American Media LLC ogłosiła sprzedaż marek Mr. Olympia i Muscle & Fitness! Wygląda na to, że szykują się ogromne zmiany w świecie kulturystyki. Jak wiadomo, zawody Mr. Olympia są największym konkursem kulturystycznym od niemal 55 lat. Firma stała się własnością American Media LLC w 2003 roku. Teraz prawa do zawodów Mr. Olympia, a także Muscle and Fitness zostały sprzedane Jake’owi Woodowi, który jest także właścicielem Wings of Strength. Został on tym samym trzecim właścicielem Mr. Olympia w historii. Dan Solomon, który nadzoruje Olympią, zgodził się na przedłużenie swojej umowy na kolejne pięć lat i będzie pełnił funkcję Prezydenta oraz Dyrektora Naczelnego Olympia.

Oto, co powiedział Jake Wood na temat tego ogromnego przejęcia:

„Moją główną motywacją do nabycia Olympii był powrót wydarzenia stworzonego dla fanów. To spełnienie marzeń, aby przejąć na własność najbardziej znane marki branży fitness. To wspaniały dzień dla wszystkich, którzy dzielą pasję do fitnessu, odżywiania, treningu i sportowego stylu życia.” 

Co to oznacza dla przyszłości Olmypii?

Szczerze mówiąc, pozostaje wiele kwestii do ustalenia. Jednak fani powinni spodziewać się pewnych pozytywnych zmian. Wood ma doświadczenie w rozwijaniu marek za pomocą strategii w mediach społecznościowych. Jim Manion, prezes IFBB Pro League, również powiedział kilka słów na temat sprzedaży tych dwóch wielkich marek Jake'owi Woodowi:

„Jestem dumny ze współpracy z Jake'em i jego zespołem, bo rozpoczynamy nową erę. Olympia jest już naszym najcenniejszym partnerem i najbardziej oczekiwanym wydarzeniem roku, ale myślę, że niedługo zobaczymy coś niesamowitego pod okiem zaangażowanego i oddanego nowego właściciela. Miłość Jake'a do kulturystyki jest autentyczna. On i jego zespół mają moje pełne wsparcie.”

Jednak w odróżnieniu do IFBB zarządzanego przez Santonje i Fileborna ten amerykański odłam to kompletnie skomercjalizowany twór medialny. Należy pamiętać, że tak naprawdę wszystko jest w prywatnych rękach lub w rękach gigantów medialnych. W ostatnich latach pojawiło się mnóstwo uwag dotyczących standardu kulturystyki i kierunku konkursu Olympia. Ciekawie będzie zobaczyć, co Jake Wood może zdziałać i jakich zmian dokonać.  Nie zapominajmy także o nowym wydarzeniu “The Rock’a” planowanym na jesień, o którym pisaliśmy TUTAJ:

Athleticon "The Rock'a" nadchodzi!

 

Być może zawody Mr. Olympia niebawem przestaną być już nr 1 w branży...

 

Komentarze (8)
lodzianin1

Może ktoś trochę życia w to tchnie w końcu

2
Possible

Albo całkiem wykończy.

0
anubis84

W przyszłym roku się okaże co z tego bedzie.

0
domosos

Raczej tym roku, Olympia już we wrześniu.

0
ziomus123

na miescu tego Jake'a Wood'a ruchałbym teraz fitnesski wzamian za lepsze miejsca

5
Wojmir28

Męskie rysy twarzy, widoczne mięśnie, żyły na dupie, mhmm super dupeczki zaiste :D

2
anubis84

Fitneski to nie kulturystki, kobiecość w sobie mają.

3
skorupski

Się nie wstrzelili z kupnem, w tym roku za wiele nie zarobią na marce.

0