Kulturystyka to dyscyplina sportowa, która staje się coraz bardziej popularna. Powszechnie mówi się ze pieniądze szczęścia nie dają, ale olbrzymią masę mięśniową owszem. Nie byłoby wielkich wspaniałych sylwetek, fantastycznych jakościowo, bez solidnych inwestycji (cokolwiek kupujemy). Nie ma co się oszukiwać, kulturystyka nie przynosi większych dochodów, szczególnie startującym w lidze amatorskiej. Często zawodnicy, zamiast zostać wynagrodzonym za ciężką pracę jaką włożyli w uzyskanie efektu końcowego, muszą dokładać do przygotowań. Zawodnik piłki nożnej, dostaje pieniądze nawet za to, że siedzi podczas meczu na ławce rezerwowych. Kulturysta jednak zarabia tylko wtedy, gdy wygrywa (pomijając dochody od sponsorów).

Ma to wpływ na atmosferę konkurencji w branży, ponieważ cały ten wysiłek i ciężka praca nad sylwetką, nie opłaci się i nie przyniesie kariery, jeśli nie pokonasz przeciwnika.

Jednak w tym sporcie, można też sporo zarobić startując na szczeblu międzynarodowym. W zawodach Mr. Olympia nagroda dla zwycięzcy to aż $400,000! W polskich zawodach nagroda główna zwykle nie przekracza 500 – 1000 zł...

Wielu legendarnych kulturystów, którzy wygrywali zawody i w których nagrody pieniężne były bardzo wysokie, nieźle na tym zarobiło. Magazyn Bodybuilding For Life stworzył listę 10 najbogatszych kulturystów na świecie. Teraz już wiecie, dlaczego “bycie wielkim” się opłaca! Niestety dotyczy to tylko absolutnie najlepszych w branży.

Nr 10

Mike O’ Hearn - wartość majątku 2,5 miliony $

Wystąpił na okładkach ponad 500 światowych magazynów

Nr 9

Dorian Yates - wartość majątku 4 miliony $

Jeden z bardziej znanych kulturystów na świecie, który jest sześciokrotnym zdobywcą tytułu Mr. Olympia.w latach 1992- 1997. Przerwał karierę z powodu kontuzji.

Nr 8

Phil Heath - wartość majątku 5 milionów $

Od 2011 roku do chwili obecnej, niepokonany zwycięzca zawodów Mr. Olympia.

Nr 7

Dexter Jackson - wartość majątku 7 milionów $

Wygrał zawody Arnold Classic 9 razy- najwięcej w historii

Nr 6

Gary Strydom - wartość majątku 8 milionów $

Amerykański kulturysta pochodzący z RPA. Jest właścicielem linii Crazee Wear.

Nr 5

Ronnie Coleman - wartość majątku 10 milionów $

Ośmiokrotny zdobywca statuetki Sandowa i tytułu Mr. Olympia. Wydaje filmy, poradniki, ma linię własnych odżywek oraz sprzętu i nadal jest wielką gwiazdą w świecie kulturystyki

Nr 4

Triple H - wartość majątku 25 milionów $

Startował w zawodach kulturystycznych, zanim został wrestlerem. Na swoim koncie ma 5 zwycięztw w World Heavyweight Championship (WWE).

Nr 3

Jay Cutler - wartość majątku 30 milionów $

Zwycięzca zawodów Mr. Olympia w 2006, 2007, 2009 oraz 2010 roku. W 2011 roku na Mr. Olympia zajął drugą lokatę, przegrywając z obecnie panującym na tronie Olimpii – Philem Heathem.

Nr 2

Rich Gaspari - wartość majątku 90 milionów $

Zawodowy kulturysta w latach 1980-1990. W 2011 roku Gaspari założył własną firmę “Gaspari Nutrition”, która jest znana na całym świecie.

Nr 1

Arnold Schwarzenegger - wartość majątku 300 milionów $

Legenda kulturystyki, aktor, polityk. Zwycięzca Mr. Olympia w latach: 1970, 1971, 1972, 1973, 1974, 1975, 1980. Łącznie w swojej karierze zdobył 18 tytułów kulturystycznych i trójbojowych.

Źródło: https://generationiron.com/

Jeżeli jesteście w posiadaniu jakiejś ciekawej informacji, filmu lub zdjęć z branży fitness albo chcecie udzielić nam wywiadu napiszcie do nas: fitplota@sfd.pl

Komentarze (12)
Anonim

Wiedziałem, że Arnie jest nr 1.

0
Bull

jasnowidz :)

0
gokuson

Ciekawe jak to w PL wygląda :)

0
maly999

w pl burneika nr1
2piotrowicz
3

0
gokuson

Nie pomyślałem o Burneice

0
Marcin44

od kiedy Burneika to Polak?

0
maly999

o k***a ale arni ma kasy. myslalem ze mniej ma kasy!!!!!:OOOO

1
natalijka

ciekawe jakie kwoty widniałyby kulturystek/fitnmesek?

0
lordknaga

sczerze to pewnie m. lewin cos tam wiecej moze naciukala, ale ogolem watpie zeby laski zarabialy az tyle co topowi kulturysci, zreszta kulturystki juz na wymarciu a bikini to taka sama kategoria jak meska sylwetka, ich jest tak duzo ze az za duzo i ich nagrody pieniezne sa poprostu smieszne w porownaniu z kulturystami w open.

1
wirda

zdjęcie Arniego udowadnia "who's the boss"

1
Marcin44

dokładnie :)

0
okruszek1

mogliście dokładniej opisać każdego jak już wspominacie o swoich markach suplmenetów, bo Dorian też ma swoją firmę, Phil miał, Jay miał swoją linię bpi, Mike O'Hearn też ma swoje produkty z tego co dobrze kojarzę

0