bcaa to albo 30 min przed treningiem albo przed snem i myśle że 10 gram w sumie w zupełności wystarczy

"I'll be back"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
faftaq Dietetyk-SFD
Ekspert
Szacuny 1417 Napisanych postów 35562 Wiek 41 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 150829
BCAA przed snem - totalnie bez sensu, gdyz bcaa odzialuja na poziom tyrozyny w mozgu, co moze (teoretycznie) utrudniac zasypianie.

Zmieniony przez - faftaq w dniu 2008-12-31 09:26:44
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 88 Napisanych postów 22471 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 101363
moze oddzialowywac

sam nie wierzylem slowom wyzej wymienionego pana

sprawdzilem - niestety ma racje ale dopiero przy drugiej porcji to zauwazylem

Śmiało - cała kasa leci na pomoc dla schroniska dla zwierząt.
https://booking.com/s/67_6/f03173bf 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
faftaq Dietetyk-SFD
Ekspert
Szacuny 1417 Napisanych postów 35562 Wiek 41 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 150829
wlasnie jestem ciekaw - czules subiektywnie to dzialanie.

je generalnie jestm mniej zajechany po treningach z udzialem bcaa (ale biore minimum 20g okolotreningowo, czasem dochodze do calego blistra bcaa)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 229 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1449
wcale nie jest pozbawione sensu, dlatego że BCAA jest również antykatabolikiem, więc dawkowanie przed snem jest całkowicie uzasadnione, czytałem nawet artykuł o suplementacji BCAA na weekendzie jak bede w domu to CI wkleje. A tak wogole to masz dawkowanie z pierwszego lepszego opakowania BCAA:

5- 6 kapsułek 2-4 razy dziennie - przed śniadaniem, przed treningiem, po treningu i przed snem, popijając dużą ilością wody.

"I'll be back"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 477 Wiek 46 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 26490
Panowie 10g bcca na kilogram masy ciała to chyba błąd w obliczeniach.
10gx110kg= 1100g bcaa??
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 23 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 485
Dzięki wszystkim. szkoda tylko ze w kapsułkach nie ma sprecyzowanej dawki ale sobie przeliczę:D.Wiem ze jest na opakowaniu ale mało kto tak bierze jak jest na opakowaniu. A nie jestem za suplami i innymi specyfikami, ale stwierdziłem ze trzeba trochę polepszyć wyniki:D:D

MMA

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 88 Napisanych postów 22471 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 101363
Faf

od soboty biore bcaa i wlasnie w sobote wzialem porcje ok 23:30 i usnalem normalnie ok 1...

w niedziele wzialem porcje ok 1 i usnalem ok 4 dopiero wiec mysle ze jakies dzialanie moze byc, jakos wiercilem sie z boku na bok nie mogac usnac

odnosnie regeneracji to wiecej moglbym powiedziec dopiero po okolo tygodniu dwoch cwiczen a ja cwicze od wczoraj


arctic_man

racja!

powinno byc 1g na 10kg masy ciala, wkradl sie drobny blad

sog za spostrzegawczosc

Zmieniony przez - Siodema w dniu 2008-12-30 23:55:15

Śmiało - cała kasa leci na pomoc dla schroniska dla zwierząt.
https://booking.com/s/67_6/f03173bf 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 3108 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 38536
siodema - mam pytanko sorry za spam utrzymałeś wagę z poprzedniego cyklu ?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

CP+MC Olimp

Następny temat

Vitalife - creatine monohydrate

WHEY premium