Niedawno ogłoszono, że American Media LLC sprzedała marki Olympia i Muscle & Fitness. Nowym właścicielem został Jake Wood, który jest także właścicielem Wings of Strength. ZOBACZ: 

Mr. Olympia i Muscle & Fitness sprzedane!

Pojawiły się nowe informacje, które tłumaczą przyczynę sprzedaży i zmian, które z pewnością nadejdą. Według ostatniego artykułu w NY Post, AMI podjęło taką decyzję, ze względu na ogromne problemy finansowe. Muscle & Fitness i Olympia sprzedano rzekomo za około 70 milionów dolarów! Chociaż nie jest to kwota, której oczekiwali właściciele AMI, to wystarczy, by firma nie upadła. Sprzedaż Muscle & Fitness oznacza też, że magazyn nie będzie już wydawany w formie drukowanej, a będzie publikacją wyłącznie cyfrową.

„Po wycofaniu publikacji drukowanej przeznaczymy znaczne zasoby na dalszy rozwój naszej strategii cyfrowej” - powiedział Dan Solomon, który prowadził targi dla AMI i podpisał nową pięcioletnią umowę jako CEO nowego właściciela.

 

Już w październiku nowy właściciel Olympii zmierzy się z ostrą konkurencją na rynku. Mowa tu o zawodach Arnold Classic czy FIBO USA. Swój debiut będzie mieć też wydarzenie Athleticon The Rock'a.

ZOBACZ: Athleticon "The Rock'a" nadchodzi!

Komentarze (6)
manollooo

Bardzo mnie to cieszy! Mam nadzieje, że zmieni się na lepsze i wszystko zacznie powoli iść w stronę bardziej estetycznych sylwetek typu Lee Haney!

0
domosos

Czas niedługo już pokaże czy cos sie zmieniło i w którą to stronę pójdzie.

0
lodzianin1

To chyba coś źle przeczytales:-)

1
domosos

Ja zawsze miałem sentyment do magazynów, się brało w ręce i czytało, zawsze czekałem na nowe wydanie MD.

0
krzych666

Cuś się obawiam, że wszystkie imprezy zostaną odwołane i pozostanie tylko przełykać gorzkie ampułki, to znaczy chciałem powiedzieć łzy ;-)

0
skorupski

raczej w tym roku już nic Ciekawego nie zobaczymy, wszytskie imprezy poprzekładane albo się nie odbędą.

0