SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Zastosowanie u endomorfikow bialka po treningu.

temat działu:

Trening w domu

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 13081

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 138 Napisanych postów 18684 Wiek 38 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 117415
nie spamowac mi w temacie!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
marek.c I.H.S. TEAM
Ekspert
Szacuny 207 Napisanych postów 3300 Wiek 58 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 28036
temat ciekawy i dosc kontrowersyjny /trzeba koniecznie uwzglednic roznice metaboliczne organizmow./
jak kolega zakladajacy post tez jestem przeciwnikiem carbo /cukru pudru w proszku/ , gainery pozostawilbym tylko dla chudzielcow, a wiekszosci kolegom polecilbym jednak posilek po treningu. owszem mozna liczyc ze mix proteinowy moze w pewnym stopniu sprostac zapotrzebowaniu ustroju na aminokwasy, jednak jakosc wiekszosci odzywek jest bardzo niskiej jakosci , daltego optuje za posilkiem.
odnoscie tematu - spora czesc kolegow ulega staremu mitowi , iz po treningu nalezy uzuplenic glikogen i w tym celu spozyc cukry proste. brednie ! zwykly trening nie zubozy do zera naszej puli glikogenowej. dlaczego ?> a dlatego ze nasze treningi nie maja porownania strat energetycznych w biegu triatlonowym czy maratonskim. poza tym zywimy sie inaczej niz tamci sportowcy.zawsze pewna ilosc glikogenu powstanie mdzieki temu ze jemy srednio co 3 godz wiec nawet momencie treningu jekies ilosci pokarmu ulegaja przeksztalceniu na energie. mitem jest to ze spozywajacy 5 posilkow dziennie paker po treningu w 1 miejscu potrzebuje cukrow prostych /wylaczajac treningi katorznicze/. przetestowlem na sobie. smialo mozna sie obejsc do 30 minut bez weglowdanow po treningu. aminokwasy zawarte w sheyku bielkowym beda prekursorami dla licznych hormonow decydujach o nastroju jak i zrodlem niezbednej w danym momencie energii. zatem jak twierdzi kolega zakladajcy post wszyscy koledzy majacy klopot z pozbyciem sie tkalnki tluszczoej powinni na zawsze dac spokoj z gainerami i carbo po treningu. pewnym rozwiazaniem bedzie mix bialkowy a po nim posilek zawierajacy mieso /bialko/ i ryz lub inne zrodlo weglowodanoiw o serdnim indeksie glikemicznym.
natomiast czy da sie budowac miesnie /duze miesnie / bez wegli ?> moim zdaniem sie nie da . jednak niezwykle wazne jest to jakie wegle sie spopzywa , kied=y i w jakim towarzystwie - by nie bydowac sadla zamiast miesni.
pozdr
mc

Zmieniony przez - marek.c w dniu 2008-03-25 17:31:10

IHS TEAM

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 21 Napisanych postów 1655 Wiek 37 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 23447
Ja w sumie też to sprawdzę, zobaczę jak się będzie czuł organizm, choć powoli przyzwyczajam go do diety ubogiej w węgle.

btw do przedmówcy - ale są przecież diety niskowęglowodanowe, na których normalnie robili ludzie masę.

Zmieniony przez - Chong Li w dniu 2008-03-25 19:45:18

Pochlebcy są podobni do przyjaciół tak jak wilki do psów

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 367 Wiek 49 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 23013
Ja w sumie jestem na redukcji, ale prowadzę normalne - dość ciężkie treningi na siłowni 5-6 razy w tygodniu bez jakiegoś specjalnego katowania się aerobami (zresztą nie mam na to warunków). Dietę oparłem głównie na odżywkach i produktach wysokobiałkowych (i niskowęglowodanowcyh). Po treningu piję właśnie zawsze szejka wysokoproteinowego (np. jakiś izolat) i świetnie się czuję. Stosując równocześnie kreatynę w stacku zjechałem na wadze w niecałe 3 miesiące prawie 10kg. przy czym utrata zbędnych kilogramów jest większa, bo widzę niezły wzrost masy mięśniowej. Jeśli chodzi o mnie to taka dieta zdaje egzamin - dużo białka, mało węgli, mało tłuszczu, dużo wody. Tak jak pisałem, po treningu tylko solidna porcja białka w szejku i czuję się wyśmienicie.

1%-er

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Też jestem za tym, aby endo po treningu brali tylko białko ze względu na to, że organizm jak dostanie węgle przejdzie na pozyskiwanie energii z nich, a zablokuje spalanie tłuszczy.
U ekto węgle/mieszanka.
Zresztą jak Marek pisał uzupełnienie glikogenu zapewnimy spożywając posiłek potreningowy. A po treningu jest zwiększona synteza białka ze względu na zwiększone ukrwienie w pracujących mięśniach. Więc chyba lepiej to wykorzystać do odbudowy miofibryli, niż glikogenu o który martwić się przy treningach siłowych nie trzeba patrząc ze strony suplementacji. A same ćwiczenia siłowe zwiększają możliwości organizmu na gromadzenie glikogenu mięśniowego.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Szacuny 6513 Napisanych postów 62305 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777689
Post bardzo fajny i proponuje ciekawe rozwiązanie i dobrze umotywowane

Ja niestety jestem ekto więc po trening zaraz gainer i potem posiłek potreningowy, jednak nie pierwszy raz sie spotkałem z tezą że nie jest konieczne uzupełnienie glikogenu cukrami prostymi zarz po treningu

Fajna robota PePo sog nie wchodzi

pozdro

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Picie glukozy po treningu spowoduje zahamowanie odzyskiwania jej z kwasu mlekowego.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1526 Napisanych postów 4154 Wiek 39 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 73856
Czy dobrze rozumiem ? - Zalecacie odstawić po treningową porcję carbo i stosować tylko białko ?
Do tej pory brałem po treningu carbo i białko.

Oznaczać to będzie, że pół puchy carbo powędruje do szafy.

Biegać szybciej, Skakać wyżej,
Time to beat: Półmaraton: 41m27s; Maraton: 1h33m49s; Annie: 7m31s

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 367 Wiek 49 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 23013
Ja w ogóle nie używam carbo i jakoś żyję. Mięśnie dobrze reagują na trening i ładnie się uwypuklają, a waga spadła prawie o 10kg od połowy stycznia - powrót po trzech latach na siłownię.

1%-er

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 138 Napisanych postów 18684 Wiek 38 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 117415
fsl:
Do tej pory brałem po treningu carbo i białko.

prawidlowo.w poscie rozmawiamy o endomorfikach. ale wybieraj zlozone zrodla weglowodanow na przyszlosc(najlepiej jako posilek) ew. vitargo.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

trening 16 latek

Następny temat

Domowy FBW

WHEY premium