SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

czy stosujecie odzywki?

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 3167

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 31 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 175
witam,

od kilku miesiecy trenuje wing-tsun.
treningi nie sa silowe lecz szybkosciowo-wytrzymalosciowe.
czas treningu to okolo 2 godz. 2 razy w tygodniu + dodatkowo 3 godz. trening co dwa tygodnie.
mimo, ze nie jestem ulomkiem i mam za soba sporadyczne, kilumiesiecznie bieganie to treningi sa eksploatujace. moja dieta jest bardzo chaotyczna wiec szybko poczulem spadek kondycji.

znalazlem gdzies informacje o BCAA (Olimp) i stosuje to od tygodnia.

nie wiem czy to placebo ale musze przyznac, ze moja wytrzymalosc BARDZO wzrosla.
inaczej sie czuje, cwicze na maxa, zdecydowanie mniej mnie to meczy a poweru starcza mi na dlugo.

co wy na to? czy stosujecie tego typu srodki jak BCAA? a moze jest cos lepszego?

wazne jest dla mnie to, aby nie nabierac masy miesniowej, szczegolnie bisepsow wiec BCAA wyglada na ten odpowiedni.

ciekawi mnie wasze zdanie

pzdr

wusau
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 387 Wiek 41 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 2020
alo. ja tam mam pytanko o Nutrition SteroMAX'a - taki gainerek. Celowo atakuje tutaj bo chce go polaczyc ze sztuka walki jako uzupelnienie diety - niestety praca nie pozwala mi jesc systematycznie i bogato w wartosci odzywcze Ktos moze go testowal? Chodzi mi dokladnie tylko o ta odzywke - bo lezy mi na polce i sie kurzy cale 6 kilo
Na treninigach TKD mocno sie ze mnie leje, wiec to nie tak ze mi w piwny pojdzie-mam nadzieje

Zmieniony przez - iHwarangi w dniu 2005-11-19 19:14:29

pewnym swojej wiedzy jest się wtedy,kiedy się wie mało-wraz z wiedzą rosną wątpliwości

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 456 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 5317
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 53 Napisanych postów 11379 Wiek 38 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 47331
napewno odzywki sa potrzebne ale wszystko ma swoj czas
najpierw dieta odpowiednia pozniej poprawiasz kondycje poprzez cwiczenia i na koncu dopiero biezesz sie za odzywki( nie no koncu to jest meta i rozne tam koksy)

Były moderator w Stylach Tradycyjnych Uderzanych i MMA oraz byly czlonek "Elity"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 91 Napisanych postów 8680 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 31712
dziwny pomysł z tym BCAA. To są przecież aminokwasy rozgałęzione, a zatem nie wpływają na przyrost energii tylko właśnie pomagają budować mięśnie, lub przynajmniej je chronić. Jeżeli brak Ci energii a nie chcesz budować mięśni to powinieneś sięgnąć do źródeł energii a nie do budulca ciała. A zatem: carbo przed i po treningu, napoje izotoniczne w trakcie treningu, ew kreatyna rano i przed treningiem.

"Energia przepływa, nie powinna stać.
A stoi gdy wątpisz w tę energię.
Musisz więc za energią nadążyć, nadążyć za siłą.
Wówczas jesteś z siłą w harmonii."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 31 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 175
dzieki za pomoc,

co do kreatyny slyszalem, ze wlasnie ona wplywa na przyrost miesni (oczywiscie wspolnie z cwiczeniami na silowni) ale moze sie myle. czy stosujesz kreatyne? podobno, ze wzrasta sila...

co do BCAA moj eksperyment polegal na lekiim przeglodzeniu (serek z pomidorem rano mi jakas lekka kanapka w ciagu dnia) i 4 x 2 pastylki BCAA. efekt jak napisalem byl bardzo dobry...

co to jest "carbo"?

nie mam zadnych doswiadczen z tego typu odzywkami wiec dlatego pytam was o rade.

dzieki

wusau
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 91 Napisanych postów 8680 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 31712
"co do kreatyny slyszalem, ze wlasnie ona wplywa na przyrost miesni (oczywiscie wspolnie z cwiczeniami na silowni) ale moze sie myle."

1) Nie mylisz się, ale mięśnie rosną na kreatynie jeżeli ćwiczysz siłowo. Głównie dlatego, że kreatyna wiąże wodę w mięśniach. Przyrost masy po monohydracie kreatyny nie jest więc stały.

"czy stosujesz kreatyne? podobno, ze wzrasta sila..."

2) Niedługo zacznę 3 cykl. Robi się taki cykl max co 2 miesiąc. Owszem, bardzo wzrasta siła i wytrzymałość

"co do BCAA moj eksperyment polegal na lekiim przeglodzeniu (serek z pomidorem rano mi jakas lekka kanapka w ciagu dnia) i 4 x 2 pastylki BCAA. efekt jak napisalem byl bardzo dobry..."

3) to ciekawe, bo po takim eksperymencie spodziewałbym się raczej osłabienia

"co to jest "carbo"?"

4) carbo to z łaciny węgiel. Karbohydraty inaczej węglowodany. Węglowodany są głównym źródłem energii w diecie człowieka. Białko zaś jest budulcem. BCAA to aminokwasy rozgałęzione, które są składnikami białka. Nie dostarczą one więc energii tylko właśnie budulca

"Energia przepływa, nie powinna stać.
A stoi gdy wątpisz w tę energię.
Musisz więc za energią nadążyć, nadążyć za siłą.
Wówczas jesteś z siłą w harmonii."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 32 Napisanych postów 12917 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 85996
BCAA to aminokwasy rozgałęzione, które są składnikami białka. Nie dostarczą one więc energii tylko właśnie budulca




BCAA nie są tylko budulcem
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 1045 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 8166
wusau - tak z innej beczki - macie sparingi na treningach?

Nowoczesny Trening Ramion
http://www.sfd.pl/temat209192/

Specjalista w dziale "Nasze Zdjęcia"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 31 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 175
nie, nie ma sparingow - sa natomiast wymiany tzw. cykle (bardziej lub mniej zaawansowane)
celem tych technik jest cwiczenie refleksu (atakujesz partnera a on ma zdazyc sie obronic).
w bardzo zaawansowanej formie moze miec to charakter sparingu. dla mnie roznica polega na tym, ze stosuje sie konkretne techniki ataku na ktore sa konkretne odpowiedzi. im dalej w las tym wiecej znasz technik i odpowiedzi na atak. z tego co wiem na swiecie sa zawody wlasnie w takich cyklach "latsau" - wolnej walki.

off topic!:)

pzdr

wusau
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 456 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 5317
Z ego co wiem w innych szkołach wing-tsun są normalne sparingi.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 31 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 175
ja nie jestem ekspertem i tego nie wiem:)

pytam tylko o wasze doswiadczenia z odzywkami wspomagajacymi tego rodzaju trening.

dzieki

wusau
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Miętowy ochraniacz na szczękę%-)

Następny temat

Naprawde potrzebuje rady...pomocy.

WHEY premium