SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

grubość bicepsa

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 5863

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Wiek 32 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 198
na pogrubienie bicepsa dobre jest też uginanie ramienia w podporze przodem z hantelką. Polega to na unoszeniu hantelki do latki piersiowej podpierając się np o ławkę. Mi pomaga;D

TRENING I WIARA ZROBIĄ ZE MNIE CARA!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 146 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1141
To ciekawe zawsze myślałem że na rzeźbe bicka robi się ćwiczenia z częściową rotacją...taką jaką możemy zrobić ćwicząc o udo/kolano a na modlitewniku to raczej ciężko o rotację ,,,tak jakoś dziwnie ...ale też przecież jakiś super znawca to nie jestem bardziej taki miłośnik nabywania wiedzy i szerzenia jej po świecie ;)

Zdrowie cenniejsze od całego złota świata , wie to każdy kto je stracił.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 42 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 272
na kolanie robisz na wysokość bicepsa. Ja na szerokość polecam wyciskanie hantli na modlitewniku jednorącz...
POZDRO

...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Wiek 32 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 198
-uginanie ramienia ze sztangielką w podporze przodem. Opierając się jedną ręką o ławkę, drugie ramie ma wyprostowane w dół bez dotykania do ud. Z tej pozycji wykonuje pełne, szczytowe ugięcie ramienia dotykając w górnym położeniu sztangielkę do klatki piersiowej. Ćwiczenie to, jeśli jest wykonywane dokładnie, pozwala na osiągnięcie tzw.kulistych bicepsów.

http://kulturystyka.pl/kuliste-bicepsy-trening-na-ramiona-robby-robinsona/ 

TRENING I WIARA ZROBIĄ ZE MNIE CARA!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 25 Napisanych postów 1836 Wiek 32 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 16130
Boże ludzie ale wy głupoty *******icie.....
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 58 Napisanych postów 6529 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 36902
A wg mnie to Puma podał wystarczającą odpowiedź w swoim pierwszym zdaniu:
"Mozna jedynie poprzez ataki bardziej kierowane na poszczegolne glowy [zwiekszajac nacisk, nie da sie wyizolowac]."

A co do uginania ramienia w podporze o kolano oraz na modlitewniku, to w większości przypadków znacząca różnica jest w kącie między kością ramienną a podłożem. Zależy to w zasadzie od tego, pod jakim kątem nachylony jest modlitewnik oraz pod jakim kątem opieramy ramię o udo. Kolejna ważna rzecz - kąt między kością ramienną a osią ciała (kręgosłupem, klatką piersiową, czy jak kto tam sobie chce porównać) - im większy (ramię wystaje do przodu tak jak przy uginaniu na modlitewniku lub o kolano właśnie) tym większą pracę wykonuje głowa krótka. A im bardziej ramię odstaje "w tył" (np przy uginaiu ramion ze sztagielkami, leżąc na ławce skośnej) tym bardziej do pracy włącza się głowa długa.

Ulubieńcy - Wikibokser, ten od Yiu-Tubitsu, Sensei(99999), Jarzyn, Jaguar, Frosti

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

dwa pytania DO ZNAWCOW TEAMTU.

Następny temat

Rozpiska ...

WHEY premium