SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

efekty...

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 4030

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 30 Wiek 31 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 235
tylko ten plan jest właściwie skopiowany z tamtego arta ;) a wracając 4 serie na każda partie ciała to nie za dużo?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 148 Napisanych postów 878 Wiek 27 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 46176
moze byc, mc zamienilbym na podciaganie/wioslowanie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 372 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 5365
2 miesiące to sporo czasu w zasadzie dla bardziej doświadczonej osoby i można w tym czasie ruszyć obwody :). Prócz porad, których udzielił Ci kolega podpowiem że wielu początkujących zaniedbuje odpowiednią technikę kosztem ciężaru. Owszem im większy ciężar tym lepiej pod budowę masy jednak bez odpowiedniej techniki nic się nie zdziała. Pooglądaj sobie w atlasie ćwiczeń odpowiednią technikę, zmniejsz ciężary jakimi wykonujesz ćwiczenia i spróbuj "nauczyć" swoje ciało odpowiedniego ruchu w danym ćwiczeniu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 30 Wiek 31 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 235
Dzieki bardzo ;) wszystkie wasze porady są dla mnie bardzo cenne ale mam jeszcze pytania;)

podczas treningu przy ostatnich powtórzeniach czuję jakby mięśnie poprostu mnie paliły to dobrze?

po treningu czuję się taki napompowany, normalne?

wykonując np wyciskanie poziome czuję, że podczas powtórzeń boli mnie również biceps, nawet nie wiem czy nie bardziej niż klatka, robię coś źle w wyciskaniu?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 372 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 5365
Co do pompy to owszem :), pompujesz krew do mięśni więc są one optycznie większe w czasie i przez pewien czas po treningu.

Co do bolącego przy wyciskaniu bicepsa, ciężko powiedzieć. Przyczyn może być sporo. Zacząłbym od odpowiedniej techniki, może trzymasz łokcie np. zbyt daleko od ciała. Obejrzyj filmiki z atlasu ćwiczeń jak wykonywać wyciskanie w poziomie i zwróć uwagę jak Ty trzymasz ręcę. Może to też być naderwany mięsień lub jakiś inny uraz - ale to pomoże Ci ustalić lekarz. Kolejną opcją może być, że podczas martwego ciągu, jeżeli układasz ręce nie tak samo (neutralnym chwytem), tylko jedna jakby ręka neutralnym a druga podchwytem, to właśnie boli Cie ta ręka, którą trzymasz pochwytem i przy tym mogłeś właśnie naciągnąć/naderwać mięsień. Ciężko powiedzieć tak online, sam wiesz jaki to ból, najlepiej wybrać się do lekarza :).

Jeżeli chodzi o uczucie "palenia" mięśnia, to dość dziwne jeżeli wykonujesz tak jak napisałeś 8-10 powtórzeń. Takie uczucie jest czymś normalnym przy 15-30 powtórzeniach, a nawet bardziej 20-30. Nie spotkałem się jeszcze z czymś takim więc może, któryś z chłopaków będzie wiedział więcej w temacie :).


Zmieniony przez - ABSII w dniu 2015-07-16 07:53:14
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 36 Wiek 39 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 1111
tak jak pisze ABSII jesli rzeczywiscie w MC robiles na przemian mogles sobie uszkodzic biceps, ja tak mam teraz. Z tym ze nigdy nie czuje bicepsa przy wyciskaniu na klatke. Przy podciaganiu nie ważne jakim chwytem go czuc i przy wyciagach. Z tym ze ja mam tylko naciągnięty (USG).


Zmieniony przez - Dzikigonzo w dniu 2015-07-16 10:37:43
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 23 Napisanych postów 434 Wiek 36 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 5527
Ja dodam, ze warto cos na najszersze grzbietu dorzucic i pomyslec nad wprowadzeniem rotacji i robic dwa plany , w sensie A i B. 4 serie sa okej, technika musi byc odpowiednia, jak kolega napisal - lepiej mniejszy ciezar na poczatku , a wlasciwie wykonywac. Ze swojego doswiadczenia powiem , ze nie licz na jakas duza progresje masy jak palisz papierosy- stad moze byc palenie w miesniach, niedotlenienie,, slaba regeneracja i ogolne przeciazenie organizmu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 30 Wiek 31 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 235
tzn ten ból bicepsa przy wyciskaniu to nie jest ból jakby związany z urazem tylko taki jakby przy wyciskaniu mocno pracował biceps,

czyli te uczucie palenia miesni to moze byc spowodowane paleniem papierosów? te palenie miesni to ja bym tak opisał te uczucie, moze ktoś inny określiłby je inaczej.

czyli 4 serie na każdy mięsień podczas treningu może być?

co do odpoczynku to jak to jest? powinno sie spac od 8-10 godzin tak? a np czy jest mozliwa taka opcja, że śpię np 6h w nocy(nie zawsze jest czas spać dłużej - praca na 3 zmiany, ogóle wysokie tempo życia dzisiejszych czasów) to dosypiam w ciągu dnia?


Zmieniony przez - SonKrystek w dniu 2015-07-16 20:10:35
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 372 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 5365
No to tak jak pisałem wyżej, może Twoja technika kuleje?

Ja się nie podpisuje bo nigdy takich informacji nigdzie nie przeczytałem, że od palenia papierosów może być takie uczucie :D. Szczerze to wydaje mi się to niemożliwe ale cóż :D.

Jak najbardziej, śpisz ile wlezie :D. Dosypianie w ciągu dnia też spoko a nawet lepiej, tak jesteśmy stworzeni żeby leżakował po południu :).

4serie ok, jak będzie Ci za dużo to zmniejszysz. Możesz od razu zastosować 3 serie na mniejsze partię typu biceps, triceps, łydki itd.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 30 Wiek 31 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 235
obejrzałem jak wykonywać te ćwiczenie w atlasie, wydaje mi się że troszke za szeroko trzymam sztange oraz troszeczke źle prowadzę łokcie, może to być przyczyną?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

[BLOG]nachodonozor - dziennik treningowy, cel - MASA

Następny temat

Plan Treningowy do oceny.

WHEY premium