SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Wybór celu treningowego

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2818

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 39 Wiek 23 lat Na forum 2 lata Przeczytanych tematów 810
Witam mam dylemat, 01.08 wyjeżdżam na wakacje na 10 dni przez co nie będę mógł trenować siłowo, wiadomo będę brał witaminki, kreatynę, białko będzie pilnowane itp. Trenuję około 3 lata.
Aktualnie jestem miesiąc na masie i co by było najlepsze.
Wejść na redukcję teraz (ok 3 tyg) no i później przed wyjazdem masa z 4 tygodnie i na wyjeździe np. wejść na utrzymanie by się nie zalać?
Albo przed wyjazdem zredukować dopiero a potem na wyjeździe utrzymanie albo delikatna masa?
Czy można to jakoś lepiej zaplanować.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 39 Wiek 23 lat Na forum 2 lata Przeczytanych tematów 810
Tkanki tluszczowej nie ma dużo ale kratki na brzuchu nie widać więc bedzie z te około 15% wydaje mi się, ale zrobię redukcję do zadawalających efektów i po wakacjach masa, dziękuję
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Szacuny 9050 Napisanych postów 82727 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 699737
A masz możliwość zrezygnowania z wakacji ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 39 Wiek 23 lat Na forum 2 lata Przeczytanych tematów 810
świetna pomoc
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Szacuny 9050 Napisanych postów 82727 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 699737
Jedziesz na wakacje to nie potrzebujesz kreatyny , witaminek ….
Wystarczy racjonalne odżywianie i dobra zabawa. Co do obecnego planu , to jak mamy doradzić jak nie wiemy jak wyglada Twoja sylwetka ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 39 Wiek 23 lat Na forum 2 lata Przeczytanych tematów 810
Z tego co wiem to kreatynę powinno się cały czas używać bez przerw więc czemu na te 10 dni miałbym odpuszczać jej branie ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 39 Wiek 23 lat Na forum 2 lata Przeczytanych tematów 810
"Co do obecnego planu , to jak mamy doradzić jak nie wiemy jak wygląda Twoja sylwetka ?"
Wole spytać czysto teoretycznie jak jest najlepiej, bo okres masowy chyba lepiej działa jak jest prowadzony dłużej niż miesiąć.
A co do sylwetki domyślam się odpowiedzi o dłuższej redukcji ale trzymam się koło 70 kilo bo nie chcę schodzić poniżej 70 bo się wtedy źle ze sobą czuje ( mam 180 wzrostu, 22 lata, 72kg), zazwyczaj wchodzę max do 73 kg i zrzucam do 70. Pierwszą redukcje robiłem długą, teraz tylko krótkie minicuty.
Ćwiczyć zbytnio nie będę na wakacjach, jeśli znajdę to drążek, skakanka, brzuszki itp. by się trochę rozruszać



Zmieniony przez - Dey.vek w dniu 2022-06-07 13:34:40
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 12971 Napisanych postów 20732 Wiek 41 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 607806
Ja proponuję przede wszystkim wyluzować, bo wakacje są od tego żeby odpocząć a nie martwić się czy masa, czy redukcja, jakie suple itp.

Co do sylwetki, waga to jedno ale dużo więcej mówi procent tkanki tłuszczowej. Masa to okres w którym budujemy mięśnie a jak wiadomo one ważą więcej niż tłuszcz. Teoretycznie skoro zawsze po okresie masy schodzisz do wagi 70kg to powinno być więcej mięśni (które więcej ważą) a tym samym za każdym razem coraz niższy poziom tkanki tłuszczowej (bo z czegoś ta waga musi lecieć). Ja bym się bardziej skupiła na pomiarach i lustrze niż na wadze, bo można ważyć 75kg i wyglądać sto razy lepiej niż przy wadze 70kg.
W tej sytuacji sama waga niewiele mówi, lepsze są zdjęcia bo wtedy łatwiej ocenić ilość tkanki tłuszczowej i doradzić co robić.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 39 Wiek 23 lat Na forum 2 lata Przeczytanych tematów 810
"Ja proponuję przede wszystkim wyluzować, bo wakacje są od tego żeby odpocząć a nie martwić się czy masa, czy redukcja, jakie suple itp."
Taaak wiem właśnie ale chodziło mi bardziej co aktualnie lepiej robić bo normalnie bym jeszcze z miesiąc potrzymał masę ale potem minicut by był i akurat wyjazd, i wydaje mi się to mało optymalne dla mięśni by po redukcji przestać ćwiczyć na 10 dni i wydaje mi się że mogą być większe spadki siły niż np po miesięcznej masie i na wakacjach np kcal na utrzymanie



Zmieniony przez - Dey.vek w dniu 2022-06-07 14:23:40
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 39 Wiek 23 lat Na forum 2 lata Przeczytanych tematów 810
I wiem że lepiej się skupiać na lustrze i pomiarach i właśnie tak robię ale optymalne jest właśnie dla mnie te 70 kilo tak czy siak, sylwetkę chętnie bym wysłał tylko juz raz tak zrobiłem i były same podzielone opinie i dodatkowe uwagi do mojego treningu o które nie pytałem, więc wole zostać przy tym jak teoretycznie wydaje się najlepiej
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 501 Napisanych postów 1886 Wiek 39 lat Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 23353
Jedz,baw się i korzystaj
Jeden tydzień czy dwa nie zepsuję tak formy a ile będzie umiar i nie 4000kcal dziennie
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
monkey22 Doradca
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 33113 Napisanych postów 23184 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 278098
Wakacje są od tego aby nie myślec o diecie czy treningach bo jest to czas na reset psychiczny oraz czas na odpoczynek dla organizmu i nie ma co popadać w skrajności bo więcej szkody niż pożytku . W tydzień/ dwa formy się nie robi i jej się nie traci a jedynie najwyżej możesz podłapać trochę wody jesli będziesz miał zdrowy rozsądek . Nie chodzi o to zeby liczyć kcal ale na oko szacować mozna i jak przekroczysz bilans o jakąś pulę kcal to nic się nie stanie , ważne aby nie traktowac urlopu jako przywzolenie na jedzenie i picie pod korek bo wtedy jakieś straty moga się pojawić . Jedź i baw się dobrze a dieta i aktywnosć na nowo po powrocie
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Wybór celu treningowego

Następny temat

Dieta na masę do oceny [74kg]

WHEY premium