SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Zakwasy, a trening na mase

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 7938

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 67 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 462
Witam

Po kazdym treningu klatki na drugi dzien od 5 miesiecy mam zakwasy (czy jak to tam nazywacie ), trwają okolo 2 dni, podobna sytuacja ma sie z tricepsem, i dolnym odcinkiem grzbietu, rzadziej z bicepsem i innymi partiami. NIe wiem czy trening za ostry czy nie, ale wydaje mi sie, ze nie, bo az taki padniety to po treningu nie jestem, no chyba ze po treningu nóg ktore trenuje od 2 miesiecy, nogi wowczas odmawiaja posluszenstwa a czuje je jeszcze przez przynajmniej 3,4 dni. Czy to dobry znak, czy nie bo juz rozne wersje slyszalem, chodzi mi o to czy nie hamują one przyrostów, ze wzgledu na intensywnosc, zwłaszcza ze caly czas "walcze o mase"
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 323 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 5647
19SFD10 czy ty nic nie rozumiesz? jezeli widze zmiane 2cm to oznacza ze sa przyrosty wlasnie dzieki ciezszemu treningowi pojawily sie przyrosty, a z tym zakwasy i nie mowie, ze to dzieki zakwasom, nie moja wina, ze masz problemy ze zrozumieniem tekstu a to, ze nei widzisz, ze kazdy w praktycznie kazdym poscie wysiemwa twoja wiedze to tez nie moja wina idz do twarogu twoi kulturysci z zerowa wiedza malo mi imponuja wiec wiesz

apokalipsa: sorki, ale tylko to jeszcze chcialem napisac, aby mu cos uzmyslowic, wiec juz koncze i to moj ostatni post tutaj.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 323 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 5647
mamy bardzo podobny przypadek ja rownez mam na drugi dzien zakwasy klatki, rzadziej innych partii. po treningu ma biceps na drugi dzien, nie boli mnie sam miesien, ale sciegna w lokciu. odziwo od kiedy mam takie mocniejsze zakwasy to klatka zaczela lepiej rosnac, wiec jak mam na drugi dzien zakwasy to sie ciesze
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 57 Wiek 39 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 1077
memjo: Ja mam zakwasy po kazdym treningu ;) juz sie do nich przyzwyczailem i dla mnie sa one znakiem czy dobrze cwiczylem czy nie.
Bo gdybys nie czul klaty (ja normalnie czuje przez ok 2-3 dni) na 2dzien po jej zrobieniu to chyba bylo by cos nie tak podobnie innych parti ciala A nie wydaje mi sie ze mogly by one hamowac przyrosty. Pozatym zerknij w tabele okreslajace dlugosc odpoczynkow ktore znajdziesz na www.kulturystyka.pl/atlas 
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
georgu Ivan Groźny Moderator
Ekspert
Szacuny 14676 Napisanych postów 53181 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 400650
Zakwasy nie wyznaczaja czy trening byl dobry czy zly. Jest to poprostu wylanie sie kwasu mlekowego w miesniach, bodajze przez za mala ilosc tlenu w miesniach podczas cwiczen (o ile dobrze sobie przypominam z lekcji biologi )

PS: Jak sie myle to prosze kogos z odpowiednia wiedza o zbesztanie mnie

edit: Dlaczego miesnie takie jak biceps, przedramiona czy leydki trudniej zakwasic? A to dlatego ze sa bardziej wytrzymale. Pomyslcie ile w ciagu dnia razy uzywacie glupiego bicepsa chocby do podniesienia kieliszka , a ile uzywacie klaty w ciagu dnia?

Zmieniony przez - georgu w dniu 2007-07-01 12:29:28

MODERATOR DZIAŁU "INNE DYSCYPLINY"
http://www.sfd.pl/[blog]_Brudna_miska_by_georgu-t1156013.html 

Prowadzenie, plany treningowe, plany żywieniowe: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 57 Wiek 39 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 1077
Wyglada na to ze ten temat juz byl gdzies poruszany to powinno rozwiac watpliwosci podaje linka: https://www.sfd.pl/Zakwasy,_ból_mięśni_...-t185552.html

Pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 215 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1159
Georgu Dobrze mówi. ale równierz zakwasy to oznaka Niedoboru Witamin w organiźmie i jak twierdzisz ze masz przyrosty to prawda jest taka ale równierz zakwasy to oznaka przemęczenia organizmu i złego treningu. POZDRAWIAM
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 215 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1159
sprostowanie- "i jak twierdzisz ze masz przyrosty to prawda jest taka ze ich nie masz" tak powinło brzmiec to zdanie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 263 Wiek 33 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 6903
ja sądzę trochę inaczej. przedstawię to na przykładzie mojego trica. Otóż gdy trenuję trica raz w tygodniu zawsze po treningu mam zakwasy. Ale gdy ćwiczę triceps dwa razy w tyg zakwasów niema. Myślę że w treningu dwa razy w tyg. mięsień się przyzwyczaja do wysiłku na tyle ze niema zakwasów.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 243 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 6179
zakwasy to tez mikro urazy tkanki miesniowej powstajace podczas ciezkiego treningu (mikro naderwania kture podczas reganeraci dobudowujom sie )

"DOPÓKI WALCZYSZ JESTES ZWYCIĘZCĄ"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 323 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 5647
19SFD10 idz stad nie mam? przybylo mi 2cm w klatce od zmiany na jeden z treningow... wie cprosze cie skoncz pisac, bo to nie ma sensu
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 215 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1159
szkoda ze jako jedyny popierasz zakwasy moze miałes przyrosty ale napewno mniejsze niz ajk bys nie miał zakwasów
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

PLAN do OCENY!!

Następny temat

~ Trening Masa ~

WHEY premium