SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

kursy (BOR)

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 8432

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 19 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 505
Witam. Jestem nowym uzytkownikiem tego forum i mam nadzieje, że pomozecie mi z moim pytaniem

mam 18 lat i w przyszlosci chcialbym dostac się do BORu badz zostac zawodowym zolnierzem (ten watek porusze w odzielnym temacie). Po prostu interesują mnie te dwie służby mundurowe.

Wiadomo, ze po samym liceum nie mam czego tam szukac nawet wstyd byloby wyslac do nich CV w zwiazku z czym mam do Was kilka pytań

- jakie kursy powinienem zrobić (gdzie moge je zrobic) aby miec wieksze szanse na dostanie się do BORu?
- szkola - czy koniecznie musze studniowcac jakies prawo itd ? Bo szczerze to zbytnio nie mam ochoty marnowac czasu na studia w obecnych czasach
- gdzie byloby najlepiej podjac prace przez czas robienia tych kursow ? pewnie w ochronie jednak licencje 1 stopnia bede mogl wyrobic dopiero w wieku 21 lat wiec musze jeszcze sporo poczekac.

Tak rozmyslajac wychodzi mi na to, ze aby miec zrobione rozne kursy + licencje (2stopnia) pracownika ochrony wraz z doswiadczeniem w tej pracy to do BORu bede mogl starac sie dopiero w wieku min 22 lat.

Dodam, że mam powyżej 185 cm wzrostu, trenuje sporty walki od ok 3 lat

Zmieniony przez - fightman91 w dniu 2010-02-01 14:20:05
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogą Cię zainteresować:

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 230 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1700
Oczywiście nie jestem ekspertem, ale moim zdaniem kursy, które mogą Ci pomoc to:
-wszelkie potwierdzające znajomość języków (przy wyjazdach zagranicznych trzeba się dogadać)
-spadochronowy, płetwo-nurka, wspinaczki skałkowej alpinistycznej (potwierdzają Twoją odwagę i zapał, dla przykładu BOA chociaż nigdy nie desantuje ze spadochronem regularnie ma skoki - chodzi tu o aspekt psychiczny bardziej)
-kursy związane z bronią (instruktor strzelectwa sportowego i militarnego o ile dobrze pamiętam nazwę)
-kursy związane z czerwoną taktyką, to chyba będzie największym plusem. Gdzie je robić, wpisz sobie w google, ja osobiście nie byłem więc nic więcej nie powiem.
-stopnie instruktorskie (że niby jesteś już tak dobry że możesz byc instruktorem) w sztukach walki
-a z konkretów to masz naprzykład w kravce takie coś jak VIP PROTECTION KM INSTRUCTOR
-jeśli masz smykałkę to elektroniki i informatyki to wszelkie kursy, po dostaniu się do boru możesz być oddelegowany na szkolenia z zakresu podsłuchów i inwigilacji elektronicznej.

Generalnie jeśli masz "ten" typ charakteru którego potrzeba w służbach mundurowych to sam wyczujesz co Ci się może przydać.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
QUEBLO Moderator
Ekspert
Szacuny 2362 Napisanych postów 30609 Wiek 40 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 270708
o przydatnych kursach napisał alkadar. Jak będziesz miał tyle co on wypisał to wiecej Ci w zupełności nie bedzie potrzebne

a co do wykształcenia. Studia to nie jest strata czasu. Studia dziś to raczej podstawa. Kiedyś ktoś z mgr to był ktoś,nieliczni mieli mgr bo nieliczni dostawali się i kończyli szkoły państwowe(prywatnych nie było). Teraz? Teraz wyższe ma każdy,to już nie jest praktycznie żaden atut.
Oczywiscie do BOR-u najbardziej przydały by Ci się kierunki typu prawo,informatyka czy ekonomia,ale nie jest powiedziane że np po socjologii nie masz tam czego szukać.

Odnośnie czerwonej taktyki. W cywilu nie spotkałem się nigdy z możliwością robienia takich kursów,ale na pewno jak bedziesz robił kursy zwiazane z pomocą przedmedyczną(zwykłe dla cywila) to też będą one brane pod uwagę przy rekrutacji.

"Będąc na diecie najważniejsze jest, by wieczorem zasnąć, zanim się zechce żreć"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 230 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1700
Co do tej czerwonej taktyki, to niedawno kolega jakiś pytał się o szkolenia (też na tym forum), na ich stronce poza szkoleniami CQB mieli też ową czerwoną taktykę. Nie wiem jak u Ciebie z kasą, ja osobiście na razie idę od najtańszych, bo nie mam paru tysięcy na wyjazdowy kurs ochrony VIPów w Izraelu :). Zacznij od tego co masz pod ręką, potem samo wyjdzie, ja na przykład łapię okazję chodząc na Kravkę jest tam parę osób o podobnych zainteresowaniach i czasami coś podpowiedzą.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 121 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 5880
Aby pojechac do izraela, to trzeba miec, nie kilka, a kilkanascie tysiecy zl + kilka tysiecy w sprzecie ktory jest wymagany tam, oraz jezyk w stopniu komunikatywnym.

malo kogo stac na taka inwestycie w siebie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 230 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1700
Co do języka to bym polemizował, bo instruktorzy polscy nie mówią po Izraelsku (wiec chyba po angielsku się dogadywali) a szkolili się w Izraelu, a co do kasy to się niestety zgodzę.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 121 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 5880
masz racje, po hebrajsku malo kto gada poza izraelem i okolicami
mozna dogadac sie po angielsku, niemiecku i po rosyjsku, mysle ze jednak trzeba znac ktorys z jezyk na wysokim poziomie.
z tego co mowia, to chyba jest najlepszy kurs z mozliwych, a zarazem najdrozszy.. :/
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 230 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1700
Wiesz, zależy jakie masz podejście, kursy->BOR czy BOR->by było za***iście, jeśli to drugie, to pierwsze to rób dużo tego co masz za darmo (sekcje SW dotowane, po szkole zapisz się na bezrobocie i zrób parę kursów darmowych dla osób w tej grupie (kiedyś czytałem że nawet dotowali kurs płetwonurka), kursy pierwszej pomocy (czerwony krzyż robi albo za darmo, albo bardzo tanio), a czasami trafi Ci się okazja, że kogoś znasz to Ci załatwi itp). Po za tym, poza kursami są inne kryteria przyjęcia do tej pracy, pomóc Ci może nawet umiejętność tańca, czy zasady savoir vivre. Istotne są testy psychologiczne i fizyczne. Nie załamuj się tym że kasa Ci nie pozwala na samodoskonalenie pod kątem BORu, nie wszyscy mają dużo $ a się dostają.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 24 Napisanych postów 2860 Wiek 33 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 41203
Dodam, że mam powyżej 185 cm wzrostu

Kiedyś była mowa że w BOR szukają niskich kolesi do ochrony Kaczyńskiego więc idź głosować na kogo innego bo Cię nie wezmą jak znowu go wybiorą A co do tematu to od sieie dodam że skoro trenujesz SW to weź się za to porządnie tytuły mistrza Polski itp z pewnością pomogą i dobrze mieć też jakiś staż w pracy na podobnym stanowisku(nie mówie tu o agencjach ochrony zatrudniających emerytów) ale np. Policja,Wojsko itp.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 19 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 505
w tym roku koncze liceum i odrazu po skonczeniu go poszedlbym do biura pracy czy jak to sie nazywa abym byl jako bezrobotny bo bede chcial ubiegac sie o sfinansowanie mi jakiegos kursu (nauczycielka opowiadala mi jak jakis jej uczen zrobil za darmo tak kurs płetwonurka) .

O sfinansowanie jakiego kursu najlepiej powinienem się ubiegac ? z tych co przydadza mi sie w przyjeciu do BORu
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 230 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1700
Nikt nie powiedział, że musisz pracować z samym prezydentem, takiego Giertych też BOR ochraniał, a jest to wysoki facet. Po za tym w BORze potrzebują też planistów, snajperów i osób które zabezpieczają tyły i przygotowują przody na przyjście VIPa
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Thai Boxe Mania: zwycięstwo Petrosyana i klęska Kulebina!!!

Następny temat

Wojsko - jak to w koncu jest

WHEY premium