SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Zwracam sie o pomoc doswiadczonych Kulturystow!!!

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1828

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a) Temat przeniesiony przez kif_anka z działu Kulturystyka i Fitness.
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 80
Witam mam pytanie dla osob doświadczonych w kulturystyce.
Ćwicze juz 3 miesiece mam 22 lata waże 83kg wzrost 179 obwod klatki piersiowej 112cm , biceps 35cm w pasie 94cm. Ćwicze trzy razy w tygodniu takim planem
Poniedziałek
Klatka piersiowa, triceps
Klatka piersiowa
- wyciskanie sztangi na ławce poziomej 4 x 12,10,8,6 powt.
- wyciskanie sztangielek na ławce skośnej 3 x 10 powt.
- rozpiętki na ławce skośnej 3 x 10 powt.
Triceps
- Wyciskanie francuskie siedząc 3 x 10 powt. - Wyciskanie francuskie leżąc 3 x10 powt. - Pompki na poręczach 2 x maks.
Wtorek
Dzień regeneracyjny
Środa
Grzbiet, Biceps
Grzbiet
- Podciąganie na drążku nachwytem do klatki 3 x maks
- Wiosłowanie sztangą w opadzie tułowia 4 x 10
- Wiosłowanie sztangielką w oparciu o ławkę 3 x 10
Biceps
- Unoszenie ramion sztangą podchwytem 3 x 10 powt. - Unoszenie ramion sztangielkami stojąc chwytem młotkowym 3 x 10
- Unoszenie ramion sztangielkami na ławce skośnej z supinacją nadgarstka 3 x 10
Czwartek
Dzien regeneracyjny
Piątek
Nogi, Barki
Barki
- Wyciskanie sztangi z klatki siedząc 4 x 10
- Unoszenie sztangielek bokiem w opadzie tułowia 3 x 10
- Unoszenie sztangielek bokiem stojąc 3 x 10
Nogi
- Przysiady ze sztanga trzymaną z przodu 4 x 10 powt.
- Przysiady wykroczne 3 x 10
- Prostowanie nóg w siadzie 3 x 10
- Wspięcia na palce 3 x 12
- Wspięcia na piętach 3 x maks.
Chce wiedziec czy on jest dobry i czy serie i powturzenia sa dobre. I chciałbym sie cos dowiedziec cos o dobrej diecie dla mnie prosze o pomoc od doswiadczonych kulturystow
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 80
A jesli chodzi jescze o ten trening to on jest bardziej na mase cze na rzezbe ????? bo mi chodzi barrdziej na masie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 1078 Wiek 40 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 13124
trening wydaje sie dobrze rozpsiany choc w piatek najpierw rob prostowanie nog w siadze a pozniej przysiady i w barkach po wyciskaiu rob unoszenie hantli na bok stojac a dopiero na koncu 'latanie' bo to cwiczenie typowo izolowane.. ilosc powtorzen jest to rzecz wzgledna na kazdego dziala inaczej..moim zdaniem mozesz sprobiowac tak jak jest teraz bo rozuemiem ze przez te 3miesiace juz 'wszedles' w rytm.. jesli chodzi o diete to zapraszam do dzialu odzywianie..

kulturystyka - moje życie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 230 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 7570
Troche nie kumam... raz piszesz o cwiczeniach izolowanych pozniej, a wczesniej doradzasz koledze siady po prostowaniu trening wydaje sie dobrze rozpsiany choc w piatek najpierw rob prostowanie nog w siadze a pozniej przysiady i w barkach po wyciskaiu rob unoszenie hantli na bok stojac a dopiero na koncu 'latanie' bo to cwiczenie typowo izolowane ... Wg mnie siady najpierw, gdyz nie oszukujmy sie, ale jest to najtrudniejsze cwiczenie i najbardziej zlozone.

Pozdro

"Cale zycie z d****ami lub gaskami..."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 77 Napisanych postów 2284 Wiek 3 lata Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 62146
Obydwa sposoby treningu są prawidłowe.Wyprosty przed przysiadami są techniką wstępnego zmęczenia mięśni i przy okazji bardzo dobrze rozgrzewają stawy kolanowe.Pozdrawiam.

rower1

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 1078 Wiek 40 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 13124
dokladnie tak jak napisal rower.. troszke poczytaj kolego to bedziesz wiedzial jak cwiczyc zeby sobie krzywdy nie zrobic..

kulturystyka - moje życie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 230 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 7570
Jak kto woli ... Poza tym zalezy tez od podejscia i rodzaju treningu ... Ja np. nie spotkalem sie zeby ktos trening nog w TS zaczynal od wyprostow :) Ale klocil sie nie bede...

Pozdro

"Cale zycie z d****ami lub gaskami..."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 5229 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 55031
dokladnie tak jak napisal rower.. troszke poczytaj kolego to bedziesz wiedzial jak cwiczyc zeby sobie krzywdy nie zrobic..

Jak się robi trening ze wstępnym zmęczeniem to wypadałoby już zrobić tak we wszystkich ćw na cały cykl treningowy, a nie tylko na jedne partie.

Znaczy, że jak nie robisz najpierw wyprostów tylko siady to sobie krzywde robisz? To jak ty te przysiady robisz 8

Siady pierwsze
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 12037 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 51295
Trenign może byc . Co do diety jak koledzy zauważyli - poczytaj w innych działach.

Pamiętaj aby nie blokować w stawach podczas każdego powtórzenia zarówno łokciowych jak i kolanowych.

Powrót do korzeni :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 1078 Wiek 40 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 13124
chlopcze mi tu chodzi o rozgrzewke przed siadami a nie zeby wymeczy miesnie..to jest roznica..zawsze robie uginaice w siadzie przed siadami zeby dobzre rozgzrac stawy..masz inne podejscie do tego twoja sprawa..poczytaj w atlasie cwiczen nawet polecaja to cwiczenie jako rozgrzewke przed przysaidami..

Zmieniony przez - roberto_83 w dniu 2008-04-17 16:37:07

kulturystyka - moje życie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 230 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 7570
Wiesz rozgrzewka to jedno a prostowanie nog to drugie, bo gwarantuje Ci ze jak porzadnie zrobisz pare serii na prostowaniu to w siadach spadna Ci osiagi i nie podniesiesz tyle ile bys mogl na poczatku... A rozgrzewka jest rzecza oczywista :) Ale znowu ile osob tyle przyzwyczajen treningowych ... Gadka jest niby o jednym glupim cwiczeniu, ale pamietaj o tym ze latwiej jest zbudowac potezne nog wykonujac tylko siady, niz tylko9 prostowanie - wiec dla mnie priorytetem jest jedno z bardziej zlozonych cwiczen jakimi sa siady i nie wyobrazam sobie zeby byla inna kolejnosc

Pozdro

"Cale zycie z d****ami lub gaskami..."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 1078 Wiek 40 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 13124
mysle ze wlasnie zaszlo male nieporozumienei poniewaz ja prostowanie nog zawsze traktuje jakby jako rozgzrekwe.. robie 3-4serie po okolo 15powtorzen a dopieor pozniej siady.. chyba ze siady zaczac od malych ciezarow i stopniowo zwiekszac.. nie ze najpierw 40/50%max ciezaru 1-2 serie i pozniej odrazu max ciezar tylko stopniowo..

Zmieniony przez - roberto_83 w dniu 2008-04-17 17:28:55

kulturystyka - moje życie

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening na sucha mase miesniowa

Następny temat

Potrzebuje fachowej porady

WHEY premium