SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

dzien dobry ze sztanga

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 4730

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 318 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 17635
no czy to cwiczenie jak dobre czyli czy duzo daje jesli chodzi o marty i przysiad, czy jest mniej kontuzjogenne niz martwy , czy to cwiczenie zalicza sie do cwiczen niebezpiecznych np . unoszenie sztangi do szyi jest uzane za bardzo urazowe
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 49 Napisanych postów 10951 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 73516
no przeciez nawet apokalipsa ci odpowiedział na pytanie .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 315 Napisanych postów 5572 Wiek 54 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 16915
Ja tam lubię i robię. Ćwiczenie bardzo dobre, podobnie jak "podnoszenie z opadu" czy jakoś podobnie. W każdym ćwiczeniu na plecy zalecana jest ostrożność, więc i tutaj nie szrżowałbym z ciężarem.

Rekin rośnie przez całe życie...
Bądź jak rekin, k***a!!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 150 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 21850
mozna te dwa cwiczenia to znaczy martwy i dziendobry wykonywac na jednym treningu czy to by byl juz zbyt i ntensywny trening?
jesli mozna to od czego lepiej zaczac
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 315 Napisanych postów 5572 Wiek 54 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 16915
zbyt intensywny

Rekin rośnie przez całe życie...
Bądź jak rekin, k***a!!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 147 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 6241
mozna :) ja wykonuje wszystko zalezy od tego na czym ci zalezy:)ten pan z tego filmiku wyzej to pewnie tez robic mc i dd na jednym treningu:)

Zmieniony przez - LGX18B w dniu 2008-02-16 17:40:01
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 2473 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 45320
Wszystko można, tylko po co?
A co do tematu, to ćwiczonko jest w porządku, chociaż zazwyczaj robię je w "dwugłowej" wersji.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 386 Napisanych postów 37478 Wiek 4 lata Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 126446
nie ma sensu łaczyc "dzien dobry" z martwym ciagiem- plecy dość szybko sie przetrenowywują jeżeli zbyt gorliwie są trenowane- a że nie musza byc "katowane" wieloma ćwiczeniami dowodzi najlepiej, że praktycznie ciągi wystarczają aby je maksymalnie rozwinąć.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 292 Wiek 39 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 2864
Krzych666:
zbyt intensywny- a niby dlaczego?? MC jako ćwiczenie główne, a DD jako pomocnicze
apokalipsa:
plecy dość szybko sie przetrenowywują jeżeli zbyt gorliwie są trenowane- a że nie musza byc "katowane" wieloma ćwiczeniami dowodzi najlepiej, że praktycznie ciągi wystarczają aby je maksymalnie rozwinąć.
1. plecy codziennie utrzymują wyprostowana pozycje tulowia, wiec w myśl tego, ze szybko się przetrenowuja to chyba po treningu prostownika powinno sie cały następny dzień leżeć, tak? bo przecież wyprostowanie sie angażuje prostowniki...(mam wrażenie, ze na tym forum panuje fobia przetrenowania)
2. każdy ma inne plecy, moje na przyklad reagują na szeroką gamę ćwiczeń+duże cieżary+zmienna szybkość ruchu(ćwiczenia dynamiczne jak np. zarzuty i bardziej powolne jak MC czy DD)+różne zakresy ruchu (początki, końcówki i cale), samym martwym ciągiem nic nie zdzialam.

Poza tym DD jest niezbędnym ćwiczeniem, jeśli ktoś ma klopoty z oderwaniem sztangi od podłoża w MC, gdyż wywolują najsilniejsze napięcie grzbietu w maksymalnym pochyleniu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 386 Napisanych postów 37478 Wiek 4 lata Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 126446
theredel - ale nikt nie zabrania ci wrzucenia jeszce unoszenia na rzymskiej łwaeczce i zarzutow, jeżeli uważasz to za stosowne.
mnie sie wydaje, że nigdy chyba mc z duzym obciążeniem i cięzko nie robileś bo inaczej wiedziałbys jak oddziaływuje ono na mięsnie.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening na mase do oceny

Następny temat

Zima mój czyli okres ciężkiej pracy.

WHEY premium