SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Moje boje w Taekwondo WTF - by myslik90

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 42599

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 1443 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 7276
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 1443 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 7276
21 grudnia 2011 roku (środa) zdałem egzamin z TKD WTF. Promocja o 2 stopnie. Czyli mam teraz 8cup TKD WTF.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 627 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 9388
"O co chodzi z tymi dwoma 3 miejscami?"

W wielu dyscyplinach rozgrywanych systemem pucharowym między zawodnikami, którzy przegrali półfinały, nie rozgrywa się walki/meczu o trzecie miejsce, tylko obaj dostają brązowe medale. A walki/meczu o trzecie miejsce się nie rozgrywa, bo na ogół nikogo to za bardzo nie interesuje - interesujące dla ludzi są te walki, które zbliżają zawodnika do zwycięstwa w turnieju.

Zmieniony przez - PA w dniu 2011-12-22 14:50:19

Trenerów dzielimy na dwie kategorie:
- jedni potrafią wiele rzeczy, których nie uczą
- drudzy uczą wielu rzeczy, których nie potrafią.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
wirda Taekwondo Coach
Ekspert
Szacuny 138 Napisanych postów 4979 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 35920
myslik90,

Gratulacje.

Trener PoTreningu.pl
AdrianIwanowski.eu

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 1443 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 7276
Wirda dzięki za wszelkie rady i komentarze podczas mojej drogi TKD. Liczę na dalszą Twoją pomoc. Wszystkiego najlepszego z okazji świąt.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
wirda Taekwondo Coach
Ekspert
Szacuny 138 Napisanych postów 4979 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 35920
Proszę, ciesze się że sprawia Ci to przyjemność i odkrywasz się w sporcie na nowo. Jeśli tylko będę potrafił to na pewno dalej pomogę, Tobie również wszystkiego dobrego.

Trener PoTreningu.pl
AdrianIwanowski.eu

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 1443 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 7276
Wczoraj na trening WTF-u odkryłem mały pewnie problem. Przeskokówki. Póki co średnio mi to wychodzi.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
wirda Taekwondo Coach
Ekspert
Szacuny 138 Napisanych postów 4979 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 35920
Hehe, dla większości osób stanowi to małe wyzwanie. Spróbuj na początek kopanie ze zwykłej pozycji stojącej (stopy na szerokość bioder) kopnięcie badan chagi lewą i prawą nogą. Kopiesz lewą nogą, odstawiasz do pozycji stojącej, potem prawą i to samo. Później możęsz kopać z zawieszonej nogi, czyli - kopiesz bandal chagi, zostawiasz po kopnięciu nogę wyprostowaną (albo cofasz do ugiętego kolana - zależy jaki będziesz miał progress) i następnie wybijasz się z nogi podporowej kopiąc na packę.

Przy przeskokówkach b. ważna jest praca bioder.

Trener PoTreningu.pl
AdrianIwanowski.eu

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 1443 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 7276
No właśnie u mnie ta praca bioder idzie źle. Bo tak reszta w miarę dobrze...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 342 Wiek 20 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 2949
Najważniejsze żebyś nie wmawiał sobie, że tkd to jakieś sztuki tajemne. Praca bioder jest identyczna z tą, jaką codziennie wykonujesz chodząc po chodniku :) Na początku raczej każdy doszukuje się jakichś cudów i tricków i sam sobie komplikuje, to przejdzie z czasem. Popatrz na grupę dzieci jak masz możliwość, one wszystko robią na luzie, nawet nie zdając sobie z tego sprawy.

:)

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Plan treningowy na mase-do oceny

Następny temat

Podlało mnie wprowadzam aeroby na masie.

WHEY premium