SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Wojsko - jak to w koncu jest

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3467

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 19 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 505
Witam...

mam 18 lat i w tym roku koncze szkole (liceum).
Moim celem, marzeniem jest praca w służbach mundurowych - wojsko badz BOR. Jednak w ogole nie moge połapać się jak w końcu jest z tym aby zostać zawodowym żołnierzem.

Slyszalem cos, ze w tym roku juz nie bedzie poboru itd wiec jak ktos moze mi dokladnie wytlumaczyc gdzie i czy w ogole moge sie kierowac aby zostac zawodowym zolnierzem to bylbym wdzieczny.

Dodatkoweo mam pytanie: jesli koncze jakas szkole wojskowa czy cos tego rodzaju i zmienilyby sie moje plany, ze jednak wolalbym próbować dostac się do BORu to czy wtedy moje szanse sie zwiekszaja aby mnie przyjeli?

Zmieniony przez - fightman91 w dniu 2010-02-01 14:25:44
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 24 Napisanych postów 2860 Wiek 33 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 41203
tak wiem ale pewnie następne pytanie by tego dotyczyło więc postanowiłem rozwiać wątpliwości.Wszystko o ilości wykładów,szkoleniu,rekrutacji itp jest na stronie uczelni no ale kto by tam zaglądał przecież lepiej zapytać na forach, więc napisałem jak ktoś będzie szukał to od razu znajdzie tu a nie będzie pytał w nowym temacie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
QUEBLO Moderator
Ekspert
Szacuny 2361 Napisanych postów 30609 Wiek 40 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 270708
jak zostać żołnierzem zawodowym?
a)oficerem? masz dwa wyjscia.
-próbujesz dostać się do jednej z Wyższych Szkół Wojskowych
-idziesz na normalne studia cywilne,a potem do studium oficerskiego

o warunkach przyjęć, dlugosci nauki itp masz na stronkach szkół np.
www.wso.wroc.pl

b)podoficerem
zdajesz maturę i.... modlisz się o to by organizowali nabory do szkół podoficerskich,bo znów krążą słuchy że w tym roku nici będą z naborów.

c)szeregowym zawodowym.
kolejny problem. Jednym z warunków zostania żołnierzem zawodowym jest odbycie zsw w pełnym terminie. Teraz jak wiadomo zsw nie ma,ale miały być służby przygotowawcze które jednak gdzieś utknęły w martwym punkcie(mówi się ze może za rok)...

"Będąc na diecie najważniejsze jest, by wieczorem zasnąć, zanim się zechce żreć"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 136 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 5661
fightman91 co to do twojej chęci służby w BOR to poczytaj sobie na ich stronie warunki rekrutacji i jakich ludzi tam potrzebują
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 19 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 505
jak zostać żołnierzem zawodowym?a)oficerem? masz dwa wyjscia.
-próbujesz dostać się do jednej z Wyższych Szkół Wojskowych
-idziesz na normalne studia cywilne,a potem do studium oficerskiego

o warunkach przyjęć, dlugosci nauki itp masz na stronkach szkół np.
[www.wso.wroc.pl]



A jak jest z dostaniem się na te studia wojskowe (czyli dzienne). Raczej trzeba mieć b. dobre oceny i dobrze zdana mature czy nie ? Bo z tego co zauwazylem jest tylko 55 wolnych miejsc.

1) Powiedzmy, ze skonczylem te studa - czy musze pracować juz w wojsku czy normalnie moge ubiegac sie o prace w BORze jesli bym chcial?
Czy dobrze widze, ze za nauke na tych studiach będzie mi placone ?
• I rok - około 1000 zł
• II rok - około 1250 zł
• III rok - około 1500 zł
• IV rok - około 1750 zł
• V rok - około 2000 zł

Na jakie zarobki mogę liczyć po skończeniu tych studiów?
chyba najwazniejsze pytanie - jak wglada tam studiowanie? Czy zycie podczas takich studiow jest raczej nudne (tylko nauka), niezbyt czesto wyjezdza sie do domu itp ?


2) Powiedzmy, ze nie dostalem sie na te studia wojskowe i zaczynam studiowac zaocznie cywilne poczym ide do studiom oficerskiego.
Czym będzie roznila sie mozliwosc pracy po studiach wojskowych, a studiach cywilnym + studim oficerskim ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 24 Napisanych postów 2860 Wiek 33 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 41203
Co do studiowania w szkole oficerskiej to tak:
Poza weekendami na nic nie ma czasu -czasem nawet minuty, nie mozna opuszczac samodzielnie terenu, ani nawet budynku, do czasu przysiegi.

Z Ciekawszych rzeczy to bylo 2x okopywanie sie, co zajmuje 20-40 min, *****ska robota, bo na leżąco !!! ... W pelnym oporzadzeniu:

*helm (ciezki, metalowy),
*op -odziez ochronna, przy pasie,
*maska przeciwgazowa,
*ladownica - worek na 3 magazynki,

No I Karabin (AKMS) co wazy 4.02 kg

Jak trafisz na korzenie I twarda ziemie to lokurva. Trzeba wykopac min. 1.7 m dlugosci, 0.6 szerokosci oraz 0.3 glebokosci. A to dużo kopania.

Pokoje 6 osobowe, wyjscia na silownie nie ma, poki co. Tylko troche w pokoju cwicze.

Zeby oddac 4 strzaly czeka sie 1.5 h potem czyszczenie broni.

Wf duzo biegania, ale Lekko np 400 m szybko, 400 wolno I to Jakies 5x. Do tego osf
Czyli malpi gaj, skoki, czolganie, wspinanie po lancuchach itp

Nie ma problemu, o wiele gorsze byly skoki, tj sprint 20-40 m, pad, postawa strzelecka, odczolganie I tak z 30 min non stop.


Prześledź dziennik Knifa na BF od strony 84 tam masz opisane wszystko bo Knife jest na rocznym studium oficerskim.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 759 Wiek 31 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 13164
Kondek z tego co napisales moge uwazac ze jestes Uczniem WOSWL ?
Jezeli tak to podczas studiow mieszkacie w jakims internacie czy moze koszarach? jakie sa tam warunki?? Czy to internat czy koszary jest fala?
Nie rozumiem tego ze nie mas zna nic czasu do przysiegi a po przysiedze co robisz innego?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 19 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 505
chyba zrezygnuje z tego...mlodosc ma sie jedna i nie ciekawe jest ja poswiecic (5 lat)tylko na tego typu rzeczy.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 86 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 3347
"Sezonowcy nas nie obchodzą, idą gdzie indziej."
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 77 Napisanych postów 11983 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 79498
Gajes-czy przeczytałeś to co napisał Kondek pod tekstem wklejonym?Ciężko zajarzyć skąd on to wziął?

Raczej ustapić niż zranić,raczej zranić niz okaleczyć,raczej okaleczyć niż zabić,prędzej zabić samemu,niż dać się zabić.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 24 Napisanych postów 2860 Wiek 33 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 41203
Kondek z tego co napisales moge uwazac ze jestes Uczniem WOSWL ?
NIE aczkolwiek powarznie się nad tym zastanawiam i "jestem w temacie"
Jezeli tak to podczas studiow mieszkacie w jakims internacie czy moze koszarach?
Dokładnie nie wiem jak jest aczkolwiek studia odbywają się w trybie skoszarowanym
jakie sa tam warunki??Z tego co wiem to pokoje 6-8 osobowe musisz napisać co dokładnie chcesz wiedzieć to może będe wiedział
Czy to internat czy koszary jest fala?
co do FALI to nie wiem wątpie bo za coś takiego pewnie wy******lają na zbity pysk
Nie rozumiem tego ze nie mas zna nic czasu do przysiegi a po przysiedze co robisz innego?
Zajęcia trwają tam jak na zwykłej uczelni,dodatkowo strzelnica,poligon,poranne bieganie,czyszczenie broni,rejony(sprzątanie) czasem trzeba stać na warcie itd Knife pisał że raczej nie wyrabia się do 18 wyrabia a nawet czasem tyra do 22 biorąc pod uwage że pobudka to w praktyce 5.30 trzeba się wcześnie spać połorzyć itp Dodatkowo za byle głupote mogą zabrać Ci przepustke na weekend. Jak już pisałem prześledź dziennik Knifa na BF.


fightman91 możesz zrobić tytuł magistra jakiegokolwiek kierunku a następnie odbyć roczne studium oficerskie z tego co czytałem to nawet są plany że będą na studium przyjmować po licencjacie,niestety zawiesili rekrutacje na roczne studium ale myśle że do czasu jak zrobisz magistra to minie kryzys i wznowią rekrutacje.

Zmieniony przez - kondek w dniu 2010-02-03 20:55:23
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
QUEBLO Moderator
Ekspert
Szacuny 2361 Napisanych postów 30609 Wiek 40 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 270708
z tego co ostatnio zaglądałem to na studium dla absolwentów uczelni medycznych nabór nadal był organizowany

"Będąc na diecie najważniejsze jest, by wieczorem zasnąć, zanim się zechce żreć"

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

kursy (BOR)

Następny temat

Program o Ninja - 1 lutego, TV 4, godz. 21:00

WHEY premium