SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

dietka 77kg, 2800kcal, cel: masa ;D

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1586

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 106 Wiek 34 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1986
Witam. Przedstawiam moją skomponowaną dietkę do oceny.

Zaznaczam że stosuję od jakiegoś czasu schemat z wykluczeniem rano węglowodanów, natomiast ich spożyciem na noc. Muszę powiedzieć że taki układ bardzo mi odpowiada gdyż znacznie poprawiła się jakość snu a przez to i lepsze regeneracja organizmu ;D

9.00
jaja 2 całe
białko 20g
orzechy włoskie 20g
olej MCT/oliwa z oliwek 9ml
papryka/pomidor

30g b/ 4g ww/ 33g tł
432 kcal

11.30 (posiłek przygotowany w blenderze)
płatki owsiane 70g
twaróg półtłusty 100g
mleko 200ml
masło orzechowe 10g

35g b/ 63g ww/ 20g tł
561 kcal

14.30 (przed treningiem)
ryż naturalny 100g
pierś z kurczaka 100g

29g b/ 77g ww/ 3g tł
453 kcal

17.30 (bezpośrednio po treningu)
białko 35g
carbo 80g

27g b/ 80g ww/ 1g tł
435 kcal

18.30
kasza gryczana 100g
pierś z kurczaka 100g/wołowina 100g/ ryba 125g
brokuł 150g

34g b/ 69g ww/ 4g tł
450 kcal

21.30
płatki owsiane 70g
olej lniany 18ml
pomidor/papryka/ogórek

9g b/ 48g ww/ 23g tł
418 kcal

Na tym programie żywieniom jestem od kilku tygodni. Zaznaczam że bardzo mi on odpowiada i bardzo dobrze się czuję. Oczywiście kontroluje na bieżąco swoją masę ciała i jak jest konieczność dodaję kalorii. Na efekty nie narzekam, notuję średnio co tydzień przyrost masy ciała o jakieś 200-300g.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 106 Wiek 34 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1986
Zastanowię się nad tym i być może wprowadzę takie rozwiązanie na przestrzeni kolejnych tygodni. Dzięki za rady ;D
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 162 Wiek 29 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 6895
Ja uważam, że węglowodany są potrzebne rano, żeby dostarczyć sobie energii do funkcjonowania. Natomiast na noc są zupełnie zbędne. Więc jednak bym dodał na noc źródło wolnowchłanialnej kazeiny (twaróg półtłusty) i wywalił płatki.
Ogólnie rozpiska wygląda dobrze. To dobrze, że zauważyłeś pozytywne zmiany dzięki lepszej diecie, a progres masowy idzie do przodu. Tak trzymaj. Pozdrawiam.


Zmieniony przez - Rageman w dniu 2011-07-15 23:07:58

ZDROWIE NIE JEST WSZYSTKIM, LECZ BEZ ZDROWIA WSZYSTKO JEST NICZYM.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 3288 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 22932
Noo stary, te owsianke wywal z kolacji i daj do śniadania!
I powinno sie ukladac na noc duzo tluszczu, malo wegla
Rano duzo wegla, malo tluszczu

Raszta posilkow przejdzie.
Pamietaj zeby czasem wciasnac gdzies rybe (fileta) i jesc duzo warzyw do "obiadow", a rano np. owoce
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
s.m.p.a. ODŻYWIANIE
Ekspert
Szacuny 431 Napisanych postów 56364 Wiek 37 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 184874
uważam że kolega może spróbować takiego rozwiązania jeśli mu tylko pasuje
biorąc pod uwagę że nie są to kukurydziane wcale zalewać nie musu

Niedostępny do odwołania. Zdrowia dla WSZYSTKICH!

https://www.facebook.com/pages/Wszystko-Ch**/363238457019620 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 106 Wiek 34 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1986
Ogólnie rzecz biorąc po kilku tygodniach stosowania tej diety czuję się o wiele lepiej niż spożywając na wieczór białko. Jest to dość odmienna, nowoczesna koncepcja, potwierdzona przez liczne badania, stosowana przez coraz więcej osób zajmujących się kulturystyką. Według tej koncepcji białko podawane w posiłku wieczornym hamuje wzrost serotoniny oraz zaburza pracę wątroby co w konsekwencji przyczynia się do niedostatecznej regeneracji organizmu. Z kolei dostarczenie węglowodanów (oczywiście o niskim indeksie glikemicznym) wieczorem sprzyja ich gromadzeniu w wątrobie w postaci glikogenu co jest jak najbardziej zgodne z pracą naszej wątroby ;D
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 4533 Wiek 30 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 34420
Spokojnie jedz tak jak rozpisałeś. Obecność białka i tłuszczu,a brak weglowodanów w śniadaniu jest korzystnym posunięciem. Następuje większe wydzielanie hormonu wzrostu,umysł jest "jaśniejszy",nie zamulony przez skok cukru.Wobec tego niskowęglowe śniadanie z dietą na dodatnim bilansie sprzyja nabieraniu suchej masy. Więcej u Poliquina"Mięsne i orzechowe śniadanie"

Nie ma takich zmian,których my nie możemy wnieść!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 96 Napisanych postów 16770 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 68752
na niektórych takie rozwiązania działają dobrze

Zmieniony przez - koles08 w dniu 2011-07-16 18:04:27
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 106 Wiek 34 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1986
Witam. Moje pytanko jest następujące: chcąc zwiększyć ilość kalorii w diecie ze względu na wzrost ogólnej masy ciała lepiej zwiększyć ilość dostarczanych kalorii z węglowodanów czy z tłuszczów? Ogólnie dotychczas wyglądało to tak:
2g białka na kg mc
4,5g ww na kg mc
1,1g tł na kg mc

I jeszcze pytanie dodatkowe: chcąc dodać do diety jedną łyżkę oliwy z oliwek lub ojelu MCT do posiłku, to bez różnicy czy będzie to posiłek przed czy potreningowy? Dotychczas w żadnym z tych posiłków nie spożywałem tłuszczów.



Zmieniony przez - marcin028 w dniu 2011-07-25 10:57:10
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 40 Napisanych postów 6924 Wiek 34 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 117946
mozesz dokaldać tłuszczu, chociaz odrobina węgli jeszcze się "zmieści", jesli dodajesz tluszcze to do przetreningowego, opcjonalnie mała ilosc po treningu
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 106 Wiek 34 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1986
Dzięki za odpowiedź. Jakoś większe zaufanie mam do tłuszczu niż do węgli także postanowiłem zwiększyć ich ilość narazie do 1,2 na kg mc i dalej będę obserwował co będzie się działo :D dodam 9ml oleju MCT do posiłku przedtreningowego. Wyczytałem że ten rodzaj oleju dostarczany przed treningiem może bardzo korzystnie wpłynąć na gospodarkę lipidową stanowiąc bardzo dobre źródło energii dla mięśni a także zwiększając termogenezę co dodatkowo przyczynia się do redukcji tkanki tłuszczowej. ;D
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
s.m.p.a. ODŻYWIANIE
Ekspert
Szacuny 431 Napisanych postów 56364 Wiek 37 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 184874
Jeśli się tak boisz warto zmniejszyć ilość ww i podbić tł

Niedostępny do odwołania. Zdrowia dla WSZYSTKICH!

https://www.facebook.com/pages/Wszystko-Ch**/363238457019620 

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Jkie musli nadaja sie do redukcji

Następny temat

jakie wkoncu proporcje??

WHEY premium