SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Ag4tha // dziennik // Let's try... =)

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 26601

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
4nn Instruktor Sportu
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 18856 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 105215
Po 40 pokierało mi się z ciężarami i od razu przeszłam do 60 kg
I tak się bije rekordy

Fajne spadki

"Don't let go, Never give up,
It's such a wonderful life"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
obliques Zasłużona dla SFD
Ekspert
Szacuny 188 Napisanych postów 65575 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 188925
Eleganckie spadki, widac ze tylko tluszczyk sie wypala
To prawda czesto tak bijemy rekordy, nagle niechcaco wiekszy ciezar i psychika nei blokuje
Spokojnie spokojnie, co do bulow, jak juz mowialm musisz sie nauczyc z nimi walczyc i je rozrowniac,tak samo jak zmeczenie. Czasami nasz organizm mowi ze chce odpoczynku wtedy trzeba mu go dac
Co do kontuzji itd, IMO najwiecej ich nabawiaja sie ludzie w trakcie codziennych prac i zajec, swiat jest pelen pokrzywionych ludzi z bolacymi miesniami, wypadnietam dyzkiem, problemami z krzyzem, szyja itd ktorzy nigdy nie widzieli na oczy silowni nie mowiac o "podnoszeniu ciezarow".
Prawda jest taka ze ten sporty jest najmniejkontuzjogenny ze wszytskich sportow na swiecie, najbezpieczniejszy, oczywiscie pod warunkiem wykonywania poprawnie cwiczen.
A wiec technika jest najwazniejsza, np. zanim podniesiesz ciezar, zepnij zawsze miesnie Kegla wciagnij brzuch przybierz prawidlowa pozycje a bedzie dobrze.
Prawde powiedziawszy czasmi cos boli , kazdego czasmi sie nadwyrezy, nie trzeba panikowac ale oczywiscie ostroznosc jest wskazana.

Ciesze sie ze ci sie HIP i HAM podobaja tona prawde wspaniala rozgrzewka rozluźniająca rozniez blokady, do tego zawsze pajacyki i bedziesz miala kregoslup jak stal
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 94 Napisanych postów 5856 Wiek 40 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 54638
Ag4ThA bardzo ładne wymiary

Aktualny dziennik: http://www.sfd.pl/[Stara_Gwardia]_DT/Lejjla-t988136.html

"Mięśnie są pojętne jak woły robocze.Jeśli ostrożnie,krok po kroku,
zwiększa się obciążenie,uczą się je znosić."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1593 Wiek 46 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 21249
WOW!!Zazdroszcze spadkow
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 255 Wiek 36 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 4545
Dzięki dziewczyny Chociaż na oko, to ja jeszcze nie widzę żadnych zmian, ale oby leciało dalej Zresztą po 1 cm to chyba za mało dla oka

A co do bicia rekordów, to ja chyba za szybko się kapnęłam, że podnoszę 60, a nie 50 kg

WTOREK 7.12.10

DIETA


Dzień niski ~1600 kcal

1. Płatki owsiane, otręby pszenne, mleko 2%, jajka, pomidor, ogórek
2. Sernik homemade (z rodzynkami i brzoskwinią), placek owsiany, ciastko owsiane*
3. Wołowina duszona z papryką, cebulą i pieczarkami, surówka z marchwi i kiszonej kapusty
###
TRENING
###
4. Tortilla z kurczakiem, fasolą czerwoną, papryką czerwoną, pomidorem, ogórkiem, rzodkiewką, sałatą + odrobina sosu Tao tao
5. Sernik

Razem na oko:
B 132
T 75
W 99
1609 kcal + ciastko owsiane nie mam pojęcia ile miało

__________________

*Ten cały posiłek był lekkim aktem desperacji, bo koleżanka mnie odwiedziła, a ja nie miałam przygotowanego żadnego jedzenia i chociaż te ciasta były w planie to nie tutaj i nie na moment takiego głodu Ciastko zjadłam, bo specjalnie szukała dla mnie (zamiast czekolady jako dodatek do 'zaległego' prezentu urodzinowego) jakichś, które ewentualnie bym mogła podjeść. Nie wiedziała, że w ogóle nie powinnam żadnych kupnych jeść no ale jedno wzięłam, żeby nie było

__________________

TRENING





A. Tym razem poszłam na siłkę później, kiedy jest trener i poprosiłam go, żeby ocenił moją technikę. Powiedział, że jest OK, tylko, że nie powinnam tak nisko schodzić, żeby przypadkiem nie robić tzw. przeprostów kręgosłupa I co teraz? Olać czy faktycznie do kąta prostego tylko schodzić?
B1. Tak właściwie to nie mam tutaj co komentować
B2. Patrząc na poprzedni wynik, dzisiaj nie było mocy Poza tym czuję się pewniej jak mogę w lustrze z boku kontrolować pozycję, a dzisiaj niestety ktoś w tym miejscu ćwiczył i mi zasłaniał
C1. Chyba muszę zrezygnować z tego ćwiczenia. Nie dosyć, że go nie lubię, to na dodatek przy takiej liczbie sztabek już jakiś mięsień pleców się napina i mnie boli
C2. Ojj, czułam zakwas prostowników po wczorajszym MC Ale było dobrze
D. Podniosłam trochę ten tyłek i tak właściwie to było mi chyba nawet łatwiej się utrzymać niż jak robiłam to wcześniej. Nie wiem czy ten garb zniknął, bo nie ma luster tak nisko, a sama nie jestem w stanie tego wyczuć, ale staram się
Aero Nie idę jutro na zajęcia, więc olałam możliwość przetłuszczenia się tej mojej grzywki Czułam się w miarę nastawiona na dylanie na orbim, więc pomachałam te 25 minut

Ogółem - mam zakwasy po wczorajszym treningu prawie wszędzie Ale cieszy mnie to, bo długo nie miałam Może dlatego też zabrakło mi trochę siły w wiośle
Dziwnie się czułam, bo na ok. 15 facetów byłam jedyną kobietą A jak robiłam HIP i HAM to odniosłam wrażenie, że patrzą na mnie jak na wariatkę, która nie wiadomo po co aż tak się rozgrzewa
No i przeżyłam szok, bo pierwszy raz widziałam jak ktoś u mnie na siłce robi MC
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
4nn Instruktor Sportu
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 18856 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 105215
Powiedział, że jest OK, tylko, że nie powinnam tak nisko schodzić, żeby
nie obciążać kolan <--- rada kogoś u mnie na siłowni
Aaa i w ogóle jak nie będę tak nisko schodzić, będzie mi łatwiej wstać

"Don't let go, Never give up,
It's such a wonderful life"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
obliques Zasłużona dla SFD
Ekspert
Szacuny 188 Napisanych postów 65575 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 188925
ze co??? jakich przeprostow kregoslupa, kat prosty jak juz to minimum i jest on zaliczony jak gorna czesc uda znajduje sie prostopadle do podlogi




Tu roznice w ustawieniu ciala dla roznego polozenia sztangi, oczywiscie one sa srednie bo kazdy z nas ma troche inne proporcje wiec inaczej sie ustawia




A jak ty prostujesz te nogi, moze sie rozluzniej nie lap niczego i wolno podnosc nogi w gore


A sobie tak pomyslalam z tymi "przerostami" wez sztange lub cos na plecy, nawet w domu kij od miotlu i zrob przysiad az do ziemi , niech ktos patrzy z boku kiedy wykonasz taki charakterystyczny ruch biodrami, takie podwiniecie pod siebie pupy, i zobacz na jakiej wysokosci to jest

Zmieniony przez - obliques w dniu 2010-12-08 09:20:31
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 255 Wiek 36 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 4545
Taki przysiad, a tyle problemu Już teraz chyba nigdy nie będę chodzić po 17 na siłkę jak będę miała w planie przysiady, żeby nie spotkać trenera Z tego, co zauważyłam, to nikt nie robi przysiadów poniżej kąta prostego. Kto wie, czy pod jego wpływem, czy jakiś własnych przesłanek. Ja mogę spokojnie schodzić niżej (najlepiej z podkładkami pod pięty, o których wspominałam), ale jeszcze zobaczę kiedy właśnie mi się te biodra 'zawijają'

4nn - coraz bardziej się przekonuję, że Ci trenerzy to jacyś 'lewi' są Zresztą ja zawsze widzę jak ten 'mój' głównie łapy ładuje, a nóg to chyba nawet nie tyka

Zmieniony przez - Ag4ThA w dniu 2010-12-08 12:10:45
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1593 Wiek 46 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 21249
Szefowa Obli to ma ta wiedze, te rysunki sa super ja w takim razie nie wystarczajaco nisko schodze.
Ag4ThA u mnie na silce tez nikt MC nie robi,w kazdym razie nigdy nikogo nie widzialam i tylko paru gosci przysiady robi
A tak apropo to podziw za te ciezary co na klatke wyciskasz
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
obliques Zasłużona dla SFD
Ekspert
Szacuny 188 Napisanych postów 65575 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 188925
Ano i w przez kolano i w pupe za polprzysiady , ... a pozniej kolana bola
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Pomoc przy ukladaniu planu

Następny temat

Początki.

WHEY premium