SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

ile razy w tygodniu ćwiczyć???

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 63726

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 32 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1431
WItam
Ćwiczę już 6 miesięcy i przez 5 miesięcy ćwiczyłem codziennie oprócz weekendów - czyli 5 razy w tygodniu (pon-pt). Nawet trochę urosłem i cieszę się bardzo. Mam pytanie dot. tego ile razy w tygodniu ćwiczyć żeby były dobre efekty (masa mięśniowa ) Od dwóch tygodni ćwiczę 3 razy w tygodniu (pn-sr-pt) i nie wiem czy zrobiłem dobra zmianę zmiejszając ilość treningów w tygodniu.
cwiczę w domku
proszę o radę z góry wielkie dzienx
2

...<<<Mat1aS>>>...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Szacuny 6275 Napisanych postów 76056 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754969
Ilość treningów w tygodniu to jedno z głównych pytań osób początkujących, jakie zadają, zaczynając swoją przygodę z kształtowaniem sylwetki i poprawą zdrowia. Warto jednak jakie pierwsze skupić się nie na ilości treningów w tygodniu, a na ogólnym wyglądzie tego treningu i na tym jak go wykonujemy pod względem technicznym. Czy będziemy trenowali 3, 4 lub 5 razy w tygodniu nie jest takie istotne. Jest to bardziej kwestia tego, jak nam pasuje.

Warto więc skupić się na ogóle treningu. Wybór jest tutaj dość prosty. Jako osoba początkująca powinieneś przemyśleć ułożenie treningu ogólnorozwojowego - full body workout. Trening ten przeznaczony jest dla osób początkujących lub wracających po przerwie. Jednak osoby bardziej zaawansowane również mogą na nich osiągać dobre wyniki. Zasada jego polega na tym, że trenujemy całe ciało na każdym z treningów. Z reguły stosuje się wtedy 3 treningi siłowe w tygodniu. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie ku temu, aby wprowadzić ich więcej, np.

- interwały,
- aeroby,
- trening przeznaczony na rolowanie/rozciąganie.

Są to jak najbardziej wartościowe dodatki i nie należy ich pomijać, szczególnie ostatniego. Odnośnie do treningu siłowego, warto poczytać na jego temat więcej w tym artykule: http://potreningu.pl/articles/209/trening-na-dobry-poczatek--act-i-fbw.



Moderator działu Odżywianie

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 166 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 1515
wg mnie dobrze zrobiles

Wymagajcie od siebie choćby nikt od Was nie wymagał

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 382 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 25891
Z takim stażem na mase zazwyczaj robi sie 3 dniowy lub 4 dniowy rozkład i układasz tak aby każda partia mięśniowa była raz w tygodniu.
2

Sikając z wiatrem idziesz na łatwiznę.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 32 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1431
ja do tej pory robiłem tak, że na każdym treningu robiłm wszystko
nie wiem czy to dobrze???
Czy jeżeli rozłoże sobie ten trening tak jak mówisz to bedą zdecydoanie lepsze efekty niż tak jak do tej pory robiłem??

...<<<Mat1aS>>>...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 382 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 25891
Jak dobrze ułożysz plan to bedą lepsze.A mógłbyś napisać plan jak kiedyś ćwiczyłeś?
2

Sikając z wiatrem idziesz na łatwiznę.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 52 Napisanych postów 3517 Wiek 34 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 21015
Na początku jak zaczynasz zawsze są dobre efekty, wszystko szybko rośnie A z czasem coraz wolniej. Poza tym daj jak wspomniał kolega przede mną swój dotychczasowy plan
1

sra ta ta ta ta...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 32 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1431
sory ale teraz jadę - wieczorem napiszę mój dotychczasowy plan bo teraz nie zdąże dzięki za dotychczasowe zainteresowanie - do wieczora
1

...<<<Mat1aS>>>...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 75 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 752
3 DNI
1

wilk_

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 61 Napisanych postów 1439 Wiek 70 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 7349
W miarę ciężki trening wymaga 72 godzin regeneracji mięśni. Taki okres potrzebny jest do całkowitej regeneracji i odbudowy uszkodzonych włukien mięśniowych. W związku z tym nie możesz ćwiczyć grupy mięśniowej częściej niż dwa razy w tygodniu, a najlepiej tylko raz. Ale tu decyzję zostawiam Tobie. Nie ilość treningów a ich jakość decyduje o efektach. Pozdrawiam
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 32 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1431
Na początku ćwiczyłem od pon-pt a teraz ćwicze 3 razy pn-sr-pt i plan taki sam za każdym razem wszystko:
1)rozgrzeweczka
2) przysiady z hantlami (po 10kg na hantla) - 2 serie po 10
3)biceps na przemian stojąc - 1 seria - 10
a)siedząc podparty łokieć o kolano - 1 seria -10
b)stojąc obie ręce na raz uginam (tak jakbym miał sztange) 1 seria - 10
4)plecy
a) stojąc unosze hantle przed sobą wzdłuż tułowia (łokciami w górę) 1 seria - 10
b)z boku podciąganie hantelek jednocześnie 1 seria -10
c)pochylony i podparty kolanem o ławkę podciągam rękę zgiętą w łokciu w górę
d) leżąć na ławce na brzuchu podnosze tułów w górę (odwrotne brzuszki)
e) trzymając hantle unoszę ramiona w górę - wzruszam nimi
5)Mięśnie naramienne
a)stojąc podnoszę na przemian wyprostowane ręce z hantelkieim
b)to samo co u góry tylko dwiema rękami jednego hantla
6)klata :
a)rozpiętki - 2 serie po 10 razy
b)wyciskanie jednego hantla na poziomej łąwce - 1 seria - 10
c) wyciskanie hantli na płaskiej ławce 1 seria
d) pompki na pufach - 20 razy 1 seria
7)triceps
a) wyciskanie hantla zza głowy
b)podparty kolanem o ławkę wyprostowaną rękę podnosze z hantlem w tył
8)brzuch
a) stojąc trzymam w jednej ręce hantla i przechylam się z nim w przeciwną stronę
b)Brzuszki - 20 razy - jedna seria
9)wyciskanie na barki - 1 seria - 10 razy
10)przedramie
a) w podparciu o ławeczkę - pompuje
b) stojąc z rozszerzonymi ramionami i unoszę w gór przedramiona
11)Łydki - unpsze się na palcach z hantlami
To wszystko w wszędzie seria skłąda się z 10 powtórzeń
DO tego chciałbym się dowiedzieć jak ćwiczyć brzuch żeby się oponka nie zrobiła bo trochę zacząłem tyć ... więcej szamam

no to czekam na poradę specjalistów
2

...<<<Mat1aS>>>...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 32 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1431
odświeżam bo nikt się nie odezwał
1

...<<<Mat1aS>>>...

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

trening domatora do korekty ... help:)

Następny temat

ocena rozpiski na masę

WHEY premium