SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Przygotowanie pod zawody

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1010

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 32 Wiek 38 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 249
Płeć : mężczyzna
Wiek : 27
Waga : 72
Wzrost : 186
Obwód klatki : 102
Obwód ramienia : 35
Obwód talii : 75
Obwód uda : 54
Obwód łydki : 35,5
Szacunkowy poziom tkanki tłuszczowej : 8-11%
Aktywność w ciągu dnia : praca, trening aerobowo-siłowy, boks
Uprawiany sport lub inne formy aktywności : 3x w tygodniu boks, 3-4x aerobowo-siłowy
Odżywianie : mam słabość do słodyczy, ale staram się ograniczać
Cel : utrzymanie limitu wagowego, przybranie mięśni i siły
Ograniczenia żywieniowe : brak
Stan zdrowia : końskie :)
Preferowane formy aktywności fizycznej : bieganie,aeroby
Stosowane aktualnie i wcześniej preparaty : Trec Whey 100, MP Assault, Olimp Resurrector
Czy możliwe jest wprowadzenie suplementów : tak
Stosowane wcześniej diety : "oświęcimska- obozowa"

Witam!
Trenuję boks z przerwami od prawie 2 lat (przestoje powodowane kontuzjami). na początku lutego zamierzam wystartować w ważnych zawodach. Zacząłem przygotowania ok 2 miesiące temu, ale nie wszystko idzie tak jak bym tego chciał.

Mianowicie, zaczynałem przy wadze 87kg (wcale nie będąc mocno zalanym) i musiałem zejść do wagi 81kg w 2tygodnie. Katując się udało mi się schudnąć, ale nie udało mi się zatrzymać i na chwilę obecną ważę po treningu 72kg. Skoro zjechałem tyle z wagą to bez sensu nabijać się do lutego z powrotem do 80 bo stracę na szybkości i kondycji przy tak szybkim przytyciu.

Wystartuję więc w wadze 75 kg, z tym, że chciałbym wykorzystać limit w pełni i nabrać te 2-3kg czystej masy mięśniowej, tak żeby nie stracić nic z moich atutów.

Moje pierwsze kroki w celu zatrzymania chudnięcia to zakup białka Trec Whey 100, odżywki przedtreningowej MP Assault i potreningowej Olimp Resurrector. Jako, że wcześniej jadłem bez głowy, teraz chciałbym ruszyć makówkę i pomóc samemu sobie bo zaczynam się martwić o ewentualne skutki dłuższej diety tego typu.

Mój dzienny plan żywieniowy wygląda mniej więcej tak:

śniadanie 1 godz:4-5, batonik białkowy 50g (207 kcal; 14 g b.,16w.,11t)

śniadanie 2 godz:8, 1x kromka chleba ciemnego (ok.50-60 kcal)

obiad godz:10, 2 łyżki kurczaka w kawałkach (ok 150g) sałata lodowa, 2 białka z jajka, zalane ketchupem

lunch godz: 13-14, sałatka (sał lod, kapusta, marchewka) plus 40gr szynki (całość ok 140kcal)

po treningu: 18-19 pierś z kurczaka smażona bez tłuszczu z sałatą, ewentualnie puszka tuńczyka

kiedy jestem głodny dorzucam sobie odżywkę białkową, marchewkę ewentualnie batonika białkowego takiego jak przy śniadaniu.

Jakie jedzenie mogę dorzucić i kiedy, żeby przestać tracić wagę ale żeby nie stracić kontroli nad sobą?

Pozdrawiam
Bartek
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 106 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 1056
Dieta którą masz zamiar stosować to lipa. Właśnie w tym punkcie tkwi problem. Bardzo cieżko pracujesz masz wysokie zapotrzebowanie kaloryczne poprzez narzucony na siebie wysiłek fizyczny. Proponuje ci obliczyć swoje zapotrzebowanie kaloryczne uwzględniając wysiłek fizyczny. Odczekać tydzień jak waga stoi w miejscu dorzuć c 200-400 kcal i powoli waga powinna iśc do góry. Jeżeli dobrze wybadasz swój bilans łatwo będzie ci manipulować swoją wagą.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 32 Wiek 38 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 249
Jadłospis, który tu rozpisałem, to ten, który stosowałem do tej pory. Ten, który chcę zmienić, ale ciężko mi się przestawić- chyba zblokowałem się psychicznie. Moje zapotrzebowanie wyszło mi na poziomie 3400-3500kcal, ale nie jestem w stanie wymyślić kiedy w ciągu dnia mogę te kalorie dorzucać, żeby się nie zalać tłuszczem
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 106 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 1056
wrzuc swoją diete na potreningu.pl
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Zbyt wiele tłuszczu

Następny temat

dieta proste pytanie i zamykamy

WHEY premium