SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Masa ciała pod zawody

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 842

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 148 Wiek 19 lat Na forum 2 lata Przeczytanych tematów 2217
Witam mam prawdopodobnie zawody w wyciskaniu na sylwestra i chce uzyskać mniejszą wage a problem w tym że ważone będzie w dzień zawodów.Czy zrzucenie 7-8kg w miesiąc jest możliwe? Ważę aktualnie 104 chce zbić najlepiej do 96 kg czy ktoś jest w stanie mi pomóc?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2490 Napisanych postów 5804 Wiek 38 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 106195
tylko tak jak wszyscy doradzali rób to z glowa żeby sie nie okazało ze po zrzuceniu wagi do zamierzonego poziomu twój wynik bedzie mniejszy niż ich 135kg bo to chyba niema sensu. Obserwuj orgaznim i jeśli zacznie spadać siła to dołoz kalorii. Bo tez tak jak pisałem zazwyczaj ze spadkiem wagi siła także leci.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Koniu151 Moderator
Ekspert
Szacuny 3036 Napisanych postów 51767 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 349884
Zacznij od normalnej redukcji z umiarkowanym deficytem. W 4 tyg powinieneś zbić przynajmniej połowę założonych przez Ciebie kilogramów.
A na ostatni tydzień zastosuj jeden z protokołów (błonnik, woda, ewentualnie glikogen) aczkolwiek jak masz ważenie w dzień zawodów i startujesz niedługo po ważeniu, a do zrobienia zostanie Ci więcej, niż te 2-3% masy ciała to warto będzie jednak rozważyć start w wyższej kategorii, ewentualnie w takiej sytuacji myślałbym o manipulacji jedynie błonnikiem.



Zmieniony przez - Koniu151 w dniu 2021-11-25 20:09:49

TRENER PERSONALNY/(PSYCHO)DIETETYK ONLINE. POMOC W UKŁADANIU DIET I TRENINGOW ONLINE.
KONTAKT: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 148 Wiek 19 lat Na forum 2 lata Przeczytanych tematów 2217
Może byc 2000kcal b:160 t:20 w:295 Plus lekkie cardio 10-20min szybkiego marszu albo truchtu? A i mam wynik 145kg i czy jak zbije do tej wagi mocno on spadnie?bo jak dobrze pamiętam kiedyś zredukowałem 7kg i wyciskalem tyle samo ale to bylo przy maksie 120.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 148 Wiek 19 lat Na forum 2 lata Przeczytanych tematów 2217
Ja startuje w kategorii junior 17-20 i chce uzyskać jak najlepszy współczynnik masy do wyniku.mam 17 lat
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2490 Napisanych postów 5804 Wiek 38 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 106195
możliwe to jest nawet zrzucenie takiej wagi w tydzien tylko jakim kosztem ;)

startowałem w trojboj to z doświadczenia wiem że zazwyczaj spadek wagi równa sie spadkiem siły.

8kg w miesiąc to jest dość dużo i napewno odbije się to na Twojej sile więc pytanie czy jest sens bo gdyby był dużo dłuższy czas to spadki siły można by zminimalizować
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Koniu151 Moderator
Ekspert
Szacuny 3036 Napisanych postów 51767 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 349884
Rvdybench
Może byc 2000kcal b:160 t:20 w:295 Plus lekkie cardio 10-20min szybkiego marszu albo truchtu? A i mam wynik 145kg i czy jak zbije do tej wagi mocno on spadnie?bo jak dobrze pamiętam kiedyś zredukowałem 7kg i wyciskalem tyle samo ale to bylo przy maksie 120.


Jak przy tych parametrach wskoczysz na 2000kcal, to zapewne z siły poleci sporo, nawet mimo tego, że w tym wieku ciało wybacza więcej.
Przyjmij ~10-15% deficytu od obecnego zapotrzebowania i ile spadnie, tyle spadnie.
A jak już na etapie podcinki zauważysz, że to za duży deficyt - odbije się to na sile, to zwiększ nieco ilość kcal.




Zmieniony przez - Koniu151 w dniu 2021-11-25 21:31:08

TRENER PERSONALNY/(PSYCHO)DIETETYK ONLINE. POMOC W UKŁADANIU DIET I TRENINGOW ONLINE.
KONTAKT: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 7721 Napisanych postów 13999 Wiek 32 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 2237849
Siemka.
Moim zdaniem zbijając tyle wagi możesz dużo stracić też na sile. No niestety.
Można sie bawić właśnie w odwodnienia, diety lekkostrawne żeby nic nie siedziało na kichach, coś na przeczyszczenie dzień przed warzeniem. Pokrzywa, sauny, wypocenie się lub wyższa szkoła jazdy to diuretyki ale czy to jest warte tego wyniku względem zdrowia? ;)
To nie żadne mistrzostwa świata.
wejdź sobie na lekki deficyt i ile spalisz tyle spalisz ale tak żeby wyniku sobie nie pogorszyć ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 148 Wiek 19 lat Na forum 2 lata Przeczytanych tematów 2217
Okej dzięki za porady wchodzę od dziś na 2700kcal b:160 t:75 w:345 i zobaczę ile będzie leciało stawiam ze około pół kilograma tygodniowo.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Koniu151 Moderator
Ekspert
Szacuny 3036 Napisanych postów 51767 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 349884
2700kcal to już zdecydowanie bardziej rozsądny bilans. Niemniej jak pisałem - jak będziesz czuł zjazd siły,
to zmniejsz nieco deficyt.

TRENER PERSONALNY/(PSYCHO)DIETETYK ONLINE. POMOC W UKŁADANIU DIET I TRENINGOW ONLINE.
KONTAKT: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6280 Napisanych postów 76091 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 755138
Oczywiście, że można zredukować taką kasę ciała w czasie trzydziestu dni. Musisz jednak zdawać sobie sprawę z tego, że na pewno odbije się to na sile w poszczególnych bojach. Mniej lub bardziej, ale bez wątpienia nie unikniesz tego. Pytanie, czy rzeczywiście warto jest zrzucać to żeby startować w niższej kategorii wagowej? Być może lepiej jednak przemyśleć wyższą lub po prostu odpuścić tę zawody, skoro nie jesteś przygotowany. Jeżeli jednak chcesz spróbować, to bilans kaloryczny ujemny i końcowe dni przed zawodami odwodnienie.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2648 Napisanych postów 13588 Wiek 28 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 469233
a czy w tym wypadku nie lepiej się zastanowić czy nie wyjsc w pełni sił bez zbijania wagi i dzieki temu moc powalczyć o jeszcze lepsze wyniki? oczywiście zdaje sobie sprawę, że konkurencja również będzie silniejsza, ale jeśli celem jest pokonywanie własnych barier, a nie jedynie patrzenie przez pryzmat uzyskanego miejsca na pewno dzięki temu Twoje osobiste wyniki będą wyższe kwestia tutaj na ile męczące byłoby dla Ciebie zejście do niższej kat wagowej
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Wybór celu treningowego

Następny temat

Redukcja tkanki tłuszczowej - pomoc

WHEY premium