SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

ile jeść by przytyć a zarazem się nie utuczyć?

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2746

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 43
Witam! Jestem facetem w wieku 21 lat. Mam 185 cm wzrostu i wczoraj moja waga wykazywała 62,3 kg. Aż strach to mówić ale obawiam się że niska waga jest spowodowana anoreksją lub innym podobnym zaburzeniem odżywiania. Postanowiłem walczyć i nie dać się zabić chorobie. Wcześniej ważyłem już nawet ok. 59 kg. Proszę jednak o pomoc w ułożeniu jadłospisu aby zdrowo przytyć. Na co mogę sobie pozwolić, a czego nie jeść by przybierając na wadze nie utuczyć się i obrosnąć w tłuszcz. Obawiam się bowiem zbytniego obciążenia już ostro nadwyrężonej psychiki. Jak do tego wszystkiego mają się jeszcze ćwiczenia fizyczne?
Bardzo proszę o pomoc i odpowiedź.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 43
Witaj!
Moja poprzednia tak wysoka waga była spowodowana najprawdopodobniej połączeniem okresu dojrzewania(burza hormonów)jak i zwykłym zaniedbaniem się. Ćwiczyć zacząłem w przydomowej siłowni zupełnie z nudów,gdy o brata upomniała się armia a ja umierałem wtedy z nudów w domu. Z czasem zatraciłem granice zdrowego rozsądku w sprawie treningów jak i odżywiania. Teraz patrząc wstecz, nie chciałbym zaprzepaścić tego co z takim trudem osiągnąłem a z drugiej strony chcę teraz budować ciało mądrze i rozsądnie.
A za dobre rady Rufi jak zwykle serdecznie dzięki, jak również za poważne podejście co do mojej sprawy.
Pozdrawiam!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 41 Wiek 45 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 350
gdybys choc troche poczytal forum to nie trudno zauwazyc ,ze nikt tutaj za nas "pracy domowej" nie odrobi. uloz SAM diete ,a z pewnoscia znajdzie sie osoba ,ktora pomoze ja skorygowac.
pozdro
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 43
dzięki za odpowiedź. Dostosuje się do reguł panujących na forum i spróbuje przybliżyć moją dietę. pozdrowienia
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
s.m.p.a. ODŻYWIANIE
Ekspert
Szacuny 431 Napisanych postów 56364 Wiek 37 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 184874
Dawaj w tym temacie jak coś

Niedostępny do odwołania. Zdrowia dla WSZYSTKICH!

https://www.facebook.com/pages/Wszystko-Ch**/363238457019620 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 43
Witam ponownie!
Jeśli chodzi o moje żywienie to niemal każdego dnia wygląda ono tak samo, śniadanie i kolacja praktycznie są identyczne każdego dnia.Ale konkrety, moja dieta przy podjętej walce z chorobą:
1. ok 6,00 - jabłko + kawa
2. ok 10,00 - 5 kromeczek chleba tostowego graham(ok.110g to tak jak dwa i pół tosta) z margaryną serem i wędliną + pomidor + kawałek brokuła.
3. ok 12,30 - jakiś jogurt(serek hom.) + pieczywo(2 małe grahamki lub kajzerka,rogalik) ewentualnie zamiast tego drożdżówka.
4. ok 15,30 - ziemniaki z surówką i kotletem bez panierki + jakiś owoc+ kawa + np. wafelek
5. jakąś godzinę po obiedzie 20 min. lekkiego treningu.
6. ok. 18,30-19,00 - szklanka budyniu lub kisielu z owocami, ewentualnie zamiast tego jogurt
7. ok. 22,00 - 3 i pół kromki chleba wieloziarnistego z wedliną + pomidor+ serek homogenizowany.
Dodam jeszcze że wcześniej jadłem tylko 3 posiłki(śniadanie obiad i kolację), oraz że obecnie wydaje mi się iż strasznie się obżeram, choc może to tylko psychika. Proszę o pomoc odpowiedź.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
s.m.p.a. ODŻYWIANIE
Ekspert
Szacuny 431 Napisanych postów 56364 Wiek 37 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 184874
Posiłków możesz i teraz jeść 3 lub 6 jak wolisz. To nie nadaje się dalej musisz pzomieniać wzrosuj sie na już poprawionych dietach./
kisiele
budynie serki homo.... sorry

Niedostępny do odwołania. Zdrowia dla WSZYSTKICH!

https://www.facebook.com/pages/Wszystko-Ch**/363238457019620 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 136 Wiek 34 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 8300
Podaj jeszcze jakie ilości poszczególnych produktów i oblicz ile to jest B/T/W.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 41 Wiek 45 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 350
Z tego co rozumiem kolega format5 nie prosi o pomoc w ustaleniu diety na przyrost masy miesniowej i nie zamierza spedzac godziny na silowni ( jesli sie myle prosze mnie poprawic ) tylko chce zdrowo przytyc ,wiec moze nie wymagajmy od niego ,az tak wiele :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 4097 Wiek 43 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 28862
Czy nie uważasz że radzenie ludziom że jedzenie budyniów, kisieli, i chleba z serkami homo na noc jest równoznaczne ze zdrowym tyciem będzie trochę kłóciło się z ideą forum?
To że ktoś nie spędza godziny na siłowni to nikt mu tu nie przyklaśnie że to co zaproponował jest ok.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 41 Wiek 45 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 350
Drogi grrubasie. Nie wypowiadasz sie w temacie. Zreszta wogole masz problem z czytaniem postow ze zrozumieniem. Z tego co widze to poza robieniem zdjec swoich posilkow to niewiele wnosisz pozytywnego na tym forum.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 34 Napisanych postów 437 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1526
Drogi autorze.

Chcesz nabrać kg, nie nabierając przy tym tłuszczu, nie trenujesz siłowo ( chodzi mi o trening na masę ) - To bardzo trudne zwłaszcza że jesteś ektomorfikiem ( wnioskuje z tego co napisałeś ) anorektykiem ( tak jak napisałeś ) nie jesteś bo byś w ogóle się tutaj nie wypowiadał że chcesz nabrać kg.

Napisałeś :

"Postanowiłem walczyć i nie dać się zabić chorobie." Hmmm... czego tak naprawdę się boisz ? Choroby, czy otłuszczenia ? Trochę to niepokojące co piszesz.

Jeśli chodzi o Twoją obecną dietę, to jest do bańi. Poczytaj jakie inni mają diety, bo jabłko i kawa na śniadanie dla ektomorfika to ... delikatnie mówiąc zły pomysł na nabieranie masy. W ogóle to Twoja dieta jest podobna do diety moich koleżanek którym wydaje się że dbają o linie, bo mało jedzą.

Podstawa to dobra dieta ( poczytaj jak inni jedzą ) i trening siłowy, wystarczy 2 x w tygodniu na wszystkie podstawowe grupy mięśniowe. Przysiady, wyciskanie sztangi leżąc, siedząc, wiosłowanie sztangą, unoszenie sztangi na biceps, francuskie wyciskanie.

Jeśli już tak bardzo nie chcesz trenować na masę to odpowiednie ilości białka, węgli i tłuszczy powinno trochę pomóc ale to wymaga dyscypliny żywieniowej, wiedzy, co i kiedy jeść. Osobiście polecał bym połączyć to z ćwiczeniami na masę.

Poczytaj więcej.

pozdrawiam Rufi.

Zmieniony przez - Rufi190 w dniu 2011-03-28 12:54:15
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Pomoc w zrzuceniu wagi,dobraniu diety i ćwiczeń

Następny temat

ekto mezo endo czy inna mieszanka ??

WHEY premium